Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

İngilizce Lisans Hakkında - VPD Karmaşası

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
bar2an

İngilizce Lisans Hakkında - VPD Karmaşası

Mesaj gönderen bar2an » Sal May 18, 2021 2:28 pm

Herkese merhabalar, danışacağım sorular hakkında açılmış hemen hemen bütün konuları okumama karşın emin olamadım. Bu nedenle tecrübeli arkadaşlarımın bilgisine ihtiyaç duyuyorum.

Bugün itibariyle 2 NC-Frei ve Almanca şartı koşmayan tamamen İngilizce bölüme başvurumu tamamladım uni-assist ile. Türkiye'den %100 İngilizce lisans diploması ve apostilli lise diploması ile başvurdum. Yaşım 22, bu koşullar reddetmeleri için bir gerekçe oluşturur mu? Konsolosluk bu konuda sıkıştırabilir mi?

Bir diğer sorum okulların yanıt süresi. Olumlu/olumsuz dönüt alan arkadaşlarım ortalama ne kadar zaman içinde bilgilendirildiklerini söylerlerse çok mutlu olurum.

Son olarak, başvurduğum okullardan biri online-only application kabul etmesine rağmen, öğrenci işleriyle görüştüğümde evrakları kargolayıp göndermem gerektiği söylendi.

The online application must be completed in full, submitted electronically, printed and submitted signed along with all required documents no later than the application deadline.

Bahsedilen form uni-assist'in ödeme sonrası erişime izin verdiği form mu? Yoksa online kontrolden geçtikten sonra verecekleri bir onay formu mu? Şimdiden teşekkür ederim, başvuru aşamasında olan herkese de şans ve sabır dilerim.

NoNick01

Re: İngilizce Lisans Hakkında - VPD Karmaşası

Mesaj gönderen NoNick01 » Pzt May 24, 2021 10:27 pm

Selamün aleyküm,

Hayırlı olsun. Yaşının üniversite başvurularında sorun oluşturacağını sanmıyorum fakat konsolosluk sorabilir fakat öyle olsa dahi sizin yaşınız normal.

Okulların geri dönüşü değişiyor. Lakin NC-free bölümler daha serbest sonuçları bildirme hususunda. Yani erken de olabilir geç de.

Eğer Uni-assist ile başvuru yapıyorsan ve bu VPD için değilse zaten okulla bir işin yok. Okula tekrar mail atın ve Uni-assist ile işlemleri gerçekleştiriyorum, sizle bir işim var mı? Diye sorun.

sunaaa777

Mesaj gönderen sunaaa777 » Prş May 27, 2021 11:45 am

Merhabalar ben de sizinle aynı durumdayım. Tamamen ingilizce bölümlere Master için başvuracağım. Bizde de vpd ye gerek var mı acaba? Bir de belgeleri uni-assiste kargoluyoruz değil mi tek tek okullara değil

bar2an

Mesaj gönderen bar2an » Pzr May 30, 2021 8:08 pm

NoNick01 yazdı: Pzt May 24, 2021 10:27 pm Selamün aleyküm,

Hayırlı olsun. Yaşının üniversite başvurularında sorun oluşturacağını sanmıyorum fakat konsolosluk sorabilir fakat öyle olsa dahi sizin yaşınız normal.

Okulların geri dönüşü değişiyor. Lakin NC-free bölümler daha serbest sonuçları bildirme hususunda. Yani erken de olabilir geç de.

Eğer Uni-assist ile başvuru yapıyorsan ve bu VPD için değilse zaten okulla bir işin yok. Okula tekrar mail atın ve Uni-assist ile işlemleri gerçekleştiriyorum, sizle bir işim var mı? Diye sorun.
Cevaplarınız için teşekkür ederim hocam. Teyit aldım, istiyorlarmış.

bar2an

Mesaj gönderen bar2an » Pzr May 30, 2021 8:09 pm

sunaaa777 yazdı: Prş May 27, 2021 11:45 am Merhabalar ben de sizinle aynı durumdayım. Tamamen ingilizce bölümlere Master için başvuracağım. Bizde de vpd ye gerek var mı acaba? Bir de belgeleri uni-assiste kargoluyoruz değil mi tek tek okullara değil
Zannedersem Uni-Assist Merkezine postalanıyor bütün evraklar ancak ilgili kısımları farklı bildiriliyor. Doğrudan okulla görüşüp kesin adres istemekte fayda var.

lonelypup

Mesaj gönderen lonelypup » Cmt Mar 05, 2022 12:05 am

bar2an yazdı: Pzr May 30, 2021 8:08 pm Cevaplarınız için teşekkür ederim hocam. Teyit aldım, istiyorlarmış.
Merhaba dostum, bu bahsettiğin okul FH Südwestfalen değil, değil mi?

bar2an

Mesaj gönderen bar2an » Cmt Mar 05, 2022 8:11 am

lonelypup yazdı: Cmt Mar 05, 2022 12:05 am Merhaba dostum, bu bahsettiğin okul FH Südwestfalen değil, değil mi?
hayır değildi, TH Wildau icin yazmıştım.