Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

işletme mühendisliğinin Almanyadaki geleceği?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
efeaydin

işletme mühendisliğinin Almanyadaki geleceği?

Mesaj gönderen efeaydin » Prş Ağu 05, 2021 6:29 pm

itü işletme mühendisliğini araştırdığımda oldukça cazip gelmeye başladı, endüstri mühendisliğine oldukça yakın. bu iki mühendisliği karşılaştırdığınızda hangisinin uluslarası geleceği olduğunu düşünüyorsunuz? özellikle Almanya'da master imkanları nelerdir? end./işltm mühendisliği hakkında bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi?

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Re: işletme mühendisliğinin Almanyadaki geleceği?

Mesaj gönderen tunuzn » Prş Ağu 05, 2021 6:39 pm

Türkiyedeki bu bölümü önermem. Kendisi yurtdışındaki hiçbir üniversitede yok.

melisa96

Mesaj gönderen melisa96 » Prş Ağu 05, 2021 7:09 pm

efeaydin yazdı: Prş Ağu 05, 2021 6:29 pm itü işletme mühendisliğini araştırdığımda oldukça cazip gelmeye başladı, endüstri mühendisliğine oldukça yakın. bu iki mühendisliği karşılaştırdığınızda hangisinin uluslarası geleceği olduğunu düşünüyorsunuz? özellikle Almanya'da master imkanları nelerdir? end./işltm mühendisliği hakkında bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi?
Selam ben İTÜ Endüstri mezunuyum.

Almanyadaki Endüstri müh masterları çoğunlukla Almanca gördüğüm kadarıyla.

İngilizce master istiyorsan End müh mezunları management, analytics, production engineering, technology management gibi programları kazanabiliyor.

Çünkü okurken hem management hem üretim hem de analitik (data, yazılım) dersleri alıyorsun. Multidisciplinary bir bölüm olduğu için yönelebilecekleri masterlar da geniş skalada olabiliyor.

Şahsen ben End müh mezunu olarak İngilizce Applied Statistics bölümünden kabul aldım. Yukarıda saydıklarımdan da kabul alanlar tanıyorum

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Mesaj gönderen tunuzn » Prş Ağu 05, 2021 8:52 pm

melisa96 yazdı: Prş Ağu 05, 2021 7:09 pm Selam ben İTÜ Endüstri mezunuyum.

Almanyadaki Endüstri müh masterları çoğunlukla Almanca gördüğüm kadarıyla.

İngilizce master istiyorsan End müh mezunları management, analytics, production engineering, technology management gibi programları kazanabiliyor.

Çünkü okurken hem management hem üretim hem de analitik (data, yazılım) dersleri alıyorsun. Multidisciplinary bir bölüm olduğu için yönelebilecekleri masterlar da geniş skalada olabiliyor.

Şahsen ben End müh mezunu olarak İngilizce Applied Statistics bölümünden kabul aldım. Yukarıda saydıklarımdan da kabul alanlar tanıyorum
işletme mühendisliği demiş de