Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

39f ile idata ofisi sorunu

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
bompaow

39f ile idata ofisi sorunu

Mesaj gönderen bompaow » Pzt Tem 26, 2021 5:01 pm

Biraz uzun bir yazı olacak, umarım yardım edebilecek çıkar.

30 haziranda 39f bilgi notu ile başvuru talebi oluşturdum, 5 temmuz günü randevum 13 temmuz için Idata ofisine atandı,

Şuana kadar bir problem yok,

13 temmuz günü idata ya gittim, gişeye gittiğimde, gişedeki adam sorulara yanlış cevap verdiğimi 39f ile idata ofisinde değil konsoloslukta girmem gerektiğini söyledi.

Ama istersem soruları yanlış cevapladığıma dair bir kağıt imzalayabilceğimi ve bu kağıtla beraber geri kalan evraklarımın konsolosluğa gönderilceğini

ve konsolosluğun beni bir daha çağırabilceğini veya başvurumun büyük ihtimalle reddedilip tekrar randevu almam gerekebilceğini söyledi,

ben de o an soğukkanlılığımı koruyamadım ve kafam karıştığı ve soruları yanlış cevaplaMAdığımı bilmeme rağmen imzaladım.

Çünkü daha öncesinde hem forumda hem de başkalarından 39f ile Idata ofisinde evrak teslimi yapılıp vize alanları biliyordum.

Evrak tesliminden sonra tanıdık birkaç kişiyle konuşunca, ""soruları yanlış cevapladığıma dair bir kağıt imzalayabilceğimi"" yapmamış olmam gerektiğini anladım.

ve gidip başvurumu iptal ettim ve bütün evraklarımı geri aldım.

Daha sonrasında ertesi gün bu sefer konsolosluk gelmesi umuduyla (14 temmuz) yine randevu talebi oluşturdum.

26 temmuz günü yani bugün randevumun atandığına dair mail geldi

Randevum 5 ağustosa atandı ancak yine idata ofisinde.

Şuanda ne yapacağımı bilmiyorum, niye konsolosluğa atamıyor da idata ofisine atıyor.

Lütfen napcağımı bilen birisi varsa akıl versin.

solow

Re: 39f ile idata ofisi sorunu

Mesaj gönderen solow » Pzt Tem 26, 2021 5:33 pm

Merhaba,

Ben 41f ile başvuru yapacağım 39f için pek bilgim yok maalesef ama durumunuz çok ilginç geldi. Soruları yanlış cevaplamış olsaydınız farklı bir bilgi notu çıkmaz mıydı? Sonuçta bu randevu atamasının yapıldığı yer sizin elinizde değil. 39f ile başvuru yapacağınıza eminseniz sorun olmaması lazım. Siz lisans eğitimi için mi gidiyorsunuz yüksek lisans eğitimi mi?

bompaow

Mesaj gönderen bompaow » Pzt Tem 26, 2021 5:42 pm

solow yazdı: Pzt Tem 26, 2021 5:33 pm Merhaba,

Ben 41f ile başvuru yapacağım 39f için pek bilgim yok maalesef ama durumunuz çok ilginç geldi. Soruları yanlış cevaplamış olsaydınız farklı bir bilgi notu çıkmaz mıydı? Sonuçta bu randevu atamasının yapıldığı yer sizin elinizde değil. 39f ile başvuru yapacağınıza eminseniz sorun olmaması lazım. Siz lisans eğitimi için mi gidiyorsunuz yüksek lisans eğitimi mi?
Evet hiçbir şey mantıklı değildi zaten. Randevu atayan sen bilgi notunu veren sen, sonra oraya gidince saçma saçma manipüle etmeler. Lisans eğitimiydi benim.

solow

Mesaj gönderen solow » Pzt Tem 26, 2021 5:58 pm

iDATA'yı aramanızı ve konsolosluğa durumu açıklayan bir mail atmanızı öneriyorum bu durumda en doğru yönlendirmeyi onlar yapacaktır, sizin başvurunuz doğru görünüyor.

bompaow

Mesaj gönderen bompaow » Sal Tem 27, 2021 12:03 am

solow yazdı: Pzt Tem 26, 2021 5:58 pm iDATA'yı aramanızı ve konsolosluğa durumu açıklayan bir mail atmanızı öneriyorum bu durumda en doğru yönlendirmeyi onlar yapacaktır, sizin başvurunuz doğru görünüyor.
Idata yı arayacağım yarın umarım bir daha problem çıkmaz.

bompaow

Mesaj gönderen bompaow » Sal Tem 27, 2021 12:07 pm

solow yazdı: Pzt Tem 26, 2021 5:58 pm iDATA'yı aramanızı ve konsolosluğa durumu açıklayan bir mail atmanızı öneriyorum bu durumda en doğru yönlendirmeyi onlar yapacaktır, sizin başvurunuz doğru görünüyor.
Hocam idata nin çağrı merkezi numarası dışında numarası var mı biliyor musunuz 20 dakikadır bekliyorum yoğunluktan açan olmadı daha.

bompaow

Mesaj gönderen bompaow » Sal Tem 27, 2021 5:34 pm

bompaow yazdı: Pzt Tem 26, 2021 5:01 pm Biraz uzun bir yazı olacak, umarım yardım edebilecek çıkar.

30 haziranda 39f bilgi notu ile başvuru talebi oluşturdum, 5 temmuz günü randevum 13 temmuz için Idata ofisine atandı,

Şuana kadar bir problem yok,

13 temmuz günü idata ya gittim, gişeye gittiğimde, gişedeki adam sorulara yanlış cevap verdiğimi 39f ile idata ofisinde değil konsoloslukta girmem gerektiğini söyledi.

Ama istersem soruları yanlış cevapladığıma dair bir kağıt imzalayabilceğimi ve bu kağıtla beraber geri kalan evraklarımın konsolosluğa gönderilceğini

ve konsolosluğun beni bir daha çağırabilceğini veya başvurumun büyük ihtimalle reddedilip tekrar randevu almam gerekebilceğini söyledi,

ben de o an soğukkanlılığımı koruyamadım ve kafam karıştığı ve soruları yanlış cevaplaMAdığımı bilmeme rağmen imzaladım.

Çünkü daha öncesinde hem forumda hem de başkalarından 39f ile Idata ofisinde evrak teslimi yapılıp vize alanları biliyordum.

Evrak tesliminden sonra tanıdık birkaç kişiyle konuşunca, ""soruları yanlış cevapladığıma dair bir kağıt imzalayabilceğimi"" yapmamış olmam gerektiğini anladım.

ve gidip başvurumu iptal ettim ve bütün evraklarımı geri aldım.

Daha sonrasında ertesi gün bu sefer konsolosluk gelmesi umuduyla (14 temmuz) yine randevu talebi oluşturdum.

26 temmuz günü yani bugün randevumun atandığına dair mail geldi

Randevum 5 ağustosa atandı ancak yine idata ofisinde.

Şuanda ne yapacağımı bilmiyorum, niye konsolosluğa atamıyor da idata ofisine atıyor.

Lütfen napcağımı bilen birisi varsa akıl versin.

Deneyimli abilerim , bilen kişiler

Var mı bir bilginiz bir fikriniz, yine aynı şeyler yaşanır diye çok stres yaptım.

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Mesaj gönderen tunuzn » Sal Tem 27, 2021 5:53 pm

Idata ofisinde yapılıyor normalde neyin stresi bu anlamış değilim.

bompaow

Mesaj gönderen bompaow » Sal Tem 27, 2021 6:13 pm

tunuzn yazdı: Sal Tem 27, 2021 5:53 pm Idata ofisinde yapılıyor normalde neyin stresi bu anlamış değilim.
Hocam sizinkini bilemem ama benim hayatımda çoğu zaman işlerim ters gitti ve ister istemez insan korkuyor, bildiğiniz gibi hepimiz 10-15 ay bu sürece hazırlanıyoruz, biz bu kadar hazırlanıyorken karşımızda sorumsuzca davranan insanlar olunca neyin ne olacağı belli olmuyor.

Evet bende biliyorum idata ofisinde de yapıldığını, ilk yazımda da belirttiğim gibi ilk gidişimde mantık dışı bir problem oldu ve bir daha randevu almam gerekti, tamam vize falan önemli de, yaptıkları iş bilmezlikler yüzünden hem vakit hem para kaybı yaşıyoruz.

Juraine

Mesaj gönderen Juraine » Sal Tem 27, 2021 6:25 pm

tunuzn yazdı: Sal Tem 27, 2021 5:53 pm Idata ofisinde yapılıyor normalde neyin stresi bu anlamış değilim.
Stres değil de, sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer. Arkadaş yerine benim de sinirim bozuldu. Zaten randevu alma, tarih ataması, vizesi vs. uğraşlı bir işlem, bir de üstüne böyle bir iş bilmemezlik gelmesi talihsiz olmuş. Tekrar yaşamamak için detay bilgi almaya çalışmak gayet normal. Ben 41F için idata ofisinden başvurdum, bir sorun yaşamadım. Keşke 39F için de bi bilgim olsaydı. Umarım bu sefer sıkıntısız geçer, rahatça vizenizi alırsınız.