Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Üniversitede bilgisayar ihtiyacı (İnformatik)

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
zAHo

Üniversitede bilgisayar ihtiyacı (İnformatik)

Mesaj gönderen zAHo » Pzt Haz 07, 2021 11:59 am

Herkese merhaba bir dizüstü bilgisayar almayı düşünüyorum.

Üniversitede informatik bölümünü düşünüyorum tahmin edebileceğiniz üzere yazılım üzerine ve bunun için bilgisayar gerekiyor ama ne kadar kullanım gerekiyor o konu hakkında bilgim yok.

Okula gittiğim her gün yanımda olması gerekir mi ?

Eğer her zaman yanımda olması gerekiyor ise pil yönünden iyi bir bilgisayar almayı düşünüyorum eğer pil kısmı 6-7 saat yeterli ise performans anlamında iyi bir bilgisayar alacağım.

(Not tutmak için ipad pro kullanmayı düşünüyorum)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Üniversitede bilgisayar ihtiyacı (İnformatik)

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Haz 07, 2021 9:14 pm

Hergün yaninda götürmen gerekmez elbette. Kaldiki sarj edecegin bir dünya yer var veya campüs icinde bir sürü bilgisayar odalari var sadece ögrencilerin kullandigi..
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

CarbonBey

Mesaj gönderen CarbonBey » Pzt Haz 07, 2021 9:17 pm

zAHo yazdı: Pzt Haz 07, 2021 11:59 am Herkese merhaba bir dizüstü bilgisayar almayı düşünüyorum.

Üniversitede informatik bölümünü düşünüyorum tahmin edebileceğiniz üzere yazılım üzerine ve bunun için bilgisayar gerekiyor ama ne kadar kullanım gerekiyor o konu hakkında bilgim yok.

Eğer her zaman yanımda olması gerekiyor ise pil yönünden iyi bir bilgisayar almayı düşünüyorum eğer pil kısmı 6-7 saat yeterli ise performans anlamında iyi bir bilgisayar alacağım.

çok kasmana gerek yok öğrencilik için. eğer okula götürmek istiyorsan oyun bilgisayarı kesinlikle alma ağır ve şarjları dayanıksız. 2 kg sırtında taşımak hoş olmuyor. uzun şarj ömürlü ve dayanıklı orta segment bir bilgisayar tüm okul hayatın boyunca işini görür. tabii spesifik alanlara girersen spesifik özellikte bilgisayar gerekebilir.

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Sal Haz 08, 2021 12:37 am

Paran varsa oyun bilgisayarı al. Şarf hemen biter ama sürekli onunla çalışmqk istersin. Ben kıydım paraya 3000€ oyun bilgisayarı aldım. Yazılım yapmak ve diğer resmi işler harici kullanmıyorum. Oyun nadiren. Ama kesinlikle iyi etmişim bunu almakla çünkp hep bakasım geliyor. Yani tabi şarj işi senin bileceğin iş. Ve kullanmayacağın kadar donanımlı bir pc olacak.

Bsktn

Mesaj gönderen Bsktn » Sal Haz 08, 2021 12:32 pm

zAHo yazdı: Pzt Haz 07, 2021 11:59 am Herkese merhaba bir dizüstü bilgisayar almayı düşünüyorum.

Merhaba, ben de informatik okuyorum. Hocalarimiz 400-800 euro arasi bir bilgisayar edinmenin ögrenim sürecinde yeterli olacagini belirtmisti.

Kullanıcı avatarı
heilbronnman

Mesaj gönderen heilbronnman » Sal Haz 08, 2021 1:46 pm

Macbook air önerebilirim. Çok rahat işini görür. 1000€ civarı tutar ama. Daha düşük bilgisayarlarda alabilirsin. Ayrıca artık her şey cloud'da. İstediğin her şeyi remote olarak yapabilirsin. Linux kur ve oyun oynamamaya bak. Her bilgisayar işini görür. Hafif olmasına dikkat et. Yazılım geliştirmeyi seversen, bilgisayarını yanından ayırmak istemeyeceksin çünkü. :)
------------
Ich verstehe nur Bahnhof! :lol:

zAHo

Mesaj gönderen zAHo » Çrş Haz 09, 2021 10:48 pm

Physiker yazdı: Pzt Haz 07, 2021 9:14 pm Hergün yaninda götürmen gerekmez elbette. Kaldiki sarj edecegin bir dünya yer var veya campüs icinde bir sürü bilgisayar odalari var sadece ögrencilerin kullandigi..
Teşekkürler hocam 7 saat yeterli olur diye düşünüyorum ortalama o zaman.
CarbonBey yazdı: Pzt Haz 07, 2021 9:17 pm çok kasmana gerek yok öğrencilik için. eğer okula götürmek istiyorsan oyun bilgisayarı kesinlikle alma ağır ve şarjları dayanıksız. 2 kg sırtında taşımak hoş olmuyor. uzun şarj ömürlü ve dayanıklı orta segment bir bilgisayar tüm okul hayatın boyunca işini görür. tabii spesifik alanlara girersen spesifik özellikte bilgisayar gerekebilir.
Şuan elimde orta seviyenin biraz altında leptop bulunmakta 2016 yılında almıştım biraz eskidi yazılım için iş görüyor ancak modelleme,oyun&uygulama vb. sıkıntı oluyor ondan dolayı gaming almak geçiyor içimden teşekkür ederim tekrar.
dabadee yazdı: Sal Haz 08, 2021 12:37 am Paran varsa oyun bilgisayarı al. Şarf hemen biter ama sürekli onunla çalışmqk istersin. Ben kıydım paraya 3000€ oyun bilgisayarı aldım. Yazılım yapmak ve diğer resmi işler harici kullanmıyorum. Oyun nadiren. Ama kesinlikle iyi etmişim bunu almakla çünkp hep bakasım geliyor. Yani tabi şarj işi senin bileceğin iş. Ve kullanmayacağın kadar donanımlı bir pc olacak.
Şuan düzenli iyi oynadığım oyunlar var oyun hayatımda var açıkcası ve eğleniyorum diğer türlü oyun olmasa bile biraz lazım performans. Teşekkürler hocam yorumunuz için.
Bsktn yazdı: Sal Haz 08, 2021 12:32 pm Merhaba, ben de informatik okuyorum. Hocalarimiz 400-800 euro arasi bir bilgisayar edinmenin ögrenim sürecinde yeterli olacagini belirtmisti.
3000 euro veren arkadaş kadar vermeyeceğim şuan gereksiz diye düşünüyorum o segment bir alet ancak 1000-1500 euro arasında bakıyorum şuan.
heilbronnman yazdı: Sal Haz 08, 2021 1:46 pm Macbook air önerebilirim. Çok rahat işini görür. 1000€ civarı tutar ama. Daha düşük bilgisayarlarda alabilirsin. Ayrıca artık her şey cloud'da. İstediğin her şeyi remote olarak yapabilirsin. Linux kur ve oyun oynamamaya bak. Her bilgisayar işini görür. Hafif olmasına dikkat et. Yazılım geliştirmeyi seversen, bilgisayarını yanından ayırmak istemeyeceksin çünkü. :)
Dediğim gibi oyun hayatımda var maalesef. Bende macbook m1 işlemcinin diğer sene çıkacak sürümünü bekliyorum eğer performans bakımından iyi olur ise bulut sistem ile oyun oynar diğer türlü rahat ederim en kötü ihtimal ile teşekkürler.