Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Başvuru statüsü : Gültig ?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
gutesgewissen

Başvuru statüsü : Gültig ?

Mesaj gönderen gutesgewissen » Prş Tem 08, 2021 10:49 am

Siegen Üniversitesi başvuru portalında statüm ''Gültig'' olarak değişti.

In den Status Gültig wird ein geprüftes Antragsfach durch das Studiensekretariat versetzt, um zu signalisieren, dass die Bearbeitung des Antragsfaches/Antrages abgeschlossen ist, alle Angaben korrekt sind, alle erforderlichen Dokumente eingereicht wurden und dass die Prüfung des Antragsfaches somit positiv beschieden wurde. Alle Antragsfächer, die als "Gültig" eingestuft werden, nehmen am Vergabeverfahren teil.

Artık ödül prosedüründe yer aldığımı söylüyorlar. Ancak bunun tam olarak ne ifade ettiğini anlamadım. Yardımcı olabilecek var mı ?

özgürbeyin

Re: Başvuru statüsü : Gültig ?

Mesaj gönderen özgürbeyin » Prş Tem 08, 2021 11:27 am

gutesgewissen yazdı: Prş Tem 08, 2021 10:49 am Siegen Üniversitesi başvuru portalında statüm ''Gültig'' olarak değişti.

In den Status Gültig wird ein geprüftes Antragsfach durch das Studiensekretariat versetzt, um zu signalisieren, dass die Bearbeitung des Antragsfaches/Antrages abgeschlossen ist, alle Angaben korrekt sind, alle erforderlichen Dokumente eingereicht wurden und dass die Prüfung des Antragsfaches somit positiv beschieden wurde. Alle Antragsfächer, die als "Gültig" eingestuft werden, nehmen am Vergabeverfahren teil.

Artık ödül prosedüründe yer aldığımı söylüyorlar. Ancak bunun tam olarak ne ifade ettiğini anlamadım. Yardımcı olabilecek var mı ?
Hayırlı olsun hocam.Bende de öyle olmuştu sonra görevli kişi belgeleri ilk mail yoluyla iletti daha sonra da posta ile adresime gönderdi.Birkaç güne, belki de gün içinde yanlışım yoksa 3 ayrı parça halinde kabul belgelerini iletir sana.

gutesgewissen

Mesaj gönderen gutesgewissen » Prş Tem 08, 2021 12:21 pm

özgürbeyin yazdı: Prş Tem 08, 2021 11:27 am Hayırlı olsun hocam.Bende de öyle olmuştu sonra görevli kişi belgeleri ilk mail yoluyla iletti daha sonra da posta ile adresime gönderdi.Birkaç güne, belki de gün içinde yanlışım yoksa 3 ayrı parça halinde kabul belgelerini iletir sana.
Yanıtınız için çok teşekkür ederim ancak şimdi tekrar girip baktığımda başvuru durumumun Zulassungsangebot aktuell nicht möglich olarak değiştiğini görüyorum. Daha demin tüm belgelerin onaylandığını söylüyorlardı, şimde yeterli sıralama elde edemediğim şeklinde bir açıklama yazıyor

özgürbeyin

Mesaj gönderen özgürbeyin » Prş Tem 08, 2021 1:04 pm

gutesgewissen yazdı: Prş Tem 08, 2021 12:21 pm Yanıtınız için çok teşekkür ederim ancak şimdi tekrar girip baktığımda başvuru durumumun Zulassungsangebot aktuell nicht möglich olarak değiştiğini görüyorum. Daha demin tüm belgelerin onaylandığını söylüyorlardı, şimde yeterli sıralama elde edemediğim şeklinde bir açıklama yazıyor
Ne demek hocam.Hmm,bilemedim .Bende sana olduğu gibi olmuştu sonra da belgeleri göndermişti kadın .Acaba ben gültig den sonraki olan süreci online takip etmedim mi diye düşünüyorum da .Hatırlayamadım.Siteye bakındım ,bende şu an mesela başvuru yapmamışım gibi duruyor .Ama kabul belgesini mayıs ortası gibi almıştım .Kusura bakma ,yanlış bilgi verdiğim için .Bana öyle olduğu için öyle dedim . :/

gutesgewissen

Mesaj gönderen gutesgewissen » Çrş Tem 14, 2021 12:34 pm

Hocam Trier Üniversitesinden de Gültig geldi ve bu sefer değişiklik olmadı. Ben de mail attım okula. Bunun kesin kabul olmadığını ancak seçim prosedürüne alındığımı söylediler. Başvurduğum master bölümü Nc kısıtlı bir bölümdü. Yani ortalamam yetmiş ki beni sürece dahil etmişler. Sence kabul gelir mi buradan ?

özgürbeyin

Mesaj gönderen özgürbeyin » Çrş Tem 14, 2021 8:57 pm

gutesgewissen yazdı: Çrş Tem 14, 2021 12:34 pm Hocam Trier Üniversitesinden de Gültig geldi ve bu sefer değişiklik olmadı. Ben de mail attım okula. Bunun kesin kabul olmadığını ancak seçim prosedürüne alındığımı söylediler. Başvurduğum master bölümü Nc kısıtlı bir bölümdü. Yani ortalamam yetmiş ki beni sürece dahil etmişler. Sence kabul gelir mi buradan ?
Hmm anladım hocam.Siegen de gültig olup sonra onaylanmaması kötü olmuştu .Siegen NC sizmiydi ?

Net bi şey diyemem maalesef .Ama düşüncen mantıklı sürece sokmuşlar (NC li olması avantajına ),umarım olumlu sonuçlanır .Alırsın kabüllerini .