Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TUM Management and Technology (Lisans) veya Farklı İng. Bölümler

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
j0rdanbelfort

TUM Management and Technology (Lisans) veya Farklı İng. Bölümler

Mesaj gönderen j0rdanbelfort » Cum Haz 04, 2021 11:48 am

Merhaba arkadaşlar. Uzun süredir Almanya'da üni. aklımdaydı bu aralar daha da ciddi araştırmaya karar verdim. Üni. sınavında 4.5k sıralamam var eşit ağırlıktan. Şu an ODTÜ'de hazırlıktayım. Halihazırda ingilizcem de iyi düzeyde olduğu için direkt ingilizce bölümler araştırıyorum ki Almanya'da yaşamak gibi bir hayalim de yok mezun olunca. TR hariç herhangi bir ülke olur. Bu Almanya üniversiteleri için gereken puanım 1,79 çıktı hesapladım. TUM Management and Technology ilgimi çeken bölümler arasında. Fakat bölümüm Uluslararası İlişkiler, ama kendimi her zaman işletme ve ekonomiye daha yakın gördüm hatta şu an şahıs şirketim var. Niyet mektubunda bunları belirtmemin faydası olur mu yani uluslararası ilişkilerden Management and Technology'e geçebilir miyim? Ya da uluslarası ilişkilerden; ekonomi, işletme gibi bölümlere geçiş yapılıyor mu? Yapılıyor ise ingilizce eğitimi hangi okullar veriyor? Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

LeoparTankı

Re: TUM Management and Technology (Lisans) veya Farklı İng. Bölümler

Mesaj gönderen LeoparTankı » Cum Haz 04, 2021 7:19 pm

Merhaba,

Lisans için bölümün kabul şartlarına bakabilirsin. Geçiş konusu icin ise uluslararası ilişkiler bu bölüm ile uyumlu değil Bu yüzden bu yol ile kabul almam zor.

Niyet mektubu başvuru şartları arasında değerlendirilmiyor bu bölüm için.

j0rdanbelfort

Re: TUM Management and Technology (Lisans) veya Farklı İng. Bölümler

Mesaj gönderen j0rdanbelfort » Çrş Haz 09, 2021 11:21 am

LeoparTankı yazdı: Cum Haz 04, 2021 7:19 pm Merhaba,

Lisans için bölümün kabul şartlarına bakabilirsin. Geçiş konusu icin ise uluslararası ilişkiler bu bölüm ile uyumlu değil Bu yüzden bu yol ile kabul almam zor.

Niyet mektubu başvuru şartları arasında değerlendirilmiyor bu bölüm için.
Teşekkür ediyorum hocam.