Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Konsolosluk belgeleri

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Serhat2112

Konsolosluk belgeleri

Mesaj gönderen Serhat2112 » Cmt May 22, 2021 11:01 pm

Merhaba Arkadaşlar kısa bir süre sonra konsoloslukta (istanbul) randevüm var ,ikametgah belgesi ,sicil kaydı gibi belgeleri götürmeli miyim ? 39f belgeleri arasında yoktu .

Aligür

Re: Konsolosluk belgeleri

Mesaj gönderen Aligür » Pzr May 23, 2021 12:59 am

Serhat2112 yazdı: Cmt May 22, 2021 11:01 pm Merhaba Arkadaşlar kısa bir süre sonra konsoloslukta (istanbul) randevüm var ,ikametgah belgesi ,sicil kaydı gibi belgeleri götürmeli miyim ? 39f belgeleri arasında yoktu .
Upp+

electronics.ege

Mesaj gönderen electronics.ege » Pzr May 23, 2021 1:06 am

Serhat2112 yazdı: Cmt May 22, 2021 11:01 pm Merhaba Arkadaşlar kısa bir süre sonra konsoloslukta (istanbul) randevüm var ,ikametgah belgesi ,sicil kaydı gibi belgeleri götürmeli miyim ? 39f belgeleri arasında yoktu .
Götürülmeyecekler tam liste:

Nüfus Kayıt Örneği

Adli Sicil Kaydı

İkametgah İl Muhaberi

Ya da istersen götür. Almazlar elinde geri dönersin. Bu belgelerin hikayesi ne çok merak ediyorum. Muhtemelen eskiden istenen belgelerdi. Ben götürdüm hiç birini almadı İstanbul. Sen götür senden de hiç birini almasınlar. Böylece mutlu bir hayat sürüp gidelim.

BatuhanBozkurt

Mesaj gönderen BatuhanBozkurt » Pzr May 23, 2021 1:07 am

Hayır 39F belgeleri içinde ne yazıyorsa onu götürmen yeterli olacaktır.
Ekstra olarak dil kursunun yüz yüze olacağına dair bir belge götürmen gerekiyor.( Dil kursundan isteyebilirsin. )
39F belgelerinin arasında yer almayıp götürmen gereken ayrıca Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği çıkarman gerek. Bu belgeyi E-Devletten çıkarabilirsin. Bazıları bu belgeyi Kaymakamlıkta Apostil yaptırtıyor. Ben öyle yaptırmıştım.
Ekstra olarak aklıma başka bir şey gelmiyor. Bol şans ✌🏽

electronics.ege

Mesaj gönderen electronics.ege » Pzr May 23, 2021 1:09 am

BatuhanBozkurt yazdı: Pzr May 23, 2021 1:07 am Hayır 39F belgeleri içinde ne yazıyorsa onu götürmen yeterli olacaktır.
Ekstra olarak dil kursunun yüz yüze olacağına dair bir belge götürmen gerekiyor.( Dil kursundan isteyebilirsin. )
39F belgelerinin arasında yer almayıp götürmen gereken ayrıca Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği çıkarman gerek. Bu belgeyi E-Devletten çıkarabilirsin. Bazıları bu belgeyi Kaymakamlıkta Apostil yaptırtıyor. Ben öyle yaptırmıştım.
Tam vukuatlıyı almadılar benden. Ankara alıyor İstanbul almıyor galiba : )

Aligür

Mesaj gönderen Aligür » Pzr May 23, 2021 1:10 am

BatuhanBozkurt yazdı: Pzr May 23, 2021 1:07 am Hayır 39F belgeleri içinde ne yazıyorsa onu götürmen yeterli olacaktır.
Teşekkürler

BatuhanBozkurt

Mesaj gönderen BatuhanBozkurt » Pzr May 23, 2021 1:12 am

electronics.ege yazdı: Pzr May 23, 2021 1:06 am Götürülmeyecekler tam liste:

Nüfus Kayıt Örneği

Adli Sicil Kaydı

İkametgah İl Muhaberi

Ya da istersen götür. Almazlar elinde geri dönersin. Bu belgelerin hikayesi ne çok merak ediyorum. Muhtemelen eskiden istenen belgelerdi. Ben götürdüm hiç birini almadı İstanbul. Sen götür senden de hiç birini almasınlar. Böylece mutlu bir hayat sürüp gidelim.
Hocam genel anlamda artık insiyatif kullandıkları aşikâr. Aslında 39F belgeleri yeterli olmalı ama genel anlamda bakınca 6 aylık dil kursu kaydı eğitimin yüzyüze olacağına dair belge vs. aklıma gelmeyen birkaç şey daha. Bence de gerek yok zaten ama göz çıkmaz fazla evraktan :)