Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

B1 TELC HAKKINDA

Sadece Almanya-Turkiye ile ilgili haberlere yer verilecektir.
özgürbeyin

Re: B1 TELC HAKKINDA

Mesaj gönderen özgürbeyin » Cmt Haz 05, 2021 10:50 am

Fender22 yazdı: Cmt Haz 05, 2021 9:51 am Bak crossfit falan dedin beni benden aldın :))) , senin gibi sadece dümdüz dümdüz ders çalışmayıp hayatı da entegre eden, entelektüel insanların olması ,sanalda da olsa böyle insanlarla tanışmak harika benim için. Söylediğin yöntemlerin bazılarını zaten deniyormuşum,ilave edeceğim şeyler olacak. Zaman ayırıp paylaştığın için teşekkürler. Schreiben konusunda yazdıklarımızı kontrol eden ufak düzeltmeler yapan bildiğin online,ücretsiz bir platform var mı ? 20 gün sonra B1'e giricem İzmirde. Hergün mektup yazıyorum ,iyi de olduğumu düşünüyorum.Kendimi daha çok 'sehr geehrte Damen und Herren' ,'Siezen'' ,kapanış olarakta'Mit freundlichen Grüßen"kalıbına alıştırmıştım. Sınavda arkadaşımıza yazıp 'Duzen' formunu kullanacağımızı bildiğim iyi oldu.

HiNative' i kullanabilirsin hocam.

https://hinative.com/

Fender22

Mesaj gönderen Fender22 » Cmt Haz 05, 2021 11:04 am

gutesgewissen yazdı: Cmt Haz 05, 2021 10:39 am Hocam estağfurullah, teşekkür ederim. Schreiben konusunda kontrol sağlayan bir site ya da portal bilmiyorum. Ben sınav dönemimde Telc kursu aldığım için Brieflerimi kontrol için sürekli hocama gönderiyordum. Ancak burada sana benimle birlikte yardımcı olacak çok insan vardır eminim ki. Yazdığın bir mektubun kritiğini yapıp baştan sona düzeltebilecek kadar Almanca bilgi düzeyine malesef sahip değilim fakat elimden geldiğince eksik gördüğüm yerleri söyleyebilir ve iyileştirmeler konusunda yardım eli uzatabilirim.
tausend Dank

Fender22

Mesaj gönderen Fender22 » Cmt Haz 05, 2021 11:06 am

özgürbeyin yazdı: Cmt Haz 05, 2021 10:50 am HiNative' i kullanabilirsin hocam.

https://hinative.com/

Hemen inceliyorum, çok teşekkürler

özgürbeyin

Mesaj gönderen özgürbeyin » Cmt Haz 05, 2021 12:31 pm

Fender22 yazdı: Cmt Haz 05, 2021 11:06 am Hemen inceliyorum, çok teşekkürler
rica ederim ,ne demek ))

Bumm

Mesaj gönderen Bumm » Çrş Haz 09, 2021 12:20 pm

gutesgewissen yazdı: Cmt Haz 05, 2021 10:39 am Hocam estağfurullah, teşekkür ederim. Schreiben konusunda kontrol sağlayan bir site ya da portal bilmiyorum. Ben sınav dönemimde Telc kursu aldığım için Brieflerimi kontrol için sürekli hocama gönderiyordum. Ancak burada sana benimle birlikte yardımcı olacak çok insan vardır eminim ki. Yazdığın bir mektubun kritiğini yapıp baştan sona düzeltebilecek kadar Almanca bilgi düzeyine malesef sahip değilim fakat elimden geldiğince eksik gördüğüm yerleri söyleyebilir ve iyileştirmeler konusunda yardım eli uzatabilirim.
Selamlar dostum, Mit Erfolg Telc B1 sınavlarını çözüyorum ama çok güzel sonuç alabildiğim söylenemez. Eğer sen de zamanında çözdüysen, biraz bilgi verir misin gerçek sınava göre zorluk ve kolaylığıyla ilgili?

ozcartman

Mesaj gönderen ozcartman » Çrş Haz 09, 2021 12:44 pm

Fender22 yazdı: Cmt Haz 05, 2021 9:51 am Bak crossfit falan dedin beni benden aldın :))) , senin gibi sadece dümdüz dümdüz ders çalışmayıp hayatı da entegre eden, entelektüel insanların olması ,sanalda da olsa böyle insanlarla tanışmak harika benim için. Söylediğin yöntemlerin bazılarını zaten deniyormuşum,ilave edeceğim şeyler olacak. Zaman ayırıp paylaştığın için teşekkürler. Schreiben konusunda yazdıklarımızı kontrol eden ufak düzeltmeler yapan bildiğin online,ücretsiz bir platform var mı ? 20 gün sonra B1'e giricem İzmirde. Hergün mektup yazıyorum ,iyi de olduğumu düşünüyorum.Kendimi daha çok 'sehr geehrte Damen und Herren' ,'Siezen'' ,kapanış olarakta'Mit freundlichen Grüßen"kalıbına alıştırmıştım. Sınavda arkadaşımıza yazıp 'Duzen' formunu kullanacağımızı bildiğim iyi oldu.
Reddit’te writestrikegerman aradığınız şey olabilir

gutesgewissen

Mesaj gönderen gutesgewissen » Çrş Haz 09, 2021 5:23 pm

Bumm yazdı: Çrş Haz 09, 2021 12:20 pm Selamlar dostum, Mit Erfolg Telc B1 sınavlarını çözüyorum ama çok güzel sonuç alabildiğim söylenemez. Eğer sen de zamanında çözdüysen, biraz bilgi verir misin gerçek sınava göre zorluk ve kolaylığıyla ilgili?
Hocam çok yoğun bir şekilde Erfolg B1 çözmedim. Telc eğitmenimiz ara sıra oradan Aufgabe olarak veriyordu. B2 için konuşacak olursam Mit Erfolg ile sınav bence çok yakındı birbirlerine. Sadece buradan yola çıkarak B1 için de aynı durumun geçerli olabileceğini tahmin ediyorum.

İlk başlarda ben de çok yanlış çıkarıyordum. Bir süre sonra hocamın da tavsiyesi ile ''Hızlı okuma'' metodunu denedim. Bir önceki sayfada bahsetmiştim bundan. Teil 1'de metinleri tamamen okumayı bıraktım ve paralel olarak yanlış sayım düştü. Dışarıdan kolay gibi duruyor ama tabi ki 2.5 ayımı aldı bunu başarmak. Bunu denemeni tavsiye ediyorum

Bumm

Mesaj gönderen Bumm » Çrş Haz 09, 2021 7:00 pm

gutesgewissen yazdı: Çrş Haz 09, 2021 5:23 pm Hocam çok yoğun bir şekilde Erfolg B1 çözmedim. Telc eğitmenimiz ara sıra oradan Aufgabe olarak veriyordu. B2 için konuşacak olursam Mit Erfolg ile sınav bence çok yakındı birbirlerine. Sadece buradan yola çıkarak B1 için de aynı durumun geçerli olabileceğini tahmin ediyorum.

İlk başlarda ben de çok yanlış çıkarıyordum. Bir süre sonra hocamın da tavsiyesi ile ''Hızlı okuma'' metodunu denedim. Bir önceki sayfada bahsetmiştim bundan. Teil 1'de metinleri tamamen okumayı bıraktım ve paralel olarak yanlış sayım düştü. Dışarıdan kolay gibi duruyor ama tabi ki 2.5 ayımı aldı bunu başarmak. Bunu denemeni tavsiye ediyorum
Çok teşekkürler

Fender22

Mesaj gönderen Fender22 » Çrş Haz 09, 2021 7:08 pm

ozcartman yazdı: Çrş Haz 09, 2021 12:44 pm Reddit’te writestrikegerman aradığınız şey olabilir
Bakayım dostum,teşekkürler

bompaow

Mesaj gönderen bompaow » Cum Haz 11, 2021 9:45 pm

CarbonBey yazdı: Çrş Nis 07, 2021 12:25 am Hiçbir kitap kullanmadım. Youtube'de almanca kolay izledim daha sonra telc sınavına yönelik çalıştım. Tabii süreniz az direkt olarak sınava yönelik çalışın. İnternette deneme bulmuştum 15'li onu çözdüm. Kursa da gitmedim hiç (15-20 gün gidip bırakmıştım çünkü hoca da nerdeyse benle aynı seviyedeydi). İngilizce temelim var daha doğrusu c1 ing var. İngilizce biraz yardımcı oldu bana. Sınavı tabii ki geçtim :) 21 günde açıklandı 2021'den sonra bir kaç farklı tarihte girenlerle de konuştum, hepsi 21 günde açıklanmış. Zaten kendileri de 4-6 haftaya çekmiş sınav açıklanma süresini. Sınav için bol podcast dinleyin bol kelime öğrenin ve bol pratik yapın. Ben bir kitaptan filan da yararlanmadım. Sadece internette 85 adet etwas plannen vardı onları çözdüm. Mektubumda da bi arkadaşımla uzun zamandır görüşmüyorduk, onun mektubunda işini anlatıyordu ve buluşma istiyordu. Biz de randevu , onun işi hakkında ve randevuya kimi götürcez filan yazıyorduk. Son olarak şunu söyliyim dtz olmamasına dikkat edin. Direkt olarak telcin sitesindeki b1 ile birebir aynı sınav.
Merhaba sınava ne zaman ve nerede girmiştiniz ve tam 21 günde mi açıklandı?

CarbonBey

Mesaj gönderen CarbonBey » Cum Haz 11, 2021 10:05 pm

bompaow yazdı: Cum Haz 11, 2021 9:45 pm Merhaba sınava ne zaman ve nerede girmiştiniz ve tam 21 günde mi açıklandı?
9 mart. istanbul kadıköy. evet tam 21 gün sürdü 22 de olabilir tabii.

bompaow

Mesaj gönderen bompaow » Cum Haz 11, 2021 11:45 pm

CarbonBey yazdı: Cum Haz 11, 2021 10:05 pm 9 mart. istanbul kadıköy. evet tam 21 gün sürdü 22 de olabilir tabii.
Sınavın erken açıklanması, daha hızlı kontrol edilmesi için ekstra ücret verdiniz mi?

CarbonBey

Mesaj gönderen CarbonBey » Cmt Haz 12, 2021 8:03 am

bompaow yazdı: Cum Haz 11, 2021 11:45 pm Sınavın erken açıklanması, daha hızlı kontrol edilmesi için ekstra ücret verdiniz mi?
hayır. o kaldırıldı ve açıklanma süresi de 4-6 hafta arası güncellendi.

bompaow

Mesaj gönderen bompaow » Cmt Haz 12, 2021 3:18 pm

CarbonBey yazdı: Cum Haz 11, 2021 10:05 pm 9 mart. istanbul kadıköy. evet tam 21 gün sürdü 22 de olabilir tabii.
Konuştuğunuz başka kişilerde sizinle aynı yerdemi girmişti biliyormusunuz?

Bumm

Mesaj gönderen Bumm » Pzr Haz 13, 2021 8:39 pm

gutesgewissen yazdı: Çrş Haz 09, 2021 5:23 pm Hocam çok yoğun bir şekilde Erfolg B1 çözmedim. Telc eğitmenimiz ara sıra oradan Aufgabe olarak veriyordu. B2 için konuşacak olursam Mit Erfolg ile sınav bence çok yakındı birbirlerine. Sadece buradan yola çıkarak B1 için de aynı durumun geçerli olabileceğini tahmin ediyorum.

Gutesgewissen selamlar:)) 1 gün sonra Telc B1 sınavına giricem sonunda. Son olarak detaylı bir tavsiye verebilir misin? Baştan beri verdiğin bilgiler benim için çok faydalı oldu... Şimdiden teşekkürler:)))

Fender22

Mesaj gönderen Fender22 » Pzt Haz 14, 2021 10:23 am

etg321 yazdı: Çrş Haz 02, 2021 2:47 pm Gutesgewissen selamlar! Yine ben:)
Bu yazma kısmında E-Mail mi çıkıyor? Yoksa Brief de çıkabilir mi? Ve her zaman cevap veren kişi konumunda mıyız?
Gutesgewissen ,dostum selamlar, son 10-15 gün için çözebileceğim Telc Formatına uygun olan deneme setleri tavsiyen var mı ? ' Hueber ' çözdüm fakat daha çok 'Goethe ' formatında.

gutesgewissen

Mesaj gönderen gutesgewissen » Pzt Haz 14, 2021 12:52 pm

Bumm yazdı: Pzr Haz 13, 2021 8:39 pm Gutesgewissen selamlar:)) 1 gün sonra Telc B1 sınavına giricem sonunda. Son olarak detaylı bir tavsiye verebilir misin? Baştan beri verdiğin bilgiler benim için çok faydalı oldu... Şimdiden teşekkürler:)))
Mesajınızı çok geç gördüm, çok üzgünüm. Sınavdan çıktıktan sonra neler soruldu, nasıl cevaplar verdiniz burada paylaşabilir misiniz ? Birlikte değerlendirme yaparız

Bumm

Mesaj gönderen Bumm » Pzt Haz 14, 2021 1:17 pm

gutesgewissen yazdı: Pzt Haz 14, 2021 12:52 pm Mesajınızı çok geç gördüm, çok üzgünüm. Sınavdan çıktıktan sonra neler soruldu, nasıl cevaplar verdiniz burada paylaşabilir misiniz ? Birlikte değerlendirme yaparız
Yarın giricemm hala geç değil:))

gutesgewissen

Mesaj gönderen gutesgewissen » Pzt Haz 14, 2021 1:18 pm

Fender22 yazdı: Pzt Haz 14, 2021 10:23 am Gutesgewissen ,dostum selamlar, son 10-15 gün için çözebileceğim Telc Formatına uygun olan deneme setleri tavsiyen var mı ? ' Hueber ' çözdüm fakat daha çok 'Goethe ' formatında.
Fender hocam file:///C:/Users/kosem/OneDrive/Masa%C3%BCst%C3%BC/Downloads/NP00810000110_Modellpruefung_telcB1_2019_Probe.pdf Bu çok işine yarayacaktır.

Eğer henüz bakmadıysan https://www.telc.net/pruefungsteilnehme ... 1.html#t=2 bu linkte de Telc'in örnek bir sınavı var.

Derdiedaf sitesinde ise işine yarayacak bir sürü sınava hazırlık materyali bulabilirsin. Kesinlikle okuma metinlerine bir bak : https://www.derdiedaf.com/unterrichtsma ... verstehen/

gutesgewissen

Mesaj gönderen gutesgewissen » Pzt Haz 14, 2021 1:21 pm

gutesgewissen yazdı: Pzt Haz 14, 2021 1:18 pm Fender hocam file:///C:/Users/kosem/OneDrive/Masa%C3%BCst%C3%BC/Downloads/NP00810000110_Modellpruefung_telcB1_2019_Probe.pdf Bu çok işine yarayacaktır.

Eğer henüz bakmadıysan https://www.telc.net/pruefungsteilnehme ... 1.html#t=2 bu linkte de Telc'in örnek bir sınavı var.

Derdiedaf sitesinde ise işine yarayacak bir sürü sınava hazırlık materyali bulabilirsin. Kesinlikle okuma metinlerine bir bak : https://www.derdiedaf.com/unterrichtsma ... verstehen/
İlk link açılmıyor. Google'a telc b1 modellprüfung yazıp 7. sıradaki telc Deutsch B1 - Klett Sprachen linkine tıkladığında bir pdf açılacak. Onun linkini paylaşmıştım ancak bu şekilde açılmadı