Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Rwth Aachen Üniversitesi

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
AEÇ16

Rwth Aachen Üniversitesi

Mesaj gönderen AEÇ16 » Çrş May 05, 2021 12:26 pm

Merhaba arkadaşlar ben Rwth aachen üniversitesinde makine mühendisliğinde lisans okumak istiyorum ama türkiyede iç mimarlık bölümüne kayıt olucam rwth aachen başvurada türkiye de yerleştiğimiz bölümüde istiyor bir sıkıntı olur mu? ( birisi benzer alanlarda sıkıntı olmuyor demişti buna iç mimiarlıkta dahil mi) Veya tekrar yks ye hazırlanıp türkiyede makine mühendisliği mi seçmeliyim cevaplarınız için teşekkürler

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Rwth Aachen Üniversitesi

Mesaj gönderen Physiker » Çrş May 05, 2021 2:44 pm

Normalde oluyor evet. Ama buna yakin durumlarda kabul alan arkadaslar da var. Uni Assist disinda basvuru alan ögrencilerin kabul islemleri biraz görevliye bagli yürür.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

GeekJarl

Mesaj gönderen GeekJarl » Sal May 18, 2021 8:23 am

Selam herkese, RWTH Aachen'da Elektrotechnik bölümüne başvuruyorum lisans için ancak başvuru portalında bir şey aklımı karıştırdı. Higher Education Entrance Qualification belgesinin orijinal ismini ve General-Entrance mı yoksa Subject-Specific Entrance mı olduğunu soruyor. GPA notumuzu da istiyor altında. Aklıma takılanlar şunlar:

1. Buraya Lise diplomasını mı yazacağım yoksa ÖSYM Yerleştirme Belgesini mi (daha sonra belge yükleme kısmında 2 tane belge yükleme şansım var ikisini de yükleyeceğim ancak burada birini seçmem gerekiyor)
2. GPA olarak Lise ortalamamı mı çevirip yazacağım YKS puanımı mı
3. General mı yoksa Subject-Specified Entrance mı seçmem gerekiyor? Belge olarak hangisini yazacağıma bağlı diye tahmin ediyorum, zira lise diploması general yerleştirme belgesi subject specific sanırım.

Bilgisi olan yardımcı olursa çok memnun olurum, teşekkürler şimdiden.

AEÇ16

Mesaj gönderen AEÇ16 » Sal May 18, 2021 2:39 pm

GeekJarl yazdı: Sal May 18, 2021 8:23 am Selam herkese, RWTH Aachen'da Elektrotechnik bölümüne başvuruyorum lisans için ancak başvuru portalında bir şey aklımı karıştırdı. Higher Education Entrance Qualification belgesinin orijinal ismini ve General-Entrance mı yoksa Subject-Specific Entrance mı olduğunu soruyor. GPA notumuzu da istiyor altında. Aklıma takılanlar şunlar:

1. Buraya Lise diplomasını mı yazacağım yoksa ÖSYM Yerleştirme Belgesini mi (daha sonra belge yükleme kısmında 2 tane belge yükleme şansım var ikisini de yükleyeceğim ancak burada birini seçmem gerekiyor)
3. General mı yoksa Subject-Specified Entrance mı seçmem gerekiyor? Belge olarak hangisini yazacağıma bağlı diye tahmin ediyorum, zira lise diploması general yerleştirme belgesi subject specific sanırım.

Merhaba bende makine mühendisliği lisans için Rwht aachena başvuru yapacağım sizden istedikleri belgeler arasında sağlık sigortası ve TestAS belgesi istediler mi?

Badem

Mesaj gönderen Badem » Prş Eyl 02, 2021 5:45 pm

GeekJarl yazdı: Sal May 18, 2021 8:23 am Selam herkese, RWTH Aachen'da Elektrotechnik bölümüne başvuruyorum lisans için ancak başvuru portalında bir şey aklımı karıştırdı. Higher Education Entrance Qualification belgesinin orijinal ismini ve General-Entrance mı yoksa Subject-Specific Entrance mı olduğunu soruyor. GPA notumuzu da istiyor altında. Aklıma takılanlar şunlar:

Merhabalar ben de başvurum esnasında aynı noktada takıldım. Siz başvurunuzu yaptınız mı? Bir de bende belge yükleme kısmında da sadece bir belge yüklememe izin veriyor altına da sadece bir belge yüklenir yazmışlar.

GeekJarl

Mesaj gönderen GeekJarl » Pzr Eyl 05, 2021 5:09 pm

Badem yazdı: Prş Eyl 02, 2021 5:45 pm Merhabalar ben de başvurum esnasında aynı noktada takıldım. Siz başvurunuzu yaptınız mı? Bir de bende belge yükleme kısmında da sadece bir belge yüklememe izin veriyor altına da sadece bir belge yüklenir yazmışlar.

Merhaba, evet başvurdum kabul aldım sonra da kaydımı yaptım. Tam hatırlamıyorum nasıl yaptığımı ancak gpa yerine lise ortalamamı yazıp 2 belgeyi de yüklemiştim sanırım. İsim olarak da ÖSYM Yerleştirme Belgesi yazdım yanlış hatırlamıyorsam. İsterseniz okula mail atıp bir sorun en kesin bilgi öyle alınır, ben de öyle yapmıştım.

Comolokko

Mesaj gönderen Comolokko » Pzr Eyl 05, 2021 8:40 pm

GeekJarl yazdı: Pzr Eyl 05, 2021 5:09 pm Merhaba, evet başvurdum kabul aldım sonra da kaydımı yaptım. Tam hatırlamıyorum nasıl yaptığımı ancak gpa yerine lise ortalamamı yazıp 2 belgeyi de yüklemiştim sanırım. İsim olarak da ÖSYM Yerleştirme Belgesi yazdım yanlış hatırlamıyorsam. İsterseniz okula mail atıp bir sorun en kesin bilgi öyle alınır, ben de öyle yapmıştım.
Merhaba kabulünüz ne zaman geldi? Ve başvurunuzu ne zaman yapmıştınız?

GeekJarl

Mesaj gönderen GeekJarl » Pzt Eyl 06, 2021 3:19 pm

Comolokko yazdı: Pzr Eyl 05, 2021 8:40 pm Merhaba kabulünüz ne zaman geldi? Ve başvurunuzu ne zaman yapmıştınız?

Haziran veya Temmuz'da Cuma günü başvurmuştum Pazartesi günü kabulüm geldi. Non-nc bölüm olduğu için kısa sürdü herhalde.

AEÇ16

Mesaj gönderen AEÇ16 » Cum Oca 07, 2022 8:56 pm

Merhaba, 2020 veya 2021 de bu üniversiteden kabul alan var mı? Özellikle NC free olanlardan.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Oca 09, 2022 12:11 pm

AEÇ16 yazdı: Cum Oca 07, 2022 8:56 pm Merhaba, 2020 veya 2021 de bu üniversiteden kabul alan var mı? Özellikle NC free olanlardan.
var
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

AEÇ16

Mesaj gönderen AEÇ16 » Cum Oca 14, 2022 1:53 pm

Physiker yazdı: Pzr Oca 09, 2022 12:11 pmvar
NC free olan bölümlerde Testas verme zorunluluğu var mı? Varsa NC puanım 2.0 Testas’tan muaf olmak için başvuru yapsam sıkıntı çıkartırlar mı? Testas sınavına girmeden okuldan kabul alan var mı?, biliyor musunuz?, cevaplarınız için şimdiden teşekkürler