Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

heidelberg dil kursu

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
yorumcu

heidelberg dil kursu

Mesaj gönderen yorumcu » Pzr Eki 11, 2009 5:16 pm

sadece semster tatillerinde calisma izni veriliyor

exxo

heidelberg dil kursu

Mesaj gönderen exxo » Çrş Ara 16, 2009 3:11 pm

arkadaslar bende basvurmak istiyorum ama formun altindaki gerekli belgeler kisminda olmayan seylerde istiolarmis burdan anladigim kadariyla.pasaport fotokopisi, osym belgesi, apostil fln gibi..kafam cok karisti. biri dio apostile gerek yok yeminli tercume yeter(ki tercume burosuda apostil istemezler dedi). biri dio sen universite mezunusun diploman var ne osym belgesi sen sadece uninin dil kursuna kayit yaptiriyosun fln diyo.lise diploman yeter, lise transkriptine gerek yok diolar.lutfen gercekten neler gerektigini tam olarak bilen arkadaslar duzenli olarak yazsinlar.ozellikle osym ve apostil kismini..cunku osym belgesini ankaradan gidipte cikaramam.

cengaver_s89

heidelberg dil kursu

Mesaj gönderen cengaver_s89 » Çrş Ara 16, 2009 5:23 pm

1-Basvuru belgesi (almanca)
2-Oz gecmis (almanca)
3-Lise diplomasi (yeminli tercume+noter+apostil)
4-Osym sonus belgesi (yeminli tercume+noter+apostil)
5-Transkript (yeminli tercume+noter+apostil)
6-1 fotograf
7-5€ Euro para

exxo ben bunlari gonderdim bu sekil kabul aldim. apostil zaten bedava, basvuruda islerin kolaylasir. baska sorun olursa soyle. formun doldurulmasi bu baslik altinda verildi 6. sayfada olmasi lazim tercumanla doldurmadan once bir goz gezdir yinede.

exxo

heidelberg dil kursu

Mesaj gönderen exxo » Pzt Ara 28, 2009 5:53 pm

cok tesekkur ederim..hersey hazir ama son bir sorum var.. basvuru formunda ne okumak istiyorsunuz die bir soru var..ancak galiba bu form herhangi bir bolume basvurmadan sadece kurs kayit formu.buraya birsey yaziormuyuz.ben herhangi bir bolume basvurmayacagim sadece kurs.

romeo-87

heidelberg dil kursu

Mesaj gönderen romeo-87 » Çrş Ara 30, 2009 5:26 pm

eger universite bunyesine bagli yani bir universitenin dil kursuna basvurucaksan,bolum secmelisin.yok duniversiteden bagmisiz ozel kurs falan ise bolum falan yazmaya gerek yok.

exxo

heidelberg dil kursu

Mesaj gönderen exxo » Sal Şub 16, 2010 4:49 pm

5 ocakta evraklarim basvuru ofisine teslim edildi. hala cevap beklemekteyim..hayirlisi insallah

awesom-o

heidelberg dil kursu

Mesaj gönderen awesom-o » Cum Şub 26, 2010 6:18 pm

Arkadaslar ben Ekim donemi kursu icin Mayis ortalarinda basvuracagim ve simdiden belgeleri hazirlamaya basladim yavastan.

Merak ettigim bir konu var. Bugun okudugum universitenin ogrenci islerine gittim ve lise diplomam ve osym belgemin asli gibidirleri icin dilekce verdim. Bu belgeleri ayrica notere onaylatmama gerek var mi? Eger gerek varsa noter asli gibidir olan belgerimi orjinallerini gormeden onaylar mi?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

heidelberg dil kursu

Mesaj gönderen Physiker » Cum Şub 26, 2010 6:20 pm

merhaba,

bulundugun yerdeki turk konsoloslugu egitim atesiliginde de yaptirabilirsin ustelik ucretsiz. fotokopileri ve orjinalleri goturursun.

asdf

heidelberg dil kursu

Mesaj gönderen asdf » Pzr Mar 28, 2010 1:05 am

Peki asagi yukari aylik ne kadar para harcaniyor ve 4 ay sonunda hangi seviyede dil ogrenebiliriz?

awesom-o

heidelberg dil kursu

Mesaj gönderen awesom-o » Cmt Nis 17, 2010 2:56 pm

onceki mesajlarda pasaportun bazi sayfalarinin da gonderilmesi gerektigi yazilmis fakat kafam karisti bu mesajinla. Sen pasaport fotokopisi gonderdin mi? Cevaba gore pasaport cikartacagim da simdiden.

[quote]cengaver_s89 tarafindan yazilan metin:
2-Oz gecmis (almanca)
6-1 fotograf
7-5� Euro para

exxo ben bunlari gonderdim bu sekil kabul aldim. apostil zaten bedava, basvuruda islerin kolaylasir. baska sorun olursa soyle. formun doldurulmasi bu baslik altinda verildi 6. sayfada olmasi lazim tercumanla doldurmadan once bir goz gezdir yinede.[/quote]

awesom-o

heidelberg dil kursu

Mesaj gönderen awesom-o » Çrş May 05, 2010 10:39 pm

Arkadaslar bu konu hakkinda bilgisi olan yok mu?

[quote]awesom-o tarafindan yazilan metin:
onceki mesajlarda pasaportun bazi sayfalarinin da gonderilmesi gerektigi yazilmis fakat kafam karisti bu mesajinla. Sen pasaport fotokopisi gonderdin mi? Cevaba gore pasaport cikartacagim da simdiden.

2-Oz gecmis (almanca)
6-1 fotograf
7-5� Euro para

exxo ben bunlari gonderdim bu sekil kabul aldim. apostil zaten bedava, basvuruda islerin kolaylasir. baska sorun olursa soyle. formun doldurulmasi bu baslik altinda verildi 6. sayfada olmasi lazim tercumanla doldurmadan once bir goz gezdir yinede.[/quote][/quote]

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

heidelberg dil kursu

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş May 06, 2010 2:32 pm

Ben gondermistim pasaport fokopilerini ama herer istemiyor bunu.Okulun sitesinde yazar ona gore cikarirsin pasaport..

awesom-o

heidelberg dil kursu

Mesaj gönderen awesom-o » Pzt May 10, 2010 1:22 pm

Cevabin icin tesekkurler. Kursa 2-3 tane mail attim bu konuda ama hala donus yapmadilar. Okulun basvuru ile ilgili sayfasi ise maalesef tamamen almanca. Ya da ben yanlis yere bakiyorum. http://www.uni-heidelberg.de/studium/interesse/

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:
Ben gondermistim pasaport fokopilerini ama herer istemiyor bunu.Okulun sitesinde yazar ona gore cikarirsin pasaport..[/quote]

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

heidelberg dil kursu

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal May 11, 2010 2:43 am

Cevap gelmiyorsa pasaport fotokopilerinide gonder,bekleme..

awesom-o

heidelberg dil kursu

Mesaj gönderen awesom-o » Cum Haz 11, 2010 3:28 pm

15 gun once yaptigim basvuruma gerekli yeterlilikleri saglayamiyorum gerekcesiyle red geldi bugun. Neden olarak ise "BA"-Urkunde yazmislar sanirim universite diplomasindan bahsediyor. Diplomami agustosta alacagim icin ogrenci belgesi, transkript gondermistim lise diplomasiyla birlikte. Neyse artik baska sehirlere bakacagim.

tanzim

heidelberg dil kursu

Mesaj gönderen tanzim » Pzt Haz 21, 2010 12:51 pm

2-Oz gecmis (almanca)
6-1 fotograf
7-5€ Euro para

exxo ben bunlari gonderdim bu sekil kabul aldim. apostil zaten bedava, basvuruda islerin kolaylasir. baska sorun olursa soyle. formun doldurulmasi bu baslik altinda verildi 6. sayfada olmasi lazim tercumanla doldurmadan once bir goz gezdir yinede.[/quote]

ben transkriptimi ingilizce istedim o yuzden sadece notere onaylatsam yeterli herhalde degil mi? (boyle belgelerin bi kismi ingilizce bi kismi almanca oluyor ama, bi sorun olur mu sizce?) bir de pasaport fotokopisi olayina gelirsek, vizede en az 1yillik pasaport isteniyor ama ben bu basvuruyu yapmak icin pasaport cikarttiricam ve fotokopisini yollicam, gelgelelim vizeye heidelberg\'ten cevap geldikten sonra basvuru yapicam yani pasaportumun en az 1yili degil 10aylik zamani falan kalmis olacak. bunu uzatabiliyormuyuz? yoksa konsolosluk ilk cikarttirirken ki o 1 yillik almis olmama mi bakiyor? :s

dokuzonbes

heidelberg dil kursu

Mesaj gönderen dokuzonbes » Pzt Haz 21, 2010 1:30 pm

tanzim pasaportunu cikartmadiysan ogrenci pasaportuna basvur. internette kisa bir arastirma ile bulabilirsin bilgileri yada pasaport bilgi hattini ara. yurt disinda ne kadar kalacaksan yukari sifirlayip (2,5 yil surecekse 3 yil veriyorlar gib) pasaport veriyorlar sadece defter parasini oduyorsun.
allahini seven defansa gelsin

aselimcitak

heidelberg dil kursu

Mesaj gönderen aselimcitak » Pzr Haz 27, 2010 1:01 am

merhaba
benimde basvuracagim ikinci universite heidelberg olucak yalniz transkriptten bahsetminiz lakin ben bu sene universitede ingilizce hazirlik okudum dolayisiyla transkriptim falan yok.nasil olucak :D yardimci olur musunuz

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

heidelberg dil kursu

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Haz 27, 2010 11:59 am

Bir sor universiteye hazirlikta olsa bir transkrip vermeleri lazim ancak dedigin gibi ders olarak sadece Ingilizce var..Bu yuzden lise\'den transkrip alman gerekebilir ve Almanya\'da ki okullarada durumunu belirtirsin.

tanzim

heidelberg dil kursu

Mesaj gönderen tanzim » Cum Tem 16, 2010 12:44 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

merhaba,

bulundugun yerdeki turk konsoloslugu egitim atesiliginde de yaptirabilirsin ustelik ucretsiz. fotokopileri ve orjinalleri goturursun.[/quote]

bu ateselikler nerededir acaba? Turkiyede yararlanabiliyormuyuz bundan? arastirdim ama hep yurtdisindaki turk ateselikleri var :help