Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

MYO MEZUNU OLARAK MI YOKSA YKS GİREREKMİ KABUL ALIRIM

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
hayattansoguyaninsan

MYO MEZUNU OLARAK MI YOKSA YKS GİREREKMİ KABUL ALIRIM

Mesaj gönderen hayattansoguyaninsan » Sal Mar 02, 2021 7:48 pm

Herkese merhaba bir süredir Almanya da üniversite okumak için araştırmalar yapıyorum,danışmanlık firmaları veya youtube de bu konularda video çeken kişiler tamamen ticaret odaklı,adama selam veriyorum para istiyor 1 soru soracağım sadece ama aç gözlü herif yanıt vermiyor,bu forum da cevap alacağımı biliyorum şimdiden teşekkürler herkese,benim merak ettiğim konu şu ben 2 yıllık myo mezunuyum almanyada üniversite okumak istiyorum şöyle ki yeniden sınava girip kazandığım bölümü okumak istiyorum ama bazı yerler de 2 yıllık mezunların ösym sonucu ile değil de myo transkripti ile başvuracağı yazılmış şimdi sınava girip kazandığım bölümü okuyamazmıyım almanyada illa ki myo puanı ile mi başvuru yapacağım arkadaşlar ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: MYO MEZUNU OLARAK MI YOKSA YKS GİREREKMİ KABUL ALIRIM

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Mar 03, 2021 12:10 pm

Bu sekilde tam bilgi verilmeden sorulunca da biz cevap veremeyiz.

1- MYO hangi bölümü bitirdiniz?
2- Ne tür bir liseden mezunsunuz?
3- MYO kac ortalama ile bitti?
4- Almanya da hangi bölümü okumak istiyorsunuz?
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

H4nn1b4l

Mesaj gönderen H4nn1b4l » Prş Mar 04, 2021 6:02 pm

Physiker yazdı: Çrş Mar 03, 2021 12:10 pm Bu sekilde tam bilgi verilmeden sorulunca da biz cevap veremeyiz.

Merhaba ben Mert. Konuyu başka bir arkadaş açmış fakat benim soracağım soru da birebir aynı. Ben kendi açımdan soruyu cevaplayayım.
1. Bilgisayar Programcılığı bitirdim.
2. Açık Lise Mezunuyum
3. 4 üzerinden 3.33 ortalama ile MYO'yu bitirdim.
4. Almanyada Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri, Yazılım Mühendisliği ve buna karşılık gelebilecek yakın bölümlerde okumak istiyorum.

Bu şartlar altında üniversitelere başvuru yapsam kabul alabilir miyim. Bunların dışında Almanca hiç bilmiyorum ve şartlı kabulle gitmek istiyorum bunu da belirteyim. Şimdiden teşekkür ederim !

H4nn1b4l

Mesaj gönderen H4nn1b4l » Prş Mar 04, 2021 6:34 pm

H4nn1b4l yazdı: Prş Mar 04, 2021 6:02 pm Merhaba ben Mert. Konuyu başka bir arkadaş açmış fakat benim soracağım soru da birebir aynı. Ben kendi açımdan soruyu cevaplayayım.
2. Açık Lise Mezunuyum
4. Almanyada Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri, Yazılım Mühendisliği ve buna karşılık gelebilecek yakın bölümlerde okumak istiyorum.

Bu şartlar altında üniversitelere başvuru yapsam kabul alabilir miyim. Bunların dışında Almanca hiç bilmiyorum ve şartlı kabulle gitmek istiyorum bunu da belirteyim. Şimdiden teşekkür ederim !
Flood yapıyorsam üzgünüm, mesajımı düzenleyecek bir opsiyon bulamadığım için alt alta yeni bir mesaj daha yazıyorum. Belirtmeyi unutmuşum Açık lise not ortalamam 100 üzerinden 65 fakat MYO not ortalamam dediğim gibi 4 üzerinden 3.33. Beni hangisine göre değerlendirip kabul verecekleri konusunda endişe ediyorum. Zira 65 çok düşük bir not ve hiç bir yeri hak edemeyebilecek iken, 3.33 çok da fena bir not değil. Endişem daha çok bu notlardan hangisini referans alacaklarıyla alakalı. Tekrar teşekkür ederim.

hayattansoguyaninsan

Mesaj gönderen hayattansoguyaninsan » Pzr Mar 07, 2021 10:35 pm

Physiker yazdı: Çrş Mar 03, 2021 12:10 pm Bu sekilde tam bilgi verilmeden sorulunca da biz cevap veremeyiz.

Biraz geç yanıtladım bunun için üzgünüm,ben Adalet MYO bitirdim,Anadolu lisesi mezunuyum,3 ortalama ile bitti MYO. Almanya'da İktisat veya işletme okumak istiyorum.
Adalet okuduğum için hukuk dışında bir alternatif kalmıyor,ama hukuk okumak istemiyorum, üniversite sınavına yeniden girip kazandığım bölümü okuyabilirmiyim Almanya da? Yoksa ÖSYM puanım işe yaramaz mı,sadece MYO ortalaması mı kaide alınacak benim durumumda? Cevabınız için teşekkürler hoşçakalın.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Mar 07, 2021 11:50 pm

hayattansoguyaninsan yazdı: Pzr Mar 07, 2021 10:35 pm Biraz geç yanıtladım bunun için üzgünüm,ben Adalet MYO bitirdim,Anadolu lisesi mezunuyum,3 ortalama ile bitti MYO. Almanya'da İktisat veya işletme okumak istiyorum.
Adalet okuduğum için hukuk dışında bir alternatif kalmıyor,ama hukuk okumak istemiyorum, üniversite sınavına yeniden girip kazandığım bölümü okuyabilirmiyim Almanya da? Yoksa ÖSYM puanım işe yaramaz mı,sadece MYO ortalaması mı kaide alınacak benim durumumda? Cevabınız için teşekkürler hoşçakalın.
Hic ugrasmadan MYO diplomanizla isletme gibi bölümlere direkt basvuru yapabilirsiniz. 3 ortalama ile de mezunsaniz iyi üniversitelerden bile kabul alma sansiniz yüksek. Tek yapmaniz gereken almancayi C1 seviyesinde ögrenmek.
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Mar 07, 2021 11:51 pm

H4nn1b4l yazdı: Prş Mar 04, 2021 6:02 pm Merhaba ben Mert. Konuyu başka bir arkadaş açmış fakat benim soracağım soru da birebir aynı. Ben kendi açımdan soruyu cevaplayayım.
2. Açık Lise Mezunuyum

Yukardaki cevabin aynisi sizin icin de gecerli. Hatta sizin kabul sansiniz cok daha yüksek.
www.deutschstudent.com

hayattansoguyaninsan

Mesaj gönderen hayattansoguyaninsan » Cum Tem 02, 2021 9:35 pm

Physiker yazdı: Pzr Mar 07, 2021 11:51 pm Yukardaki cevabin aynisi sizin icin de gecerli. Hatta sizin kabul sansiniz cok daha yüksek.
Tekrar merhaba konuyu yeniden canlandırmış olacağım mazur görün, geçirdiğim hastalık sebebiyle bu eğitim konusunu araştırmayı ertelemiştim, şuan da iyiyim ve kararlıyım bu arada 3.0 ortalama yazmışım fakat 2.70 civarı bir ortalamam varmış bu şartlarda kabul alabilirmiyim acaba siz danışmanlık konusunda yardımcı oluyormusunuz ya da forumdan birileri varmıdır danışmanlık ile ilgilenen acaba ?

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Mesaj gönderen tunuzn » Cmt Tem 03, 2021 7:38 am

hayattansoguyaninsan yazdı: Cum Tem 02, 2021 9:35 pm Tekrar merhaba konuyu yeniden canlandırmış olacağım mazur görün, geçirdiğim hastalık sebebiyle bu eğitim konusunu araştırmayı ertelemiştim, şuan da iyiyim ve kararlıyım bu arada 3.0 ortalama yazmışım fakat 2.70 civarı bir ortalamam varmış bu şartlarda kabul alabilirmiyim acaba siz danışmanlık konusunda yardımcı oluyormusunuz ya da forumdan birileri varmıdır danışmanlık ile ilgilenen acaba ?
@Physiker danışmanlık yapıyor. Şans soracağınıza hemen başlayın derim. Kabul alma konusunda da rahat olun çünkü o kadar da zor değil.

hayattansoguyaninsan

Mesaj gönderen hayattansoguyaninsan » Cmt Tem 03, 2021 11:33 pm

tunuzn yazdı: Cmt Tem 03, 2021 7:38 am @Physiker danışmanlık yapıyor. Şans soracağınıza hemen başlayın derim. Kabul alma konusunda da rahat olun çünkü o kadar da zor değil.
Teşekkür ediyorum,ben bilmeden etmeden direkt olarak karamsar düşünüyorum ama internette gördüklerimden yola çıkarak bu düşüncelere kapılıyorum puanım az çıkıyor 2.9 nc puanı geliyor bununla kabul alabilir miyim ki ayrıca adalet m.y.o çıkışlı olduğum için hukuk haricin de ekonomi,işletme,finans gibi bölümlere alırlar mı çünkü ortak bir dersim yok o bölümlerle cevaplarsanız sevinirim iyi günler.