Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Üni erlangen interview soruları neler?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
İlay

Üni erlangen interview soruları neler?

Mesaj gönderen İlay » Çrş Tem 07, 2021 3:00 am

Merhaba,
Erlangen univ de master için başvurdum ve interview deneyimi olan varsa ne konuda sorular sorduklarını söyleyebilirse çok sevinirim? Yani daha çok atıyorum kanser nedir? B T hücreleri nelerdir tarzı alan/bilgi soruları mi soruluyor yoksa Motivation Gespräch tarzi bir sey mi?

gutesgewissen

Re: Üni erlangen interview soruları neler?

Mesaj gönderen gutesgewissen » Çrş Tem 07, 2021 8:58 am

Master görüşmeleri aslında motivasyon mektubunda değinilen konuların sözlü olarak ifade edilmesi şeklinde ilerliyor.

1. Neden bu bölümü tercih ettiniz ?
2. Konuya ilişkin, lisans sürecinde hangi çalışmaları yaptınız (Stajlar, projeler vs.)
3. Neden bu bölüme uygun olduğunuzu düşünüyorsunuz ?
4. Neden özellikle FAU ?
5. Kabul alırsanız, master boyunca hangi konulara odaklanacaksınız ? ( Yani aklınızda şimdiden bir tez konusu var mı ? )

Benim ilk aklıma gelenler bunlar. Spesifik olarak bölümünüzle ilgili ''Şu nedir'' sorusu soracaklarını çok düşünmüyorum ancak belki genel olarak bir fikrinizi duymak belki isterler.

*Fau başvurusu yaparken online başvıurunun yanı sıra belgeleri okula postaladınız mı ?

İlay

Mesaj gönderen İlay » Çrş Tem 07, 2021 3:35 pm

gutesgewissen yazdı: Çrş Tem 07, 2021 8:58 am Master görüşmeleri aslında motivasyon mektubunda değinilen konuların sözlü olarak ifade edilmesi şeklinde ilerliyor.

1. Neden bu bölümü tercih ettiniz ?
2. Konuya ilişkin, lisans sürecinde hangi çalışmaları yaptınız (Stajlar, projeler vs.)
3. Neden bu bölüme uygun olduğunuzu düşünüyorsunuz ?
4. Neden özellikle FAU ?
5. Kabul alırsanız, master boyunca hangi konulara odaklanacaksınız ? ( Yani aklınızda şimdiden bir tez konusu var mı ? )

Benim ilk aklıma gelenler bunlar. Spesifik olarak bölümünüzle ilgili ''Şu nedir'' sorusu soracaklarını çok düşünmüyorum ancak belki genel olarak bir fikrinizi duymak belki isterler.

*Fau başvurusu yaparken online başvıurunun yanı sıra belgeleri okula postaladınız mı ?
Belgeleri postalayacağım, interview daveti yaptılar aynı zamanda belgeleri postalamamı istediler.

İlay

Mesaj gönderen İlay » Prş Tem 08, 2021 5:34 pm

Deneyimi olan yok mu?

cchem

Mesaj gönderen cchem » Cmt Tem 10, 2021 7:22 pm

İlay yazdı: Prş Tem 08, 2021 5:34 pm Deneyimi olan yok mu?
Merhaba İlay,

Ben haziran ortası gibi interview yaptım ve kabul aldım. Görüşmem yaklaşık 10 dakika sürdü. Bu süre programdan programa değişebilir diye düşünüyorum. Bana ilk başta program için motivasyonum soruldu ve daha sonra teknik kısma geçelim dediler. Teknik kısım yaklaşık 8 dakika sürdü. Bu arada ben o alan için ne yaptığımdan da bahsettim ve onların sordukları sorulara da cevap verdim. Çok yüzeysel sormadıklarını itiraf etmeliyim. Gerçekten program için öncesinde bir şey yaptın mı ve bunlar hakkında bilgin var mı onu ölçmek istiyorlar gözlemlediğim kadarıyla. Görüşmeye 2 profesör ve 1 program düzenleycisi katıldı. Farklı bir sorun varsa yardımcı olmaktan memnuniyet duyarım.

Sevgiler,
Ceyda

İlay

Mesaj gönderen İlay » Cmt Tem 10, 2021 8:08 pm

cchem yazdı: Cmt Tem 10, 2021 7:22 pm Merhaba İlay,

Ben haziran ortası gibi interview yaptım ve kabul aldım. Görüşmem yaklaşık 10 dakika sürdü. Bu süre programdan programa değişebilir diye düşünüyorum. Bana ilk başta program için motivasyonum soruldu ve daha sonra teknik kısma geçelim dediler. Teknik kısım yaklaşık 8 dakika sürdü. Bu arada ben o alan için ne yaptığımdan da bahsettim ve onların sordukları sorulara da cevap verdim. Çok yüzeysel sormadıklarını itiraf etmeliyim. Gerçekten program için öncesinde bir şey yaptın mı ve bunlar hakkında bilgin var mı onu ölçmek istiyorlar gözlemlediğim kadarıyla. Görüşmeye 2 profesör ve 1 program düzenleycisi katıldı. Farklı bir sorun varsa yardımcı olmaktan memnuniyet duyarım.

Sevgiler,
Ceyda
Teknik kısımdan sorulan sorular ne tür sorulardı? Yani yaptığın projeler üzerine mi yoksa daha çok alanla ilgili mi ?
Ben integrated immunology programına başvurdum da :/

cchem

Mesaj gönderen cchem » Pzr Tem 11, 2021 12:02 am

İlay yazdı: Cmt Tem 10, 2021 8:08 pm Teknik kısımdan sorulan sorular ne tür sorulardı? Yani yaptığın projeler üzerine mi yoksa daha çok alanla ilgili mi ?
Ben integrated immunology programına başvurdum da

Benimki de clean energy prosesleri hakkında. Onların(clean energy proseslerinin) neler olduğunu sordu. Güneş pilleri nasıl çalışır, nelerden yapılır, hangi maddeler tercih edilir gibi şeyler sordu. Birde aldığım akışkanlar mekaniği dersinden bir soru sordu. Ben ekstra bölüm ile alakalı olan aldığım ders ve yaptığım projelersen bahsettim.

İlay

Mesaj gönderen İlay » Pzr Tem 11, 2021 12:08 am

cchem yazdı: Pzr Tem 11, 2021 12:02 am
Hiç cevaplayamadiğın oldu mu ? Açıkçası hatırlamadığım şeyler sorarlar diye korkuyorum:/

cchem

Mesaj gönderen cchem » Pzr Tem 11, 2021 11:57 pm

İlay yazdı: Pzr Tem 11, 2021 12:08 am Hiç cevaplayamadiğın oldu mu ? Açıkçası hatırlamadığım şeyler sorarlar diye korkuyorum:/
Cevapsız bırakmamaya çalıştım, panik yaptım tabiki bu benim ilk master mülakatımdı o yüzden gergindim de. Hocalar anlayışlılardı.

İlay

Mesaj gönderen İlay » Pzt Tem 12, 2021 12:06 am

cchem yazdı: Pzr Tem 11, 2021 11:57 pm Cevapsız bırakmamaya çalıştım, panik yaptım tabiki bu benim ilk master mülakatımdı o yüzden gergindim de. Hocalar anlayışlılardı.
Ben de hatirlayamamaktan korkuyorum :/ peki sana mail de interview'da şu konular üzerine durulacak diye yazdılar mi? Çünkü bazı bölümlere mail o şekilde gidiyor hazırlanman için.

cchem

Mesaj gönderen cchem » Prş Ağu 05, 2021 10:52 am

İlay yazdı: Pzt Tem 12, 2021 12:06 am Ben de hatirlayamamaktan korkuyorum :/ peki sana mail de interview'da şu konular üzerine durulacak diye yazdılar mi? Çünkü bazı bölümlere mail o şekilde gidiyor hazırlanman için.
Merhaba İlay,

Görüşmen nasıl geçti? Umarım olumlu sonuçlanmıştır. Foruma girme şansım hiç olmadı

İlay

Mesaj gönderen İlay » Pzr Ağu 29, 2021 7:45 pm

cchem yazdı: Prş Ağu 05, 2021 10:52 am Merhaba İlay,

Görüşmen nasıl geçti? Umarım olumlu sonuçlanmıştır. Foruma girme şansım hiç olmadı
Merhabaaaaaa görüşmem çok iyi geçti, kabul aldım 🥰

cchem

Mesaj gönderen cchem » Prş Tem 21, 2022 3:12 pm

Merhaba Ilay, foruma bir yil girmedigimi farkettim ve bir anda girma karari aldim mesajini görunce cok mutlu oldum. Bilmiyorum gorur musun ama gorursen iletisime gecmek isterim ben de suan FAU´dayim.