Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 8 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
bcde

Mesaj gönderen bcde » Pzt Tem 05, 2010 7:51 pm

bu arada bana p.tesi pasaport gelir demislerdi ama ne gelen var ne giden. kursta bugun itibariyle basladi, benim pasaportun akibetini ogrenmek icin beklemekten baska yapabilecegim bir sey var mi? yok mu bir onerisi olan?

gul

Mesaj gönderen gul » Pzt Tem 05, 2010 9:43 pm

merhaba arkadaslar bana yardimci olursaniz sevinirm.ben ankarada vizeye basvurdum ret gelgi.buarada yesil pasoya sahibim.ret gelince 3ayligina geldim almanyadaym.tekrar vizeye basvuracm trde ilahyat 2.sinif ogrecisiym hemen alabilmem icin ne onerrsiniz.baska sehirde basvurabilirmiym. simdiden tesekkurlr cvplarinizi bekliyrm...

gul

Mesaj gönderen gul » Pzt Tem 05, 2010 9:46 pm

[quote]gul tarafindan yazilan metin:
merhaba arkadaslar bana yardimci olursaniz sevinirm.ben ankarada vizeye basvurdum ret gelgi.buarada yesil pasoya sahibim.ret gelince 3ayligina geldim almanyadaym.tekrar vizeye basvuracm trde ilahyat 2.sinif ogrecisiym hemen alabilmem icin ne onerrsiniz.baska sehirde basvurabilirmiym. simdiden tesekkurlr cvplarinizi bekliyrm...[/quote]

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Tem 05, 2010 11:22 pm

neden red yedigini biliyormusun ?

memo

Mesaj gönderen memo » Sal Tem 06, 2010 10:54 am

artik sanirim kimeseye neden belirtmiyorlar.

Dun baskonsolosluga gittim ve kapida form no, dilekce ve mektup teslim etti. Sordu gorevli hangi bolume diye;

Kultur 90 ustu egitim dedim. tamam dedi zimbaladi ve diger bayan alip goturdu gerekli yere.

Baklim bir sonuca ulasirsam haber veririm.

Kolay Gelsin.

mcclaynn

Mesaj gönderen mcclaynn » Sal Tem 06, 2010 1:45 pm

Bgn sabah vize gorusmesindeydim 1 gun sonraya hemen randevu verdiler bu arada soyleyeyim. 7.15 te olan randevu icin ancak 7 30 da iceri almaya basladilar. ups kargoya parayi yatirdim sonra ismimin okunmasi icin kultur yazan bankonun ordaydim ismim okununca evraklari gorevliye verdim duzenledi bu sekilde iceriye ver dedi ve beni 1 nolu odaya yonlendirdi evraklari verdim bana neden gitmek istiyorsun dedi master icin dedim okul kabulum fln da vardi evraklari inceledi tamam gidebilirsin dedi. Baska soru sormadi. Sadece soyle bir sikinti oldu benden 60 Euro istediinde bozuk yoktu 100euro vardi. Gorevli bayan bende de yok dedi git bozdur dedi. Sansa kapidaki birinde vardi bozuk o bozdu. Giderken tam parayla gidin derim. Sunu da soyleyeyim bloke hesap actirmistim ben ancak bloke hesaba parayi yatirmama ragmen bu kadar para yatti gibi bir mail gelmedi henuz sadece bloke hesabin acildigina dair gelen maili goturdum yeterli oldu.

dokuzonbes

Mesaj gönderen dokuzonbes » Sal Tem 06, 2010 3:44 pm

[quote]mcclaynn tarafindan yazilan metin:
Bgn sabah vize gorusmesindeydim 1 gun sonraya hemen randevu verdiler bu arada soyleyeyim. 7.15 te olan randevu icin ancak 7 30 da iceri almaya basladilar. ups kargoya parayi yatirdim sonra ismimin okunmasi icin kultur yazan bankonun ordaydim ismim okununca evraklari gorevliye verdim duzenledi bu sekilde iceriye ver dedi ve beni 1 nolu odaya yonlendirdi evraklari verdim bana neden gitmek istiyorsun dedi master icin dedim okul kabulum fln da vardi evraklari inceledi tamam gidebilirsin dedi. Baska soru sormadi. Sadece soyle bir sikinti oldu benden 60 Euro istediinde bozuk yoktu 100euro vardi. Gorevli bayan bende de yok dedi git bozdur dedi. Sansa kapidaki birinde vardi bozuk o bozdu. Giderken tam parayla gidin derim. Sunu da soyleyeyim bloke hesap actirmistim ben ancak bloke hesaba parayi yatirmama ragmen bu kadar para yatti gibi bir mail gelmedi henuz sadece bloke hesabin acildigina dair gelen maili goturdum yeterli oldu.
[/quote]

bloke hesap acim formu ne icin yeterli oldu anlamadim. bloke hesap formunu vermeseydin muhtemelen yine evraklarini teslim alirdi sonucta 60 euro aliyor.

eger bloke hesaba parayi yatirdiysan gonderdigin bankadan swift mesajini isteyebilirdin onu ekleseydin iyi olurdu sorun olmazdi diye dusunuyorum. eger sansin varsa o belgeyi ulastir derim.

umarim vizeni sorunsuz sekilde alirsin..
allahini seven defansa gelsin

mcclaynn

Mesaj gönderen mcclaynn » Sal Tem 06, 2010 9:29 pm

vize randevusu alirken bu durumumu anlatinca bir sorun olmayacagini soylediler ben de parayi yatirdiima dair dekontlarla fln gittim hatta gorusmedeki gorevliye dedim dekontlarda var dedim gerek yok dedi. Belki aramizda bir yanlis anlasilma da olmus olabilir sabahleyin cok uykum vardi ve mikrofon hoparlor fln tam calismiodu sanki zor duyuluodu sesler cekmecedeki bosuktan konusuoduk :). Bir sorun olursa haber verirler heralde su evraki getir diye ins problem cikmaz

duffie

Mesaj gönderen duffie » Çrş Tem 07, 2010 1:20 pm

Merhaba
Bunu daha oncede sormustum bilgsi olan arkadaslar cevaplayabilr mi?

Once 1 aylik dil okulu vizesine basvurup kabul aldiktan sonra TR den master icin 2 yillik vize basvurusunda bulunabiliyor muyuz?
Bunu 1 aylik dil okulu vizesinin daha cabuk cikacagini dusundugum icin soruyorum (oylemi de bilmiyorum :P)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Tem 07, 2010 1:48 pm

Yapabilirsin ama bosuna para harcamis olursun yani mantiksiz..Ayrica dil kursu vizesi aldin diye ogrenci vizesini otomatikmen verecekleri anlamina gelmez..
Dil kursu icin ayri bir miktar para yatiracaksin veya garantor vs.. Daha sonra ogrenci vizesi icinde ayri bir para yatiracaksin vs..
Dil kursu ile Almanya\'ya geldiginde vizenin ogrenci vizesine donusturulmedigini unutma.

lion0686

Mesaj gönderen lion0686 » Prş Tem 15, 2010 6:20 pm

Arkadaslar bu gun itibariyle vize bekleyen arkadaslar arasina bende katilmis bulunmaktayim. Bigun oncesinde iks firmasindan saat 9.15 e aldigim randevuya ancak saat 2 de gorusmeye girebildim..
Orta yaslarda olgun bi bayan vardi. Oldukca ilimli ve guleryuzluydu. Belgeleri cekmeceye birakmami istedi. Bisure belgelerimle ilgilendikten sonra sorulari sormaya basladi. (Benim 2009 eylul ayinda bi basvurum vardi ve ret almistim) bu ret ile ilgili soru sordu once. bende gerekce gostermediniz dedim. Daha sonra stndart sorulari banada sormaya basladi bunlara mantikli cevaplar verdikten sonra bahcede beklelemi istedi. 1 2 saat arasi daha bekledikten sonra cagirdi ve bu sefer ret almiyacaksin icin rahat olsun, yabancilar polisiyle gorustukten sonra pasaportunu yollariz dedi ve islemlerin bu kadar gidebilirsin dedi. Vize bekleyen herkes icin hayirlisini diliyorum....

technonur

Mesaj gönderen technonur » Prş Tem 15, 2010 6:29 pm

[quote]lion0686 tarafindan yazilan metin:
Arkadaslar bu gun itibariyle vize bekleyen arkadaslar arasina bende katilmis bulunmaktayim. Bigun oncesinde iks firmasindan saat 9.15 e aldigim randevuya ancak saat 2 de gorusmeye girebildim..
Orta yaslarda olgun bi bayan vardi. Oldukca ilimli ve guleryuzluydu. Belgeleri cekmeceye birakmami istedi. Bisure belgelerimle ilgilendikten sonra sorulari sormaya basladi. (Benim 2009 eylul ayinda bi basvurum vardi ve ret almistim) bu ret ile ilgili soru sordu once. bende gerekce gostermediniz dedim. Daha sonra stndart sorulari banada sormaya basladi bunlara mantikli cevaplar verdikten sonra bahcede beklelemi istedi. 1 2 saat arasi daha bekledikten sonra cagirdi ve bu sefer ret almiyacaksin icin rahat olsun, yabancilar polisiyle gorustukten sonra pasaportunu yollariz dedi ve islemlerin bu kadar gidebilirsin dedi. Vize bekleyen herkes icin hayirlisini diliyorum....[/quote]

allah allah beni neden bekletmediler acaba :s

lion0686

Mesaj gönderen lion0686 » Prş Tem 15, 2010 6:46 pm

[quote]technonur tarafindan yazilan metin:
[quote]lion0686 tarafindan yazilan metin:
Orta yaslarda olgun bi bayan vardi. Oldukca ilimli ve guleryuzluydu. Belgeleri cekmeceye birakmami istedi. Bisure belgelerimle ilgilendikten sonra sorulari sormaya basladi. (Benim 2009 eylul ayinda bi basvurum vardi ve ret almistim) bu ret ile ilgili soru sordu once. bende gerekce gostermediniz dedim. Daha sonra stndart sorulari banada sormaya basladi bunlara mantikli cevaplar verdikten sonra bahcede beklelemi istedi. 1 2 saat arasi daha bekledikten sonra cagirdi ve bu sefer ret almiyacaksin icin rahat olsun, yabancilar polisiyle gorustukten sonra pasaportunu yollariz dedi ve islemlerin bu kadar gidebilirsin dedi. Vize bekleyen herkes icin hayirlisini diliyorum....[/quote]

allah allah beni neden bekletmediler acaba :s[/quote]

ben ankarada girdim vize gorusmesine ankarada aile birlesimi ve ogrenci basvurusu yapanlari bi sure bekletiyorlar gorusmeden ciktiktan sonra sebebini bilmiorum ama evrak konrolu yada bilgileri inceliyorlardir die dusunuyorum..

hasanakkus

Mesaj gönderen hasanakkus » Prş Tem 15, 2010 9:03 pm

lion0686
vizen icin sevindim, ama daha once basvurunda vize alip alamayacagini soylediklerini duymamistim.

bende gerekli evraklari topluyorum tamamlayinca ankaradan dil kursu ve master icin ogrenci vizesine basvuracam.
ama herkes ankaranin vize konusunda zor oldugunu soyluyo,senin gorusme nasildi?
ayrica ben de gecen yil red yedim ama babam almanyada yasiyo, bana yanlis belge gondermis uzun sureli degil de kisa sureli davetiye yani,

sen finansal durumunu nasil halletmistin bloke hesap mi almanyadan garantor mu?

bu arada bana vize icin toparladigin evraklari ozelden gonderebilir misin?
uk

lion0686

Mesaj gönderen lion0686 » Cum Tem 16, 2010 3:32 pm

[quote]hasanakkus tarafindan yazilan metin:
lion0686
vizen icin sevindim, ama daha once basvurunda vize alip alamayacagini soylediklerini duymamistim.

bende gerekli evraklari topluyorum tamamlayinca ankaradan dil kursu ve master icin ogrenci vizesine basvuracam.
ama herkes ankaranin vize konusunda zor oldugunu soyluyo,senin gorusme nasildi?
ayrica ben de gecen yil red yedim ama babam almanyada yasiyo, bana yanlis belge gondermis uzun sureli degil de kisa sureli davetiye yani,

sen finansal durumunu nasil halletmistin bloke hesap mi almanyadan garantor mu?

bu arada bana vize icin toparladigin evraklari ozelden gonderebilir misin? [/quote]

Ya butun memurlari bilemicem ama ankara konsoloslugunda 1 numarali gisede 40li yaslarda bi bayan var ben onunla gorustum gercekten iyi niyetli ve sicak kanli biri olarak gordum cok sorulara bogmadi beni sorus seklinde bile bi kibarlik vardi.. Ben garantor ile basvurdum garantor olan ksi ablam ve garantorluk belgesine ogrenciligi suresince tum masraflarini karsilicam olarak yazdirdi. Goturecegin evraklari zaten iks firmasi sana telefonda randevu alirken soyluo ayriyetten mail adresini veriyorsun detaylica mailine postaliyor istenilen belgeleri.. Kolay gelsin...

bmwozel

Mesaj gönderen bmwozel » Cmt Tem 17, 2010 12:27 am

bikmis olnlarda artik ne yapsinlar :D
bende 2 noludaydim ankara

bulutcini

Mesaj gönderen bulutcini » Çrş Tem 21, 2010 9:46 am

Izmir\'deki gorusmeme universiteden gelen kabul belgemle (Zulassungsbescheid) 2 yillik ing. master programim icin gittim. Randevu alirken bahsettikleri ailemin maas bordrolarini ve oturdugum evin tapusunu gormeye bile gerek duymadilar. Kabul belgesi, diploma, pasaport, fotograf ve doldurulmus formlari kontrol eden gorevli bilgisayara uzun uzun bilgilerimi girdi. En cok soru sordugu konu, 4 yil once yapmis oldugum turistik basvuruydu. Reddedildigimi ve sebebini bilmedigimi soyledim. Bir sure sonra bir kagida ufak bir bilgi iceren sticker yapistirdi. Buna gore gorevlinin belirttigi ve kagidin sag ustunde bulunan barkod numarasini internet sitesindeki "Vize Sonucu - Entschiedene Visumsantraege" adli pdf dosyasindan takip edecegim. Yaklasik 3 hafta icinde orada yayinlanmasi gerekiyormus. Yayinlandiginda ise randevu almadan tekrar izmir\'e gidip pasaportumu teslim edecekmisim. Bir gun sonrasinda pasaportum vizeli olarak teslim edilecekmis.

Deneyimli veya bu konuda bilgisi olan arkadaslara sormak istedigim sey su; acaba bu prosedur yeni mi? yoksa suphelendikleri insanlarin vizelerini boyle bir uygulamayla mi veriyorlar?

hasanakkus

Mesaj gönderen hasanakkus » Çrş Tem 21, 2010 6:03 pm

prosedur yeni degil, uzun sureli vizeler bu sekilde oluyo ama vize numaranin 3 hafta icinde yayinlanir demeleri cok ilginc, sanirim burdaki konsolosluk vize icin onay verdi ve almanyadan onay bekliyolar.cunku ogrenci vizelerinin resmi islem suresi 2 ay.

ayrica cok iyi gecmis gorusmen, genelde ogrenci vizelerinde bazen sacma sapan sorular soruyolar.

acaba senin kabul kesin kabul mu, yoksa sartli kabul muydu?

yani almanyaya gidince dil kursuna gitmeden direkt master\'a mi baslayacaksin?

bu arada merak ettigim baska konu ise, almanyadaki harcamalarini nasil karsilayacaksin,
bloke hesapla mi yoksa
almanyadan Garantor Belgesi-Verplichtungserklaerung ile mi?
uk

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Tem 21, 2010 7:04 pm

Iki ay gibi bir sure yok,hatali bilgi..Ortalama sure 4-6 hafta arasi.

duffie

Mesaj gönderen duffie » Çrş Tem 21, 2010 7:38 pm

6 haftayi gecen cok kisi var ama bu sitede

Kilitli