Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2021

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Neray123

Re: Vize Ani Defteri - 2021

Mesaj gönderen Neray123 » Sal Haz 29, 2021 9:17 am

Arkadaşlar merhaba ben 31 mayısta istanbul konsolosluğundan münster için dil kursu vizesine başvurdum 30f ile. Neredeyse bir ay olacak fakat hala belgeleriniz tamdır vs gibi bir mail gelmedi. Gelen arkadaşlar olmuş sanırım. Neye göre oluyor bu sizce ?

CarbonBey

Mesaj gönderen CarbonBey » Sal Haz 29, 2021 9:20 am

Neray123 yazdı: Sal Haz 29, 2021 9:17 am Arkadaşlar merhaba ben 31 mayısta istanbul konsolosluğundan münster için dil kursu vizesine başvurdum 30f ile. Neredeyse bir ay olacak fakat hala belgeleriniz tamdır vs gibi bir mail gelmedi. Gelen arkadaşlar olmuş sanırım. Neye göre oluyor bu sizce ?
Ben de istanbul konsolosluğundan 31 mayısta başvurdum(Lisans direkt kabul). Bana da gelmedi öyle bir mail. Hala beklemedeyim.

NachDeutsch

Mesaj gönderen NachDeutsch » Sal Haz 29, 2021 8:06 pm

Mariaspring zelleferld teki, maille kayit belgesini ve presence belgesini 1 aydir gondermedi, maille kayit ettiklerini yazmislar ama belgeleri gondermemisler. Tamamen magdur kaldim. Vizemde birkac gun sonra. Defalarca mail attim aradim donus yapmadi kurs yeri. Bu durumda eksik evrak gonderecegim. Clausthal-Zelleferld teki mariaspringte son 1 ay icin kayit belgesi alan oldu mu?

burak9698

Mesaj gönderen burak9698 » Çrş Haz 30, 2021 12:44 pm

Merhaba,

Yüksek lisans için haziran ayının başında ulusal vize başvurusunda bulundum. Başvuru sırasında henüz daha lisans programımdan mezun olmadığım için iDATA'ya sadece öğrenci belgemi ve transkriptimi teslim ettim. Konsolosluk bugün lisans diplomamı (bachelor diploma) da belirttikleri tarihe kadar kendilerine teslim etmemi istedi. Ancak mezun olduğum üniversitem bana diplomanın aslını ağustosun ortasında verebileceğini söyledi. Konsolosluktan ek süre talebinde bulunup diplomanın aslını sunabilirim fakat çokta geciktirmek istemiyorum. Duyduğuma göre üniversiteden alınan geçici diploma tarzı bir belge ile sorun çözülüyormuş ama çok fazla bilgim yok. Bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Brkclkglu

Mesaj gönderen Brkclkglu » Çrş Haz 30, 2021 2:34 pm

burak9698 yazdı: Çrş Haz 30, 2021 12:44 pm Merhaba,

Yüksek lisans için haziran ayının başında ulusal vize başvurusunda bulundum. Başvuru sırasında henüz daha lisans programımdan mezun olmadığım için iDATA'ya sadece öğrenci belgemi ve transkriptimi teslim ettim. Konsolosluk bugün lisans diplomamı (bachelor diploma) da belirttikleri tarihe kadar kendilerine teslim etmemi istedi. Ancak mezun olduğum üniversitem bana diplomanın aslını ağustosun ortasında verebileceğini söyledi. Konsolosluktan ek süre talebinde bulunup diplomanın aslını sunabilirim fakat çokta geciktirmek istemiyorum. Duyduğuma göre üniversiteden alınan geçici diploma tarzı bir belge ile sorun çözülüyormuş ama çok fazla bilgim yok. Bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Merhaba,

Okulunuzdan talep ederseniz mezun olduğunuza dair bir belge vereceklerdir. Ben de o şekilde vizeye başvurdum çünkü diplmanın aslını Ağustos'ta alacağım. Vize görüşmesinde herhangi bir sorun yaşamadım kabul ettiler.

burak9698

Mesaj gönderen burak9698 » Çrş Haz 30, 2021 3:30 pm

Brkclkglu yazdı: Çrş Haz 30, 2021 2:34 pm Merhaba,

Okulunuzdan talep ederseniz mezun olduğunuza dair bir belge vereceklerdir. Ben de o şekilde vizeye başvurdum çünkü diplmanın aslını Ağustos'ta alacağım. Vize görüşmesinde herhangi bir sorun yaşamadım kabul ettiler.
Teşekkür ederim cevabınız için. Okuldan belgeyi istedim, sonucunu konuya yazacağım.

solow

Mesaj gönderen solow » Prş Tem 01, 2021 12:56 am

Arkadaşlar merhaba,

Aşağıdaki konular için konsolosluğu arayacağım ama sizin de fikrinizi almak istiyorum:

Almanya'da bir master programı için dil sertifikası olarak TOEFL belgemi sunmuştum ve kabul aldım, ancak bölüm lisans eğitimini İngilizce tamamladığınızı gösterdiğiniz takdirde bunu da kabul ediyor. Vize başvurum için de TOEFL belgesini sunmak istiyorum ama henüz randevu almadım ve belgemin geçerliliği Temmuz ayı sonunda bitiyor maalesef. Bunun yerine okuldan öğrenim dilinin %100 İngilizce olduğuna yönelik belge göstersem acaba bu yeterli olur mu? 41F Dil Bilgisine Sahip Yüksek Lisans Öğrencileri için gerekli doküman listesinde şu ibare bulunuyor:Eğitim diline yeterli derecede hakim olduğunuzu kanıtlayan belge (üniversitenin belirlediği şartlara göre). Veya TOEFL belgemin geçerliliği bittikten sonra bu belge ile gitsem sıkıntı olur mu, sonuçta okullara başvuru yaparken bu belge geçerliydi.

Lisans diplomam İngilizce, okuldan true copy (aslı gibidir) damgalı kopyalarını alıp götürsem yeterli olur mu? Ayrıca noter onayı vs gerekli midir?

Bir de gerekli belgeler kısmında şu var: Varsa okul veya üniversite öğreniminden sonraki faaliyetlere/çalışmalara dair belgeler. Bu belgeler nasıl belgeler olmalı? Çalıştığım işyerlerinden mi belgeler almalıyım yoksa e-devlet'ten alacağım işe giriş belgesi yeterli olur mu? Bu belgelerin de çevirisini yapmak ve noterdan onay almak gerekir mi?

ergozendyt

Mesaj gönderen ergozendyt » Prş Tem 01, 2021 11:44 am

Merhabalar .Ben de vizemi dün aldım. Dil kursu ve yüksek lisans için. Sormak istediğim şu , ülkeye girerken sadece PCR negatif testiniz yeterli oldu mu. Ben Mart ayında kovid geçirdim . Daha önce geçirdiğimiz göstermemiz gerekiyor mu. Konsolosluk sayfasında gösterilebilir diyor. Ülkeye girişte sizden hangi belgeleri istediler. Teşekkürler.

ergozendyt

Mesaj gönderen ergozendyt » Prş Tem 01, 2021 11:46 am

ozgeyesilot yazdı: Pzt Haz 28, 2021 1:29 pm Merhabalar,

8 haftada geldi vize. İstanbul'dan başvurdum. Okul değişikliği olmaz ise Berlin'de ikamet edeceğim.

Teşekkür ederim.
Merhabalar .Ben de vizemi dün aldım. Dil kursu ve yüksek lisans için. Sormak istediğim şu , ülkeye girerken sadece PCR negatif testiniz yeterli oldu mu. Ben Mart ayında kovid geçirdim . Daha önce geçirdiğimiz göstermemiz gerekiyor mu. Konsolosluk sayfasında gösterilebilir diyor. Ülkeye girişte sizden hangi belgeleri istediler. Teşekkürler.

BatuhanBozkurt

Mesaj gönderen BatuhanBozkurt » Prş Tem 01, 2021 12:01 pm

ergozendyt yazdı: Prş Tem 01, 2021 11:46 am Merhabalar .Ben de vizemi dün aldım. Dil kursu ve yüksek lisans için. Sormak istediğim şu , ülkeye girerken sadece PCR negatif testiniz yeterli oldu mu. Ben Mart ayında kovid geçirdim . Daha önce geçirdiğimiz göstermemiz gerekiyor mu. Konsolosluk sayfasında gösterilebilir diyor. Ülkeye girişte sizden hangi belgeleri istediler. Teşekkürler.
PCR testi her zaman yeterli olacaktır. Dilersen yanında 6 ay içinde olduğuna dair belge de götürebilirsin.

Ayrı olarak şunu sormak istiyorum, kaç günde geldi vizeniz ve Almanya'da nerede işlem gördü evraklarınız? Bir de hangi şehirden başvurdunuz?

Kullanıcı avatarı
mutluay

Mesaj gönderen mutluay » Prş Tem 01, 2021 12:01 pm

ergozendyt yazdı: Prş Tem 01, 2021 11:46 am Merhabalar .Ben de vizemi dün aldım. Dil kursu ve yüksek lisans için. Sormak istediğim şu , ülkeye girerken sadece PCR negatif testiniz yeterli oldu mu. Ben Mart ayında kovid geçirdim . Daha önce geçirdiğimiz göstermemiz gerekiyor mu. Konsolosluk sayfasında gösterilebilir diyor. Ülkeye girişte sizden hangi belgeleri istediler. Teşekkürler.
başvurunuz ne zamandı , ve hangi konsolosluktan başvurdunuz? Süre tahmini yapmaya çalışıyorum da :)
Meric MUTLUAY
FH-Dortmund
Maschinen-, Energie- und Umwelttechnik (M.Eng)

ergozendyt

Mesaj gönderen ergozendyt » Prş Tem 01, 2021 1:01 pm

.
En son ergozendyt tarafından Prş Tem 01, 2021 1:07 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

ergozendyt

Mesaj gönderen ergozendyt » Prş Tem 01, 2021 1:02 pm

mutluay yazdı: Prş Tem 01, 2021 12:01 pm başvurunuz ne zamandı , ve hangi konsolosluktan başvurdunuz? Süre tahmini yapmaya çalışıyorum da :)
İstanbul'dan başvurdum 1 Haziranda. 30 haziran (dün) vizem elime ulaştı.

ergozendyt

Mesaj gönderen ergozendyt » Prş Tem 01, 2021 1:04 pm

BatuhanBozkurt yazdı: Prş Tem 01, 2021 12:01 pm PCR testi her zaman yeterli olacaktır. Dilersen yanında 6 ay içinde olduğuna dair belge de götürebilirsin.

Ayrı olarak şunu sormak istiyorum, kaç günde geldi vizeniz ve Almanya'da nerede işlem gördü evraklarınız? Bir de hangi şehirden başvurdunuz?
Merhaba. Cevabınız için teşekkür ederim. İstanbul'dan başvurdum 1 haziranda. Dün elime ulaştı vizem. Hangi şehirde işlem gördü bilmiyorum ne yazık ki.

Kullanıcı avatarı
mutluay

Mesaj gönderen mutluay » Prş Tem 01, 2021 1:46 pm

ergozendyt yazdı: Prş Tem 01, 2021 1:02 pm İstanbul'dan başvurdum 1 Haziranda. 30 haziran (dün) vizem elime ulaştı.
Hayirli olsun , tesekkur ediyorum.
Meric MUTLUAY
FH-Dortmund
Maschinen-, Energie- und Umwelttechnik (M.Eng)

ergozendyt

Mesaj gönderen ergozendyt » Prş Tem 01, 2021 2:24 pm

mutluay yazdı: Prş Tem 01, 2021 1:46 pm Hayirli olsun , tesekkur ediyorum.
Teşekkür ediyorum. Başka sorularınız olursa vize ile ilgili yardımcı olurum. Hepimize kolaylıklar ve en kısa sürede vizesine ulaşmasını diliyorum.

Aligür

Mesaj gönderen Aligür » Prş Tem 01, 2021 3:10 pm

ergozendyt yazdı: Prş Tem 01, 2021 1:02 pm İstanbul'dan başvurdum 1 Haziranda. 30 haziran (dün) vizem elime ulaştı.
Merhaba hocam,öncelikle tebrikler benim 1. Sorum dil kursunuz hangi şehirde
2.sorum ise "belgeleriniz yabancilar dairesine iletilecektir " gibi bir mail aldınız mı? Aldı iseniz ne zaman geldi bu mail?
Şimdiden Teşekkürler

BatuhanBozkurt

Mesaj gönderen BatuhanBozkurt » Prş Tem 01, 2021 3:13 pm

Aligür yazdı: Prş Tem 01, 2021 3:10 pm Merhaba hocam,öncelikle tebrikler benim 1. Sorum dil kursunuz hangi şehirde
2.sorum ise "belgeleriniz yabancilar dairesine iletilecektir " gibi bir mail aldınız mı? Aldı iseniz ne zaman geldi bu mail?
Şimdiden Teşekkürler
Hocam merhaba.
Idata nın başvuru takibine girip pass no başvuru no yazıp sorguladığınızda ne hatası veriyor? Bakar mısınız

Aligür

Mesaj gönderen Aligür » Prş Tem 01, 2021 3:17 pm

Hocam merhaba,kayıtlı pasaport yok diyor ,nedeni ise galiba konsoloslukta işlem yapanlara hizmet vermiyormuş diye okudum bir yerde sadece idata merkezlerinde vizeye başvuranlara hizmet veriyor

ergozendyt

Mesaj gönderen ergozendyt » Prş Tem 01, 2021 3:21 pm

Aligür yazdı: Prş Tem 01, 2021 3:10 pm Merhaba hocam,öncelikle tebrikler benim 1. Sorum dil kursunuz hangi şehirde
Şimdiden Teşekkürler
Hayır öylr bir mail gelmedi. Benşm 2. Kere vize alırım ilkini pandemiden kullanamadım onda da öylr bir mail gelmedi. Zaten 1 haftayı geçiyorsa gitmiş demek. Çünkü Red gelecekse ki Allah korusun 1 hafta da geliyor.
Dil kursum münihte.

Kilitli