Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2021

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ergozendyt

Re: Vize Ani Defteri - 2021

Mesaj gönderen ergozendyt » Prş Tem 01, 2021 3:23 pm

BatuhanBozkurt yazdı: Prş Tem 01, 2021 3:13 pm Hocam merhaba.
Idata nın başvuru takibine girip pass no başvuru no yazıp sorguladığınızda ne hatası veriyor? Bakar mısınız
İlk başvurduğumda ben de sürekli girip bakıyordum ama kayıt bulunamadı yazıyordu. 2. Kere beklerken de öyle oldu. Yani oradan takip edilemiyor ne yazık ki. Belgelerinin Belgeleriniz tam ise zaten sorun olmayacaktır. İnşallah.

ergozendyt

Mesaj gönderen ergozendyt » Prş Tem 01, 2021 3:24 pm

Aligür yazdı: Prş Tem 01, 2021 3:17 pm Hocam merhaba,kayıtlı pasaport yok diyor ,nedeni ise galiba konsoloslukta işlem yapanlara hizmet vermiyormuş diye okudum bir yerde sadece idata merkezlerinde vizeye başvuranlara hizmet veriyor
Merhabalar.

İlk başvurduğumda ben de sürekli girip bakıyordum ama kayıt bulunamadı yazıyordu. 2. Kere beklerken de öyle oldu. Yani oradan takip edilemiyor ne yazık ki. Belgeleriniz tam ise zaten sorun olmayacaktır. İnşallah.

io94

Mesaj gönderen io94 » Prş Tem 01, 2021 4:46 pm

@ergozengyt

Ben de bir kaç soru sorabilir miyim acaba :) Dil kursuna gideceğinizi ve ardından yüksek lisansa başlayacağınızı mı söylemiştiniz yoksa bir şartlı kabulünüz var mıydı?

Almanya'da hangi seviyeden başlayacaksınız? Mülakatta dil belgesi sundunuz mu?

Mülakatınız nasıldı?
En son io94 tarafından Prş Tem 01, 2021 4:47 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

io94

Mesaj gönderen io94 » Prş Tem 01, 2021 4:46 pm

ergozendyt yazdı: Prş Tem 01, 2021 3:24 pm Merhabalar.

İlk başvurduğumda ben de sürekli girip bakıyordum ama kayıt bulunamadı yazıyordu. 2. Kere beklerken de öyle oldu. Yani oradan takip edilemiyor ne yazık ki. Belgeleriniz tam ise zaten sorun olmayacaktır. İnşallah.

Ben de bir kaç soru sorabilir miyim acaba :) Dil kursuna gideceğinizi ve ardından yüksek lisansa başlayacağınızı mı söylemiştiniz yoksa bir şartlı kabulünüz var mıydı?

Mülakatınız nasıldı?

ergozendyt

Mesaj gönderen ergozendyt » Prş Tem 01, 2021 7:23 pm

io94 yazdı: Prş Tem 01, 2021 4:46 pm Ben de bir kaç soru sorabilir miyim acaba :) Dil kursuna gideceğinizi ve ardından yüksek lisansa başlayacağınızı mı söylemiştiniz yoksa bir şartlı kabulünüz var mıydı?

Mülakatınız nasıldı?
Üniversiteden şartlı kabulum var. B1 Goethe sertifikası sundum. B2 den başlayacağım. Mülakatım güzeldi. En son da bir kaç tane Almanca soru da sordular.

ergozendyt

Mesaj gönderen ergozendyt » Prş Tem 01, 2021 7:27 pm

ergozendyt yazdı: Prş Tem 01, 2021 11:46 am Merhabalar .Ben de vizemi dün aldım. Dil kursu ve yüksek lisans için. Sormak istediğim şu , ülkeye girerken sadece PCR negatif testiniz yeterli oldu mu. Ben Mart ayında kovid geçirdim . Daha önce geçirdiğimiz göstermemiz gerekiyor mu. Konsolosluk sayfasında gösterilebilir diyor. Ülkeye girişte sizden hangi belgeleri istediler. Teşekkürler.
YAKIN ZAMANDA ALMANYA'YA GİRİŞ YAPANLAR VAR İSE VE CEVAPLAYABİLİRLERSE ÇOK SEVİNİRİM. TEŞEKKÜRLER

ozgeyesilot

Mesaj gönderen ozgeyesilot » Cum Tem 02, 2021 12:37 pm

ergozendyt yazdı: Prş Tem 01, 2021 11:46 am Merhabalar .Ben de vizemi dün aldım. Dil kursu ve yüksek lisans için. Sormak istediğim şu , ülkeye girerken sadece PCR negatif testiniz yeterli oldu mu. Ben Mart ayında kovid geçirdim . Daha önce geçirdiğimiz göstermemiz gerekiyor mu. Konsolosluk sayfasında gösterilebilir diyor. Ülkeye girişte sizden hangi belgeleri istediler. Teşekkürler.
Merhabalar,

Ülkeye henüz giriş yapmadım. Ekim ayında inşallah giriş yapacağım.

ardaberk

iDATA Randevu Sistemi

Mesaj gönderen ardaberk » Cum Tem 02, 2021 2:30 pm

Merhaba, İDATA randevuları şu aralar kaç gün sonra atanıyor ve vize görüşmesi kaç gün sonraya çıkıyor güncel bilgisi olan var mı?
En son ardaberk tarafından Cum Tem 02, 2021 2:32 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
mutluay

Re: iDATA Randevu Sistemi

Mesaj gönderen mutluay » Cum Tem 02, 2021 2:32 pm

ardaberk yazdı: Cum Tem 02, 2021 2:30 pm Merhaba, İDATA randevuları şu aralar kaç gün sonraya atanıyor güncel bilgisi olan var mı?
kimse kesin bir şey söyleyemez, bazen 10 gün bazen 2 ay , konsolosluğun algoritması karışık =)
Meric MUTLUAY
FH-Dortmund
Maschinen-, Energie- und Umwelttechnik (M.Eng)

ardaberk

Mesaj gönderen ardaberk » Cum Tem 02, 2021 2:41 pm

mutluay yazdı: Cum Tem 02, 2021 2:32 pm kimse kesin bir şey söyleyemez, bazen 10 gün bazen 2 ay , konsolosluğun algoritması karışık =)
Mutluay teşekkürler. Abi bir de İDATA ofisine gidip belgeleri teslim ettikten sonra konsolosluğa pasaportu/vizeyi almak için mi gidiyoruz sadece?

Yani idata->konsolosluk->konsolosluk(pasaport) mu yapılıyor yoksa,
idata->konsolosluk(pasaport) mu

Hangi resmi daireye kaç kere gidildiğini oturtamadım

Kullanıcı avatarı
mutluay

Mesaj gönderen mutluay » Cum Tem 02, 2021 2:50 pm

ardaberk yazdı: Cum Tem 02, 2021 2:41 pm Mutluay teşekkürler. Abi bir de İDATA ofisine gidip belgeleri teslim ettikten sonra konsolosluğa pasaportu/vizeyi almak için mi gidiyoruz sadece?

Yani idata->konsolosluk->konsolosluk(pasaport) mu yapılıyor yoksa,
idata->konsolosluk(pasaport) mu

Hangi resmi daireye kaç kere gidildiğini oturtamadım
Süreç şu şekilde ;

Idata sitesinden Randevu talebi yapıyorsun,
Idata , Sana konsolosluktan Randevu ataması yapıyor.
Randevu tarihinde konsolosluğa gidiyorsun , evrakları teslim ediyorsun.
Cevap ve Pasaport adresine belirli bir süre sonra gönderiliyor.

Bu kadar ..
Meric MUTLUAY
FH-Dortmund

ergozendyt

Mesaj gönderen ergozendyt » Cum Tem 02, 2021 3:48 pm

ozgeyesilot yazdı: Cum Tem 02, 2021 12:37 pm Merhabalar,

Ülkeye henüz giriş yapmadım. Ekim ayında inşallah giriş yapacağım.
Anladım. Teşekkür ederim . İnşallah .

NachDeutsch

Mesaj gönderen NachDeutsch » Cum Tem 02, 2021 7:20 pm

ergozendyt yazdı: Prş Tem 01, 2021 7:23 pm Üniversiteden şartlı kabulum var. B1 Goethe sertifikası sundum. B2 den başlayacağım. Mülakatım güzeldi. En son da bir kaç tane Almanca soru da sordular.
Almanca ne soru sordular?

BatuhanBozkurt

Mesaj gönderen BatuhanBozkurt » Cmt Tem 03, 2021 3:58 pm

ebodur yazdı: Cum Haz 25, 2021 5:29 pm Hayır hiç mail atmadım telefonla aramak da mantıksız geliyor alakasız bir memurla konuşuluyor. Konsolosluğa daha önce attığım mailde yabancılar dairesinden cevabın gelmesi gerekiyor dendiği için tekrar atmadım. Yabancılar Dairesi de hala cevap vermedi. Beklemekten başka çare yokmuş gibi geliyor.
Sizin de 90 gün olmuş muydu başvuralı?
Süreçte bir gelişme var mı?

Lownchaser

Mesaj gönderen Lownchaser » Cmt Tem 03, 2021 4:38 pm

mutluay yazdı: Cum Tem 02, 2021 2:50 pm Süreç şu şekilde ;

Idata sitesinden Randevu talebi yapıyorsun,
Idata , Sana konsolosluktan Randevu ataması yapıyor.
Randevu tarihinde konsolosluğa gidiyorsun , evrakları teslim ediyorsun.
Cevap ve Pasaport adresine belirli bir süre sonra gönderiliyor.

Bu kadar ..
Merhaba. idata randevu talebi oluşturunca hemen bana bir randevu tarihi atıyor mu yoksa bu bilgi sonrasında mı geliyor? Sonra geliyor ise ne kadar sürede gelir ortalama. Benim garantör vs detaylı gibi evraklarım tam değil henüz yüksek lisans kabul mektubum geldi. Birçok konuda yeniyim. Ama okul başlama süresini kaçırmak da istemiyorum o yüzden sizce hem talepte bulunabilir miyim? Sonrasında erteleme şansım var mı çok erken tarih verilirse eğer. Şimdiden teşekkürler.

Lownchaser

Mesaj gönderen Lownchaser » Cmt Tem 03, 2021 5:00 pm

Merhaba arkadaşlar öncelikle burada soru soran cevaplayan herkese çok teşekkürler. Tüm bu süreç ve sonucunda ben de diğer arkadaşlara elimden gelen yardımı yapmaya hazırım. Burayı okuyarak aklımdaki pek çok soru cevabını buldu ama hala birkaç sorum var yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

1-) Garantör olunca bloke hesap göstermemize gerek kalmıyor mu? Bloke hesaba bir miktar para koyup garantör ve ebeveyn sponsoru ile birlikte bir problem olur mu? Garantör biri buldum. Kendisinin hangi belgeleri nereye vermesi gerekiyor, mesleğine göre belgeler değişiyor mu? Benim için bir mektup yazıyor mu sponsor olacağına dair? Bu mektupta (861 Euro aylık verebilirim ibaresi mi bulunmalı?) Bu mektubun formatı varsa eğer nasıl ulaşabilirim?
2-) Almanca niyet mektubu istenmiş. İngilizce yazabiliyor muyum? Yoksa Almancaya çevirtmem mi gerekiyor?
3-) Niyet mektubumda DAAD bursuna ve dönem içinde okulun bursuna başvuracağımı belirtmemde sorun olur mu? Garantörüm olduğundan bu cümlem çelişki uyandırır mı?
4-) Ben İngilizce dilinde Yüksek Lisans kabulü aldım. Lisans derecemi İngilizce tamamladığım için okul benden başka bir dil belgesi istemedi. Vize için bunu nasıl belirtebilirim? Bu muafiyetimi niyet mektubumda yazsam geçerli olur mu? Kabul edilmiş olan var mı? Daha önce bir arkadaş red yemiş ama itiraz edip kabul edilmiş. Bir yorumda okumuştum. Ben red yememek için önden bunu nasıl belirtebilirim?
5-) Daha önce A1.1 Almanca kursuna gitmiştim. Ama belgem yok. Bölümüm İngilizce de olsa bunu belirtmeli miyim Almanca öğrenmek için herhangi bir kursa kayıt olmalı mıyım?

yasncank

Mesaj gönderen yasncank » Cmt Tem 03, 2021 6:38 pm

almanco yazdı: Pzr Haz 20, 2021 9:36 pm Bruchsal’a gittim. Kursum da heildelberg de. Evet benim işlerim hep yolunda hızlı bir şekilde oldu. Yabancılar şubesinden termini 1 hafta sonraya vermişler. Garantör belgesi de başvurduktan bir gün sonra hemen çıkmış
Merhaba, Bende Almanya'daki bir garantör aracılığı ile 8 ay sürecek bir dil kursuna gideceğim. Lakin aklıma takına bir durum söz konusu. Motivasyon mektubunda nasıl ilerlediğiniz hakkında bilgi verebilir misiniz ? Şimdiden teşekkürler.

ozcartman

Mesaj gönderen ozcartman » Cmt Tem 03, 2021 6:57 pm

Lownchaser yazdı: Cmt Tem 03, 2021 5:00 pm Merhaba arkadaşlar öncelikle burada soru soran cevaplayan herkese çok teşekkürler. Tüm bu süreç ve sonucunda ben de diğer arkadaşlara elimden gelen yardımı yapmaya hazırım. Burayı okuyarak aklımdaki pek çok soru cevabını buldu ama hala birkaç sorum var yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

1-) Garantör olunca bloke hesap göstermemize gerek kalmıyor mu? Bloke hesaba bir miktar para koyup garantör ve ebeveyn sponsoru ile birlikte bir problem olur mu? Garantör biri buldum. Kendisinin hangi belgeleri nereye vermesi gerekiyor, mesleğine göre belgeler değişiyor mu? Benim için bir mektup yazıyor mu sponsor olacağına dair? Bu mektupta (861 Euro aylık verebilirim ibaresi mi bulunmalı?) Bu mektubun formatı varsa eğer nasıl ulaşabilirim?
2-) Almanca niyet mektubu istenmiş. İngilizce yazabiliyor muyum? Yoksa Almancaya çevirtmem mi gerekiyor?
3-) Niyet mektubumda DAAD bursuna ve dönem içinde okulun bursuna başvuracağımı belirtmemde sorun olur mu? Garantörüm olduğundan bu cümlem çelişki uyandırır mı?
4-) Ben İngilizce dilinde Yüksek Lisans kabulü aldım. Lisans derecemi İngilizce tamamladığım için okul benden başka bir dil belgesi istemedi. Vize için bunu nasıl belirtebilirim? Bu muafiyetimi niyet mektubumda yazsam geçerli olur mu? Kabul edilmiş olan var mı? Daha önce bir arkadaş red yemiş ama itiraz edip kabul edilmiş. Bir yorumda okumuştum. Ben red yememek için önden bunu nasıl belirtebilirim?
5-) Daha önce A1.1 Almanca kursuna gitmiştim. Ama belgem yok. Bölümüm İngilizce de olsa bunu belirtmeli miyim Almanca öğrenmek için herhangi bir kursa kayıt olmalı mıyım?
1- Gerek kalmaz.
2- Yazanları ve kabul edilenleri biliyorum ancak ben olsam Almanca'ya çevirtir garantiye alırım. (Garantiye almak sadece bence kısmı)
3- Bu konuda bir fikrim yok maalesef.
4- İngilizce bölümler için Almanca dil şartı yok diye biliyorum. (Aksini bilen arkadaşlar düzeltsinler lütfen.)
5- Almanca belgesi size her daim bir avantaj sağlar. Sonuçta bölümünüz İngilizce de olsa Almanca konuşulan bir ülkeye gideceksiniz. Az da olsa bildiğinizi belirtmeniz iyi olabilir.

Cevaplarımı lütfen bilgim dahilinde kabul edin, bağlayıcı olmasın sizin için.

Kullanıcı avatarı
mutluay

Mesaj gönderen mutluay » Cmt Tem 03, 2021 9:53 pm

Lownchaser yazdı: Cmt Tem 03, 2021 4:38 pm Merhaba. idata randevu talebi oluşturunca hemen bana bir randevu tarihi atıyor mu yoksa bu bilgi sonrasında mı geliyor? Sonra geliyor ise ne kadar sürede gelir ortalama. Benim garantör vs detaylı gibi evraklarım tam değil henüz yüksek lisans kabul mektubum geldi. Birçok konuda yeniyim. Ama okul başlama süresini kaçırmak da istemiyorum o yüzden sizce hem talepte bulunabilir miyim? Sonrasında erteleme şansım var mı çok erken tarih verilirse eğer. Şimdiden teşekkürler.
Bunun icinde kesin birsey yok , bana 2 hafta da randevubatadilar , daha fazla bekleyenler de oldu. Evet erteleyebilirsiniz.
Meric MUTLUAY
FH-Dortmund

solow

Mesaj gönderen solow » Cmt Tem 03, 2021 10:53 pm

Arkadaşlar merhaba,

Ben yüksek lisans için vize başvurusu yapacağım. Gerekli evrakları kısmında diploma aslı ve iki adet kopyasını getirmem gerektiği yazıyor. Diplomam İngilizce o yüzden düz fotokopisini çektirip götürsem yeterli midir? Fotokopiler için noter onayı vs. gerekir mi?

Bir de okul veya üniversite öğreniminden sonraki faaliyetlere/çalışmalara dair belgeler istenmiş. Bunun için nasıl bir belge gerekiyor bilginiz var mı?

Kilitli