Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Konsolosluk

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Aligür

Re: Konsolosluk

Mesaj gönderen Aligür » Pzt Tem 26, 2021 7:21 pm

Hocam bana da 4 ile 6 hafta dediler 5 gün içerisinde eksik belgemi teslim ettim ama 8 haftayı geçti yani kafalarına göre 4 -6 hafta diyorlar

Runs

Mesaj gönderen Runs » Sal Tem 27, 2021 10:37 am

Aligür yazdı: Pzt Tem 26, 2021 7:21 pm Hocam bana da 4 ile 6 hafta dediler 5 gün içerisinde eksik belgemi teslim ettim ama 8 haftayı geçti yani kafalarına göre 4 -6 hafta diyorlar
Merhaba,
Araya bayram vs. Girdi o da çok zaman aldı malesef. 1 hafta eksik belge 1 hafta bayram derken sizinki de 6 hafta gibi bir sürede teslim edilmiş olacak gibi. Herhangi bir kargo mesajı aldınız mı UPS den? Umarım bugün elinize ulaşır. Şimdiden hayırlı olsun.

Aligür

Mesaj gönderen Aligür » Sal Tem 27, 2021 11:19 am

Runs yazdı: Sal Tem 27, 2021 10:37 am Merhaba,
Araya bayram vs. Girdi o da çok zaman aldı malesef. 1 hafta eksik belge 1 hafta bayram derken sizinki de 6 hafta gibi bir sürede teslim edilmiş olacak gibi. Herhangi bir kargo mesajı aldınız mı UPS den? Umarım bugün elinize ulaşır. Şimdiden hayırlı olsun.
Evet ,bugun aldım kargom öngörülen teslim tarihi 30.07 benim endişe ettiğim konu ise genellikle kurs başlangıç tarihi geçtiğinde yenilenmelerini isterler ama benden istemediler bu yüzden biraz tedirginim

Runs

Mesaj gönderen Runs » Sal Tem 27, 2021 12:25 pm

netline yazdı: Pzt Tem 26, 2021 7:09 pm Merhaba,

Ben de Ankara'dan 41f için başvurdum, bugün 5. hafta başladı. Konsolosluğa email attım, Berlin yabancılar ofisinden cevap geldi, inceleme hala devam ediyor diye.

Ben 2012'de de aynı vizeye başvurmuştum, 4. haftada çıkmıştı. Pandemiyle falan mı alakalı acaba sürecin bu kadar uzaması?
Merhaba,
Konsolosluğa emaili hangi adrese attınız acaba? İstanbul başkonsolosluğu sayfasındaki formu mu doldurdunuz? 6 hafta dolmadan mail atarsak sıkıntı olur mu onu düşünüyorum.

netline

Mesaj gönderen netline » Sal Tem 27, 2021 12:34 pm

Runs yazdı: Sal Tem 27, 2021 12:25 pm Merhaba,
Konsolosluğa emaili hangi adrese attınız acaba? İstanbul başkonsolosluğu sayfasındaki formu mu doldurdunuz? 6 hafta dolmadan mail atarsak sıkıntı olur mu onu düşünüyorum.
Merhaba,

Evet, konsolosluk sayfasındaki formu doldurdum.

Bence sorun olmaz eğer 5. Haftada falansanız, o tip 'memur artistlikleri' bizde olur genelde, ama ikide bir de sormak doğru değil tabii ki.

Kolay gelsin.