Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Eksik Evrak

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ertuu04

Eksik Evrak

Mesaj gönderen ertuu04 » Cmt May 15, 2021 6:25 pm

Merhaba arkadaşlar 21 nisanda İstanbul konsolosluğunda vize görüşmemi yaptım fakat garantör belgem için 1 ay ek süre vermelerine rağmen belgem yetişmiyor. Bloke hesap yapmak istesem nasıl bir süreç izlemeliyim? Daha önce böyle bir durumla karşılaşmış olanınız var mı? Teşekkürler şimdiden

electronics.ege

Re: Eksik Evrak

Mesaj gönderen electronics.ege » Cmt May 15, 2021 6:34 pm

ertuu04 yazdı: Cmt May 15, 2021 6:25 pm Merhaba arkadaşlar 21 nisanda İstanbul konsolosluğunda vize görüşmemi yaptım fakat garantör belgem için 1 ay ek süre vermelerine rağmen belgem yetişmiyor. Bloke hesap yapmak istesem nasıl bir süreç izlemeliyim? Daha önce böyle bir durumla karşılaşmış olanınız var mı? Teşekkürler şimdiden
Bloke hesap açmaya bugün başlasanız (benimki expatrioydu) haftaya çarşambaya yetişir diye umuyorum. Bunu umarken bloke hesaba para gönderirken hiç bir aksilik çıkmağını düşünerek. Para gönderimlerinde bazen günler uzayabiliyor(swift ile). Transferwise ile ödeme yapmadım. O bir gün içinde gönderiyormuş. Elinizde TL olması gerek ama. EURO olarak gönderemiyorsunuz. (aslında teknik olarak gönderebilseniz bile süreç daha uzun ve daha masraflı oluyor).

Şöyle bir şey hatırlıyorum: Belgeler yetişmezse bir kere daha uzatabiliyorsunuz 2 haftaya kadar. Böyle bir bilgi bu forumda net okudum. Hatta belgenizin en geç yetişeceği tarihi bildirip belki ona göre bile uzatabilirsiniz. Net bilen biri cevaplasın. En kötü Pzt si konsolosluğu arar sorarsınız.

ertuu04

Mesaj gönderen ertuu04 » Cmt May 15, 2021 6:55 pm

electronics.ege yazdı: Cmt May 15, 2021 6:34 pm Bloke hesap açmaya bugün başlasanız (benimki expatrioydu) haftaya çarşambaya yetişir diye umuyorum. Bunu umarken bloke hesaba para gönderirken hiç bir aksilik çıkmağını düşünerek. Para gönderimlerinde bazen günler uzayabiliyor(swift ile). Transferwise ile ödeme yapmadım. O bir gün içinde gönderiyormuş. Elinizde TL olması gerek ama. EURO olarak gönderemiyorsunuz. (aslında teknik olarak gönderebilseniz bile süreç daha uzun ve daha masraflı oluyor).

Şöyle bir şey hatırlıyorum: Belgeler yetişmezse bir kere daha uzatabiliyorsunuz 2 haftaya kadar. Böyle bir bilgi bu forumda net okudum. Hatta belgenizin en geç yetişeceği tarihi bildirip belki ona göre bile uzatabilirsiniz. Net bilen biri cevaplasın. En kötü Pzt si konsolosluğu arar sorarsınız.
Haftaya cumaya kadar sürem var bilemiyorum cidden

Aligür

Mesaj gönderen Aligür » Cmt May 15, 2021 7:06 pm

ertuu04 yazdı: Cmt May 15, 2021 6:25 pm Merhaba arkadaşlar 21 nisanda İstanbul konsolosluğunda vize görüşmemi yaptım fakat garantör belgem için 1 ay ek süre vermelerine rağmen belgem yetişmiyor. Bloke hesap yapmak istesem nasıl bir süreç izlemeliyim? Daha önce böyle bir durumla karşılaşmış olanınız var mı? Teşekkürler şimdiden
Ben Fintibadan açtım bloke hesabı 2 gün içinde hesabım aktif oldu,parayı yatırma işlemini ise önce iş bankası euro hesabıma aktardım ordan da fintibada ki hesabıma swift yaptım, para aynı gün içerisinde hesabıma yattı