Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize sonrası okul değişikliği

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Juraine

Vize sonrası okul değişikliği

Mesaj gönderen Juraine » Prş Tem 29, 2021 8:15 pm

Arkadaşlar merhaba,

Forumda aradım, birkaç böyle başlık açılmış ama tam cevabını bulamadım. Tecrübe eden varsa diye tekrar yazmak istedim. Hem randevu sürelerinin uzunluğu hem de vize işleminin uzunluğu nedeniyle kabul aldığım ve gitmek istediğim okuldan yüksek lisans kabulümle vizeye başvurdum. Vize daha sonuçlanmadı fakat olumlu olacaktır diye düşünüyorum. Bu hafta başka bir şehirden daha çok istediğim bir okuldan kabul aldım. Yeni aldığım kabul ile vize başvurumda belirttiğimden farklı bir şehirde okumak istiyorum. Her ikisi de direkt kabul ve aynı bölüm.

Bu değişiklik için tekrar vizeye başvurmaya gerek var mıdır? Oraya gittiğimde yabancılar dairesinden bunu halledebilir miyim?

Teşekkürler.

Juraine

Re: Vize sonrası okul değişikliği

Mesaj gönderen Juraine » Cmt Tem 31, 2021 12:04 am

Hiç böyle bir durum tecrübe eden yok mudur?

Kuss

Mesaj gönderen Kuss » Çrş Ağu 04, 2021 4:25 pm

Juraine yazdı: Prş Tem 29, 2021 8:15 pm Arkadaşlar merhaba,

Forumda aradım, birkaç böyle başlık açılmış ama tam cevabını bulamadım. Tecrübe eden varsa diye tekrar yazmak istedim. Hem randevu sürelerinin uzunluğu hem de vize işleminin uzunluğu nedeniyle kabul aldığım ve gitmek istediğim okuldan yüksek lisans kabulümle vizeye başvurdum. Vize daha sonuçlanmadı fakat olumlu olacaktır diye düşünüyorum. Bu hafta başka bir şehirden daha çok istediğim bir okuldan kabul aldım. Yeni aldığım kabul ile vize başvurumda belirttiğimden farklı bir şehirde okumak istiyorum. Her ikisi de direkt kabul ve aynı bölüm.

Bu değişiklik için tekrar vizeye başvurmaya gerek var mıdır? Oraya gittiğimde yabancılar dairesinden bunu halledebilir miyim?

Teşekkürler.
Merhaba,

Lisans için başvurduğum okullardan, vize aldığım okul yerine daha sonra kabulü gelen daha çok istediğim okula kayıt oldum. Belgelerim vize başvurusuna kabul aldığım okulun bulunduğu yere gitti. Belgelerimin oradan buraya gönderilmesi sebebiyle ve tabii ki pandemi nedeniyle oturma izni başvurum ve sonuçlanması biraz uzun sürdü. Bu durumda pandeminin çok daha büyük bir etkisi olduğunu tahmin ediyorum. Bekleme süresi dışında herhangi bir problem yaşamadım şu anlık.

Umarım siz de kolayca halledebilirsiniz.

Juraine

Mesaj gönderen Juraine » Çrş Ağu 04, 2021 4:38 pm

Kuss yazdı: Çrş Ağu 04, 2021 4:25 pm Merhaba,

Lisans için başvurduğum okullardan, vize aldığım okul yerine daha sonra kabulü gelen daha çok istediğim okula kayıt oldum. Belgelerim vize başvurusuna kabul aldığım okulun bulunduğu yere gitti. Belgelerimin oradan buraya gönderilmesi sebebiyle ve tabii ki pandemi nedeniyle oturma izni başvurum ve sonuçlanması biraz uzun sürdü. Bu durumda pandeminin çok daha büyük bir etkisi olduğunu tahmin ediyorum. Bekleme süresi dışında herhangi bir problem yaşamadım şu anlık.

Umarım siz de kolayca halledebilirsiniz.
Çok teşekkür ederim cevabınız için. Türkiye'de değişiklik için herhangi bir işlem yaptınız mı yoksa eski okul başvurusuyla aldığınız vizeyle Almanya'ya girip değişikliği orada mı yaptınız?

Kuss

Mesaj gönderen Kuss » Pzt Ağu 09, 2021 3:01 pm

Juraine yazdı: Çrş Ağu 04, 2021 4:38 pm Çok teşekkür ederim cevabınız için. Türkiye'de değişiklik için herhangi bir işlem yaptınız mı yoksa eski okul başvurusuyla aldığınız vizeyle Almanya'ya girip değişikliği orada mı yaptınız?
Değişiklik için herhangi bir işlem yapmadım. Sadece istediğim okula kaydoldum