Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

NC YETERLİ Mİ ?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
hayattansoguyaninsan

NC YETERLİ Mİ ?

Mesaj gönderen hayattansoguyaninsan » Cmt Tem 03, 2021 2:28 am

Merhaba adalet m.y.o 2.70 ortalama ile mezunum nc puanı olarak 2.9 çıkıyor bu nc puanı ile kabul almam mümkünmüdür sevgili arkadaşlar ?

hayattansoguyaninsan

Re: NC YETERLİ Mİ ?

Mesaj gönderen hayattansoguyaninsan » Cmt Tem 03, 2021 11:36 pm

2.9 NC puanı ile ekonomi tarzı bölümlere kabul alan veya aşağı yukarı tahmini olan arkadaşlar beni bilgilendirirlerse çok makbule geçer.

bstzr

Mesaj gönderen bstzr » Pzr Tem 04, 2021 7:26 pm

hayattansoguyaninsan yazdı: Cmt Tem 03, 2021 11:36 pm 2.9 NC puanı ile ekonomi tarzı bölümlere kabul alan veya aşağı yukarı tahmini olan arkadaşlar beni bilgilendirirlerse çok makbule geçer.
bazi okullar nc puanlarini paylasiyor bunun icin istedigin bolumle birlikte nc yi birlikte aratabilirsin

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Tem 06, 2021 10:13 am

Mümkün olabilir ama su üniversitede olur burda olmaz diye bir yorum yapmak zor. Fakat büyük sehirlerde daha fazla basvuru oldugu icin veya kücük üniversitelerde az kontenjan acildigi icin oralar zor olabilir. Orta büyüklükteki sehirlerde yer alan büyük üniversitelere basvuru yapin. Örnegin Kassel, Nürnberg gibi.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

janeeyre

Mesaj gönderen janeeyre » Prş Tem 08, 2021 11:24 pm

Physiker yazdı: Sal Tem 06, 2021 10:13 am Mümkün olabilir ama su üniversitede olur burda olmaz diye bir yorum yapmak zor. Fakat büyük sehirlerde daha fazla basvuru oldugu icin veya kücük üniversitelerde az kontenjan acildigi icin oralar zor olabilir. Orta büyüklükteki sehirlerde yer alan büyük üniversitelere basvuru yapin. Örnegin Kassel, Nürnberg gibi.
Ben Mannheim Ekonomiye kabul almayı aşırı istiyordum fakat nc puanım 2.8 civarı gelecek. Mannheim ise 2.5 ile alıyormuş. Yabancı öğrenci kontenjanı bir esneklik sağlar mı sizce veya şansımı arttırmak için neler yapabilirim

janeeyre

Mesaj gönderen janeeyre » Prş Tem 08, 2021 11:35 pm

janeeyre yazdı: Prş Tem 08, 2021 11:24 pm Ben Mannheim Ekonomiye kabul almayı aşırı istiyordum fakat nc puanım 2.8 civarı gelecek. Mannheim ise 2.5 ile alıyormuş. Yabancı öğrenci kontenjanı bir esneklik sağlar mı sizce veya şansımı arttırmak için neler yapabilirim
(arkadasla aynı durumda oldugumuz için bu baslıga yazmamda sorun yok olarak varsaydım)