Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

30F Vize Sorunsalı

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
evdedevar3

30F Vize Sorunsalı

Mesaj gönderen evdedevar3 » Prş Tem 29, 2021 2:15 am

Öncelikle tıp hekimi meslektaşlarımı ilgilendiren bir konu olduğunu belirteyim.

Ben Almanya'da asistanlık + uzamanlık yapmak istiyorum. Bu sene mezun oldum. Önce dil kursuna gidip dilimi geliştirip ardından hospitasyon, belki direk FSP'ye çalışıp o sırada zusage bulmaya çalışıp bir şekilde iş bulmak istiyorum. Çünkü bu sürede 6 ay dil kursum sürse bile daha sonrasında araştırmak ve C1 sertifikam olduğu için başvuracak çok fazla yerim ve zamanım olacak.

Fakat iData'nın sitesinde önce dil kursu alıp sonra orada mesleğimi yapmak istiyorum şıkkını işaretlediğim için 30F gesundheitberuf randevusuna yönlendirildim. Randevum 2 hafta sonrası için şu an geldi fakat iptal etmeyi düşünüyorum.

Bkz30f: https://tuerkei.diplo.de/blob/2307126/8 ... e-data.pdf

1) Sadece lokal bir kursta A2 katılım belgem var ( Dil motivasyonum çok iyi olduğu için ve pandemiden dolayı tüm kurs sınavları dolu olduğu için katılamadım, ayrıca Almanca'yı Almanya'da öğrenmek istiyorum, bunu söyleyecektim)
2) İş anlaşmam yok (Çünkü almancam yok?)
3) Hospitasyon maillerini yeni atıyorum. (Çünkü Almanya'da B1 aldıktan sonra atmayı düşünüyordum)

Bu yüzden vize randevumu iptal edeceğim muhtemelen.

30f ile giden doktor arkadaşlarım, hocalarım, lütfen bana ulaşın! Nedir bu 30f? Bazı gruplarda hiç bir doktor buna başvurmuyor, direkt red ediyoruz dediğini duydum konsoloslukların. Siz nasıl altından kalktınız, ben muhtemelen yanlış aldım değil mi? Yoksa hiç gidilemeyecek gibi sanırım uzman hekimlere ya da diğer sağlık personeline göre bu visium. Lütfen görenler beni aydınlatsın.

avukat

Re: 30F Vize Sorunsalı

Mesaj gönderen avukat » Cmt Ağu 14, 2021 12:35 pm

durumunuzda bir gelişme var mı? aynı ikilemde biz de eşim için kaldık.

kinderartzin

Re: 30F Vize Sorunsalı

Mesaj gönderen kinderartzin » Prş Nis 14, 2022 4:53 pm

Değerli meslektaşım, en son hangisine karar verdiniz, başvurdunuz mu? gittiniz mi? Ben de Berlinde dil kursu araştırmaktayım.