Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bu belge şartlı kabul mü? Öğrenci vizesine başvurabilir miyim??

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Architect

Bu belge şartlı kabul mü? Öğrenci vizesine başvurabilir miyim??

Mesaj gönderen Architect » Pzt May 24, 2021 7:34 pm

Siegen üniversitesinden bana yollanan belge ile öğrenci vizesine başvurabilir miyim? Yoksa dil kursu vizesine mi başvuracağım? Bölümüm le ilgili dsh sınavını verdikten sonra anladığım kadarıyla bi daha başvurmam istenmiş. Bölüm onay vermemiş şuan için. Size zahmet anlayan arkadaşlar kontrol edebilirler mi?
https://eksiup.com/p/k9486511modg

özgürbeyin

Re: Bu belge şartlı kabul mü? Öğrenci vizesine başvurabilir miyim??

Mesaj gönderen özgürbeyin » Pzt May 24, 2021 7:41 pm

Architect yazdı: Pzt May 24, 2021 7:34 pm Siegen üniversitesinden bana yollanan belge ile öğrenci vizesine başvurabilir miyim? Yoksa dil kursu vizesine mi başvuracağım? Bölümüm le ilgili dsh sınavını verdikten sonra anladığım kadarıyla bi daha başvurmam istenmiş. Bölüm onay vermemiş şuan için. Size zahmet anlayan arkadaşlar kontrol edebilirler mi?
merhaba ,ben de ordan kabul aldım evet bu belgeyle başvurulabilir yalnız 3 sayfa kabul kağıdı gönderdiler bana .(ing+alm aynı belge ve ayrı bi kağıt daha)

Architect

Mesaj gönderen Architect » Pzt May 24, 2021 7:42 pm

özgürbeyin yazdı: Pzt May 24, 2021 7:41 pm merhaba ,ben de ordan kabul aldım evet bu belgeyle başvurulabilir yalnız 3 sayfa kabul kağıdı gönderdiler bana .(ing+alm aynı belge ve ayrı bi kağıt daha)
Aynen banada yolladılar ancak bölümün şuan kabul vermemesi sıkıntı yratırmı bilmiyorum? Hayırlı olsun bu arada :)

özgürbeyin

Mesaj gönderen özgürbeyin » Pzt May 24, 2021 7:45 pm

Architect yazdı: Pzt May 24, 2021 7:42 pm Aynen banada yolladılar ancak bölümün şuan kabul vermemesi sıkıntı yratırmı bilmiyorum? Hayırlı olsun bu arada :)
eyvallah hocam ,senin için de hayırlı olsun. Ben başka yerlerden de kabul aldım genelde böyle dil kursu kabülü veriyorlar .Şartlı kabüllerde böyle oluyormuş . Sorun yok yani))

Kullanıcı avatarı
Alarech

Mesaj gönderen Alarech » Pzt May 24, 2021 7:46 pm

Architect yazdı: Pzt May 24, 2021 7:34 pm Siegen üniversitesinden bana yollanan belge ile öğrenci vizesine başvurabilir miyim? Yoksa dil kursu vizesine mi başvuracağım? Bölümüm le ilgili dsh sınavını verdikten sonra anladığım kadarıyla bi daha başvurmam istenmiş. Bölüm onay vermemiş şuan için. Size zahmet anlayan arkadaşlar kontrol edebilirler mi?
Merhabalar hocam.Hayırlı olsun evet bu bir şartlı kabuldür.Sizin başvurmanız gereken vize türü öğrenci adayı vizesidir.Hemen hemen bütün üniversiteler şartlı kabul verirken asıl kabul için tekrar başvurulmasını ister .Dsh sınavını geçene kadar öğrenci statüsünde olacağınızı söylüyor zaten.

Architect

Mesaj gönderen Architect » Pzt May 24, 2021 7:47 pm

Alarech yazdı: Pzt May 24, 2021 7:46 pm Merhabalar hocam.Hayırlı olsun evet bu bir şartlı kabuldür.Sizin başvurmanız gereken vize türü öğrenci adayı vizesidir.Hemen hemen bütün üniversiteler şartlı kabul verirken asıl kabul için tekrar başvurulmasını ister .Dsh sınavını geçene kadar öğrenci statüsünde olacağınızı söylüyor zaten.
çok teşekkür ederim özgürbeyin ve alarech hocam değerli cevaplarınız için.
En son Architect tarafından Pzt May 24, 2021 7:52 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

özgürbeyin

Mesaj gönderen özgürbeyin » Pzt May 24, 2021 7:48 pm

Architect yazdı: Pzt May 24, 2021 7:47 pm Üstadım çok teşekkür ederim değerli cevabınız için.
ne demek hocam )) başarılar

Gokhn

Mesaj gönderen Gokhn » Sal May 25, 2021 3:21 pm

Merhaba
konstanz üniversitesinin studienkolleg den bir sertifika tanıma belgesi aldım ve bu belgede baden württemberg eyaletinde hochschule üniversitelerinde bir almanca dil bilgisi yeterlilik belgesi ile okuyabileceğim yaziyor. Studienkolleg ile konuştuğumda benden bir dil belgesi istemediler. Sadece gerekli belgeleri gönderin yeter dediler Şimdi ben bu belge ile tekrardan üniversitelere başvuru mu yapayım şartlı kabul için yoksa bu belge vizede tek başina yeterlimi bana.

Belgenin üstünde göçmenlik makamlarına ve üniversitelere sunulmak için kullanılır yazıyor. .