Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Şartlı Yüksek Lisans Kabulü için vize evrakları

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
muhammed.genc

Şartlı Yüksek Lisans Kabulü için vize evrakları

Mesaj gönderen muhammed.genc » Pzr Ağu 01, 2021 10:51 am

Merhaba,

B1 seviye Almanca'm var. Yüksek Lisans için başvuru yaptım ve şartlı kabul edildi. Kabul belgesi ve kurs kayıt belgesi gönderdiler.
Vize başvurusu için baktığımda kafam çok karıştı. D tipi vizeye başvuracağım ama hangi tip form doldurmam gerekiyor?
Evrakların Almanca Tercümesi'ni notere onaylatmam bekleniyor mu?
Konsolosluğa verilecek motivasyon yazısı ve CV nasıl olmalı?
Bana yardımcı olabilir misiniz?

muhammed.genc

Re: Şartlı Yüksek Lisans Kabulü için vize evrakları

Mesaj gönderen muhammed.genc » Pzt Ağu 02, 2021 4:12 pm

Merhaba arkadaşlar,
Bu konuda beni yönlendirebilecek birisi yok mu?

solow

Mesaj gönderen solow » Pzt Ağu 02, 2021 4:52 pm

Merhaba,

Vize randevusu aldığınız zaman, başvurduğunuz sebebe göre size bir evrak listesi gönderiliyor iDATA tarafından, bu listede başvuru formu linki bulunuyor. Ama bu evrak listesine ve forma ulaşmak için randevu almayı beklemenize gerek yok https://tuerkei.diplo.de/tr-tr/service/ ... /-/2307308 sitesinde yer alıyor. Buradan size uygun olana bakabilirsiniz.

Örnek CV ve motivasyon yazısı için ise Türkçe ve İngilizce birçok kaynak bulabilirsiniz.

Ben tercümeleri ise notere onaylatmadım, yeminli tercümana yaptırdığım çeviriyi ilettim, sorun çıkmadı.

muhammed.genc

Mesaj gönderen muhammed.genc » Sal Ağu 03, 2021 8:38 am

Teşekkürler cevap için.

Kafamı karıştıran Tuerkei.diplo'nun sayfasındaki liste zaten. :) 39F Akseptanslı Lisans Eğitimi ve Dil Kursu ("Bachelor") diye bir form varken bunun gibi Yüksek Lisans için de ayrı bir form var mı? Bunu mu doldurmalıyım yoksa 36F Yükseköğrenime Hazırlık Amaçlı Dil Kursu mi doldurmalıyım. Burada kaldım açıkçası.

Bir de benim ÖSS giriş belgem elimde yok ÖSYM'nin sitesinde de yok. Bu olmazsa sorun olur mu?

solow

Mesaj gönderen solow » Sal Ağu 03, 2021 10:36 am

muhammed.genc yazdı: Sal Ağu 03, 2021 8:38 am Teşekkürler cevap için.

Kafamı karıştıran Tuerkei.diplo'nun sayfasındaki liste zaten. :) 39F Akseptanslı Lisans Eğitimi ve Dil Kursu ("Bachelor") diye bir form varken bunun gibi Yüksek Lisans için de ayrı bir form var mı? Bunu mu doldurmalıyım yoksa 36F Yükseköğrenime Hazırlık Amaçlı Dil Kursu mi doldurmalıyım. Burada kaldım açıkçası.

Bir de benim ÖSS giriş belgem elimde yok ÖSYM'nin sitesinde de yok. Bu olmazsa sorun olur mu?
Gönderdiğim linkte yüksek lisans için ayrı kategoriler bulunuyor 40F ve 41F olmak üzere. Dil bilgisi olup olmamasına göre fark gösteriyor.

muhammed.genc

Mesaj gönderen muhammed.genc » Sal Ağu 03, 2021 11:47 am

Ben Almanca Yüksek lisans bölüme hazırlık okumak şartıyla kabul aldığım için 40F doldurmam gerekecek diye anlıyorum o zaman.

"Dil Bilgisi Olmaksızın Yüksek Lisans ("Master")" başlığından başvurulan bölümün dil gerekliliği gibi yorumlamıştım. Tekrar teşekkürler.

rammsteinLBR

Mesaj gönderen rammsteinLBR » Sal Ağu 03, 2021 12:01 pm

muhammed.genc yazdı: Sal Ağu 03, 2021 11:47 am Ben Almanca Yüksek lisans bölüme hazırlık okumak şartıyla kabul aldığım için 40F doldurmam gerekecek diye anlıyorum o zaman.

"Dil Bilgisi Olmaksızın Yüksek Lisans ("Master")" başlığından başvurulan bölümün dil gerekliliği gibi yorumlamıştım. Tekrar teşekkürler.
Direkt idata sitesindeki soruları doldur sana uygun vize türü gelir

solow

Mesaj gönderen solow » Sal Ağu 03, 2021 6:14 pm

muhammed.genc yazdı: Sal Ağu 03, 2021 11:47 am Ben Almanca Yüksek lisans bölüme hazırlık okumak şartıyla kabul aldığım için 40F doldurmam gerekecek diye anlıyorum o zaman.

Evet şartlı yüksek lisans kabul 40F direkt kabul ise 41F diye biliyorum. Rica ederim.