Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

E V L I L I K ( Evlilik ) ***

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
bmwozel

Mesaj gönderen bmwozel » Prş Tem 22, 2010 12:14 am

Icelim arkadas benim derdim cok,
Icelim arkadas derdime care yok
Icelim arkadas bu gun keyfim yok.
Icelim arkadas tadim tuzum yok

Dostlar aci soyler, dusmanlar sevine dursun
Bir buyuk ictim ben, sifalar olsun
Mezem biraz peynir, birazda zeytin olsun
Icelim arkadas icelim iste,
Icelim arkadas sarhosum iste…

:alkis :alkis :alkis

bmwozel

Mesaj gönderen bmwozel » Prş Tem 22, 2010 12:15 am

Ahhhh Ulennn Ahhhhhhhhhhh

Yakacam bu Gezegenii

mehmetsah

Mesaj gönderen mehmetsah » Prş Tem 22, 2010 12:51 am

bmw sakin herseyyy gececekk:))))

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Tem 22, 2010 4:20 pm

isin sakasi bi yana bu sekilde gelme sakin buraya.. ya almanyayi ya aklindakini birak gel.. yoksa ikisini de basaramazsin, kalirsin ortada.. anladigm kadariyla yasin daha 20 vs.. kiz arkadasinin da o yaslarda oldugunu varsayarsam zoruna gitmesin ama iliskin buraya geldiginde tas catlasin 2 sene surer.. burda olumsuz bi gelisme olsa, mesela dsh yi ilk denemede gecemedin ve bir semester kaybettin diyelim o baski adami yer bitirir, kiza kavusmam 1 sene daha gecikecek diye sonra her kritik durumda ayni stressten hic bir isi basaramazsin.. o yuzden aci gelecek ama kalbini degil mantigini dinlemeyi basarman gerekiyor su anda.

dokuzonbes

Mesaj gönderen dokuzonbes » Prş Tem 22, 2010 5:02 pm

4 sene bosu bosuna beklemis biri olarak.. tecrubelerimi yazmak isterdim ama... senin moralini bozmak istemiyorum... mantiginla hareket et sadece.
allahini seven defansa gelsin

eternal

Mesaj gönderen eternal » Prş Tem 22, 2010 5:19 pm

bmwozel sen en azindan sozlusun.ben esimi birakamam.Esim bana okumak istiyorsan gideriz diyor ama nasil.simdi ben 2 yillik myo bilg.prog.ve teknolojileri mezunuyum (2006 insallah yil sorun olmaz) almanyada lisans tamamlamak istiyorum.Ama ben sinavsiz gecis yaptim.Anadolu ticaret mes.lisesi mezunuyum 4 yil okudum.Kabul ederlermi bilmiyorum.Herkes ayri birsey soyluyor kafam karisik.Orada gecimimizi saglayacak birikimimiz var yani calismasakda 2 yil kira,yasam filan karsilayabiliriz yani olmadi yarim gun calisiriz.Ama sorun esim hangi vizeyle gelecek.Aile birlesimi mi filan olamaz mi?Olmadi esimde universite icin ugrasacak aof sigortacilik ve bankacilik okuyor simdi 2 yillik :)

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Prş Tem 22, 2010 10:11 pm

Baskan buyuk konusmussun yine. Ben de oraya gelince ilk bir yil bulacam 18-\'lik birini evlilik yapicam al sana oturum sonra iki yil master sonrada buyuk bir sirkette ise alirlar beni yonetici olarak ayda 5000 e yakin da maas alirim. hayat budur iste ohh keyfime diyecek yok. ama bide diger tarafi var onu genelde Gurkan soyluyor yani gercekleri :)

mehmetsah

Mesaj gönderen mehmetsah » Cum Tem 23, 2010 12:29 am

mohsen yazini okuyn direk almnyayi yuruyn firsatlar gemisi gibi gorurr..ama dokuzonbesin yazisini okuyan almnyayi gordugu yerde ustune cizk atmk isterr...hadii hayirlisi:))

Zeynepp

Mesaj gönderen Zeynepp » Cum Tem 23, 2010 12:59 am

ne dertliymis forum uyeleri :) egri oturup dogru konusmak gerekirse ordan buraya iliski olmaz arkadaslar. iki taraf da bosuna yipranir (tecrubeyle sabit maalesef).

eternal

Mesaj gönderen eternal » Cum Tem 23, 2010 9:31 am

Lutfen biri benim sorumu cevaplasin :(

dokuzonbes

Mesaj gönderen dokuzonbes » Cum Tem 23, 2010 10:26 am

[quote]eternal tarafindan yazilan metin:
Lutfen biri benim sorumu cevaplasin :([/quote]

yenge simdi senin olay ciddi sikintili. madem beraber gideceksiniz enistede gelecek seneye sinava girsin tercihlerde ozel universitelerden guzel bir bolum yazsin.. osym yerlesti belgesi gelince oda basvuru yapsin bir universiteye gelsin derim. en mantiklisi bu gibi duruyor.

Dun dedigin aof 2 yilligi kabul etmiyorlar. aof\'den en azin 2 seneyi bitirmis olmak sarti ariyorlar.

Pysiker\'in dedigi vardi dun buralarda silindi galiba.

sende hakverirsinki bizler hukucu degiliz sadece ogrenciyiz. ve bazen mantigimizi kullanarak biseyler yaziyoruz.

hukuk24.de adli bir site var oraya yaz derim. orada avukatlar falanda yaziyorlar, telefon numaralari falanda var..

eternal

Mesaj gönderen eternal » Cum Tem 23, 2010 10:49 am

dokuzonbes cok saogol.Esim bu yilda vakif universitesi secebilir aof okuyor yazmisim yanlislikla daha tercih yapmadik.Bu yil vakif universitesi tercih edip kayit yaptirmasak olur mu?Biz 2011de eylul gibi gitmeyi dusunuyoruz.Ben on hazirlik icin bilgi topluyorum bir sene onceden :) .Bide biz bu yil icerisinde turkiyede de almanca kursuna yazilalim mi?Yoksa burda bir yilda ogrenecegimizi orda bir ayda ogrenebilirmiyiz hep oyle derler ya icinde olmak baska diye :) ne dersin ...

dokuzonbes

Mesaj gönderen dokuzonbes » Cum Tem 23, 2010 10:59 am

[quote]eternal tarafindan yazilan metin:
dokuzonbes cok saogol.Esim bu yilda vakif universitesi secebilir aof okuyor yazmisim yanlislikla daha tercih yapmadik.Bu yil vakif universitesi tercih edip kayit yaptirmasak olur mu?Biz 2011de eylul gibi gitmeyi dusunuyoruz.Ben on hazirlik icin bilgi topluyorum bir sene onceden :) .Bide biz bu yil icerisinde turkiyede de almanca kursuna yazilalim mi?Yoksa burda bir yilda ogrenecegimizi orda bir ayda ogrenebilirmiyiz hep oyle derler ya icinde olmak baska diye :) ne dersin ...[/quote]

gelecek sene olabilir tabi. Alman universitesi kayit yaptirma sarti aramiyor. yani yerlestirme belgesinin 10 yilda gecerliligi var. siz 2011 eylul demissiniz ama eniste ve sizin yas probleminiz cikmaz umarim. konsoloslukta yas bazen red sebebi olabiliyor.

dil kursu konusuna gelirse benim gibi dil ogrenmeye kimsenin hevesli olmadigi bir sehirdeysen (Gaziantep) gitme derim. Benim gittigim kurs genelde aile birlesimi icin oldugu icin ozel ders almazsan zor oluyor bazen. (okuma yazma bilmeyenlerle ders almayi kastediyorum) ben haftada 8 saat ozel ders aliyorum ve cok iyi gidiyor... anne babamla pratik yapmaya kalktim bir ara babam "du Name Was" deyince vazgectim. yani burada hangi seviyeye gelebilirseniz almanyada o kadar zaman kazanciniz olur. a1 seviyesinde olsaniz bile size 2 ay kazandirir diye dusunuyorum...

dokuzonbes

Mesaj gönderen dokuzonbes » Cum Tem 23, 2010 11:07 am

BMW kusura bakma basligi amacinin disinda isgal ettik. ama sana gerekli tavsiyeler verilmis zaten.. hersey olacagina varir cok canini sikma...

ama sevgilisi icin hayatini degistiren birisi olabilirsende seni ayakta alkislarim.

eternal

Mesaj gönderen eternal » Cum Tem 23, 2010 11:13 am

dokuzonbes seni bana allah gonderdi cok sagol.icimi rahatlattin.biz ikimizde 1984 dogumluyuz.Insallah sorun olmaz esimi bilemem ama ben 10 yas genc gosteriyorum belki genc sanip alirlar kimlige bakmadan :)

deryasiegen

Mesaj gönderen deryasiegen » Cmt Tem 24, 2010 12:56 am

@BMW kal turkiyede sen arkadasim.Bi bayan olarak ben ilk olarak sozlunun acisindan baktim olaya kusura bakma.kiz beklerim dio ama senin ondan bu kadar uzun sure seni beklemesini istemen dogru mu?

phsikerin dedigine %100 katiliyorum.zaten almanyaya geldiginde burda ole hersey gulluk gulistanlik degil ki bi tek sorunun sozlunu ozlemek olsun.

herneyse,insallah vercegin karar hakkinda hayirli olur.

bmwozel

Mesaj gönderen bmwozel » Cmt Tem 24, 2010 12:06 pm

Cevaplariniz Tavsiyeleriniz Icin Herkese Ayri Ayri Tesekkur Ederim.

Ben Herseyin Zamanla Cozulecegi Kanaatindayim. Zaman Herseyi Belirgin Edip Aydinlatacak.

Isin En Basinda Daha ilk Basamaktayken Hizli ve Gelecek Omrumu Etkileyecek Karari Hemen Vermek Bence Benim Uzerimde ilerde Keske Dedirttirebilir .

O Yuzden Zamana Birakacagim.

Tabiki Arkadaslarimiz Demis Mantik ile Hareket Et Diye

Bencede Mantikla Hareket Etmek En Dogrusu

Ama insan Sevince Mantigi Bastiriyor.

Benim Durumumda olan Arkadaslardn Basaran Olmustur Muhakkak

Insallah Oyle Umuyorum.

Herkese Tekrar Tekrar Tesekkur Ediyorum.

Kilitli