Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Erasmus+ Stajı Gereklilikler

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
seco1212

Erasmus+ Stajı Gereklilikler

Mesaj gönderen seco1212 » Çrş Tem 07, 2021 4:19 pm

Merhaba,

Erasmus stajında 3 ayı geçmeyen gönüllü stajlarda asgari ücret gösterilmesi zorunluluğu var mı? Var ise bu ücret learning agreement da mı gösterilecek yoksa hibemizden geri kalanı bloke hesap olarak mı göstereceğiz ?

Ayrıca konsolosluğun ulusal ajansa gönderdiği bilgilendirme metninde şunları da okudum :
Dil seviyesini gösteren belge isteniyor. Bunun için resmi bir sınav sonuç belgesi uygun ancak dil
kursundan alınan kursa devam belgeleri kabul edilmeyebiliyor. (üniversitelerimizin yaptığı dil
sınavı ve/veya resmi kurumların verdiği sınav sonuçlarından uygun olanın öğrenilerek
sunulmasını tavsiye ediyoruz)
bölümüm ingilizce ve hazırlık sınıfını da geçtim bu belge yeterli olur mu ?

Asgari ücret ile ilgili de şunları okudum :
 Stajlar için, MiLoG kapsamında yasal olarak düzenlenmiş bir istisna olmadıkça, yasal asgari ücret
geçerlidir.
Erasmus+ kapsamında aşağıdaki durumlarda asgari ücret kuralına istisna uygulanmaktadır:
- Zorunlu staj
- Mesleki veya üniversite eğitimiyle aynı anda yapılan en fazla üç aylık stajlar
Asgari ücret zorunluluğuna istisna uygulanması halinde, hibe desteğini ve/veya staj ücretini gösteren
bir belgeyle geçim masraflarının karşılandığı kanıtlanır.
Not: Şu anda geçim masrafı olarak aylık net 752 Euro veya brüt 939 Euro belgelenmelidir.