Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

2.8 Nc ile ekonomi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
janeeyre

2.8 Nc ile ekonomi

Mesaj gönderen janeeyre » Pzt Haz 28, 2021 3:49 pm

Merhabalar 2021 Yks puanıma göre Nc 2.8 civarı geliyor. Bu not ortalaması ile Almanya'da iyi veya orta kalitede ekonomi lisans programlarına kabul edilme şansım nedir? Mesela 2.5 Nc ile alan Mannheim Universitesinden kabul almam mümkün müdür? (AB dışı öğrenciler için Nc'ın daha esnek olduğunu duydum.) . Yol gösterirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürlerr

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Re: 2.8 Nc ile ekonomi

Mesaj gönderen tunuzn » Pzt Haz 28, 2021 3:56 pm

janeeyre yazdı: Pzt Haz 28, 2021 3:49 pm Merhabalar 2021 Yks puanıma göre Nc 2.8 civarı geliyor. Bu not ortalaması ile Almanya'da iyi veya orta kalitede ekonomi lisans programlarına kabul edilme şansım nedir? Mesela 2.5 Nc ile alan Mannheim Universitesinden kabul almam mümkün müdür? (AB dışı öğrenciler için Nc'ın daha esnek olduğunu duydum.) . Yol gösterirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürlerr
Buna kimse net bir cevap veremez. O Nc puanlarının sizle alakası yok.

janeeyre

Mesaj gönderen janeeyre » Pzt Haz 28, 2021 4:00 pm

tunuzn yazdı: Pzt Haz 28, 2021 3:56 pm Buna kimse net bir cevap veremez. O Nc puanlarının sizle alakası yok.
AB dısı için mi bu sekilde belirsiz? Bir de şansımı arttırmak için TestAs etkili olur mu önerir misiniz? Normalde üniversite TestAs şartı koşmamış.

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Mesaj gönderen tunuzn » Pzt Haz 28, 2021 4:03 pm

janeeyre yazdı: Pzt Haz 28, 2021 4:00 pm AB dısı için mi bu sekilde belirsiz? Bir de şansımı arttırmak için TestAs etkili olur mu önerir misiniz? Normalde üniversite TestAs şartı koşmamış.
Fazla üniversiteye başvuru yapmaya çalışın. Testas konusunda faula bilgim yok ama sınav o kadar da kolay değil.

themissal

Mesaj gönderen themissal » Pzt Haz 28, 2021 4:46 pm

janeeyre yazdı: Pzt Haz 28, 2021 4:00 pm AB dısı için mi bu sekilde belirsiz? Bir de şansımı arttırmak için TestAs etkili olur mu önerir misiniz? Normalde üniversite TestAs şartı koşmamış.
Hocam merhaba. Ben de bu sınavı araştırıyorum ve bu sitenin açıklamasında gördüğüm kadarıyla 0.5 + 0.5 olmak üzere 1 puana kadar yükseltebiliniyor.
İlk kısım bizim TYT ikinci kısım da AYT gibi. 0.1 den 0.5'e kadar olan puan aralıklarını gördüm bu sitede.

janeeyre

Mesaj gönderen janeeyre » Pzt Haz 28, 2021 5:01 pm

themissal yazdı: Pzt Haz 28, 2021 4:46 pm Hocam merhaba. Ben de bu sınavı araştırıyorum ve bu sitenin açıklamasında gördüğüm kadarıyla 0.5 + 0.5 olmak üzere 1 puana kadar yükseltebiliniyor.
İlk kısım bizim TYT ikinci kısım da AYT gibi. 0.1 den 0.5'e kadar olan puan aralıklarını gördüm bu sitede.
Merhaba hocam o 1 puana kadar yukseltebilme isi beni de baya bir ümitlendirmisti fakat girmeyi pek tavsiye eden yok zorlugundan dolayı. Ben yine de elimden geleni yapıp deneyeceğim istedigim ünilere kabul için baska sansım yok sanırım. benim nc baya yetersiz.
Simdi de hazırlık sorunu çıktı karsıma. Kaç ay önceden ve nasıl hazırlanılması gerekiyor bu sınava bir bilginiz var mi?

themissal

Mesaj gönderen themissal » Pzt Haz 28, 2021 5:17 pm

janeeyre yazdı: Pzt Haz 28, 2021 5:01 pm Merhaba hocam o 1 puana kadar yukseltebilme isi beni de baya bir ümitlendirmisti fakat girmeyi pek tavsiye eden yok zorlugundan dolayı. Ben yine de elimden geleni yapıp deneyeceğim istedigim ünilere kabul için baska sansım yok sanırım. benim nc baya yetersiz.
Simdi de hazırlık sorunu çıktı karsıma. Kaç ay önceden ve nasıl hazırlanılması gerekiyor bu sınava bir bilginiz var mi?
Hocam açıkçası ben de detaylı bilgiye sahip değilim ama bu sitede soruları gördüm. https://www.testas.de/de/kerntest.htm
Sıkı çalışmak gerekiyor ama neden olmasın? Sadece bu puan aralıklarının hep geçerli olup olmadığı konusunda şüphelerim vardı. :) 0.2 ya da 0.3 yükselse bile evladır. :) Siz ne zaman katılmayı planlıyorsunuz?

janeeyre

Mesaj gönderen janeeyre » Pzt Haz 28, 2021 5:31 pm

themissal yazdı: Pzt Haz 28, 2021 5:17 pm Hocam açıkçası ben de detaylı bilgiye sahip değilim ama bu sitede soruları gördüm. https://www.testas.de/de/kerntest.htm
Sıkı çalışmak gerekiyor ama neden olmasın? Sadece bu puan aralıklarının hep geçerli olup olmadığı konusunda şüphelerim vardı. :) 0.2 ya da 0.3 yükselse bile evladır. :) Siz ne zaman katılmayı planlıyorsunuz?
Almancam su an düsük bir düzeyde oldugu için gelecek universite basvuru donemine yakın katilmayi planliyorum. Tabi yeterli dil seviyesine geldikten sonra yeterli hazırlıgı yapacak vakti bulursam 1 sene içerisinde. Yeni yks sınavından çıktım bazen acaba bunlarla ugrasacagıma mezuna kalarak mı Nc yükseltsem diye de düsünmüyor degilim vallahi. Siz hangi alandan gireceksiniz Testasa?

henkoel

Mesaj gönderen henkoel » Prş Tem 20, 2023 10:16 am

merhaba son durum ne neler yaptınız 2 yıl boyunca