Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Şuan dil kursu vizeleri kapalı mı?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
dogakdm

Şuan dil kursu vizeleri kapalı mı?

Mesaj gönderen dogakdm » Cmt Nis 24, 2021 5:40 pm

Merhaba,
Şuan şartlı kabül almadan dil kursuna gitmek istesek vize verirler mi? Hala kapalı mı? Sadece şartlı kabüllülere mi veriyorlar?

rammsteinLBR

Re: Şuan dil kursu vizeleri kapalı mı?

Mesaj gönderen rammsteinLBR » Cmt Nis 24, 2021 6:50 pm

Açık

AhsenBGoode

Mesaj gönderen AhsenBGoode » Pzt May 03, 2021 2:26 pm

Yüz yüze eğitim yok, nasıl başvurup kabul alacağız?

Cevarsiyonal

Mesaj gönderen Cevarsiyonal » Pzt May 03, 2021 2:54 pm

Ben geçen sene bu aylarda şartlı kabul ile vize almıştım ancak pandemi çıkınca gidemedim ve eylül 2020 de vizem bitti, okula bağlı dil kursu da online devam ediyor. Eylül 2021e kadar da yüz yüze eğitim olmayacağını söylediler. Bu yüzden vize konusunda beklemedeyim. En son 2021 başlarında konsolosluğa sorduğumda dil kursu sonrası lisansa direk başlamam gerektiğini ya da kursun yüz yüze olması gerektiğini söylemişti. O zamandan beri beklemedeyim. Son durum nedir bilmiyorum fakat bazı okulların yüz yüze açtığını duymuştum. Belki bazı kurslar da açılmıştır.

AhsenBGoode

Mesaj gönderen AhsenBGoode » Pzt May 03, 2021 8:00 pm

Cevarsiyonal yazdı: Pzt May 03, 2021 2:54 pm Ben geçen sene bu aylarda şartlı kabul ile vize almıştım ancak pandemi çıkınca gidemedim ve eylül 2020 de vizem bitti, okula bağlı dil kursu da online devam ediyor. Eylül 2021e kadar da yüz yüze eğitim olmayacağını söylediler. Bu yüzden vize konusunda beklemedeyim. En son 2021 başlarında konsolosluğa sorduğumda dil kursu sonrası lisansa direk başlamam gerektiğini ya da kursun yüz yüze olması gerektiğini söylemişti. O zamandan beri beklemedeyim. Son durum nedir bilmiyorum fakat bazı okulların yüz yüze açtığını duymuştum. Belki bazı kurslar da açılmıştır.
Goethe Institut yüz yüze eğitim gözüküyor sitesinde ama vize alınıyor mu bilmiyorum.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş May 05, 2021 2:50 pm

Dil kursu vizeleri acik degil, ögrenci adayi vizeleri acik. Ikisi arasinda fark var. Ögrenci adayi vizelerinde kurs online olsa bile hazirlik egitimi alinacak kurumdan "presence letter" alinmasi yeterli.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

almanco

Mesaj gönderen almanco » Çrş May 05, 2021 6:09 pm

Dil kursu vizeleri açık yanlışınız var. Ben daha geçen hafta konsoloslukta vize görüşmesine girdim ve sadece dil kursu vizesi için

Cevarsiyonal

Mesaj gönderen Cevarsiyonal » Çrş May 05, 2021 6:47 pm

Physiker yazdı: Çrş May 05, 2021 2:50 pm Dil kursu vizeleri acik degil, ögrenci adayi vizeleri acik. Ikisi arasinda fark var. Ögrenci adayi vizelerinde kurs online olsa bile hazirlik egitimi alinacak kurumdan "presence letter" alinmasi yeterli.
Olası bir eylülde yüz yüze olma durumu için vizeye ne zaman başvurmamı önerirsiniz? Teşekkür ederim.

Aegean10

Mesaj gönderen Aegean10 » Cum May 28, 2021 2:12 am

almanco yazdı: Çrş May 05, 2021 6:09 pm Dil kursu vizeleri açık yanlışınız var. Ben daha geçen hafta konsoloslukta vize görüşmesine girdim ve sadece dil kursu vizesi için
Merhaba kardeşim, bende senin gibi sadece dil kursu vizesi düşünüyorum. Ankarada yaşıyorum ve kamu kurumunda çalışıyorum 8 yıldır. Ne şekilde başvurdun, gerekli şeyler nedir, kaç aylık , neticesi noldu ? Bana genel bi bilgi verir misin? Teşekkür ederim

Bilker

Mesaj gönderen Bilker » Cum May 28, 2021 7:18 pm

Tekrar yazayim, benim 1 yildir dil kursu vizesi basvurusu yapip bekleyen arkadaslarim var. Idata sistemine girince dil kursu vizesi randevusu verilmiyor bile. Bence bu acik ben girdim diyen arkadas salliyor. Eger gercekten basvuru yapildiysa adini soyadini yazsin onu referans gösterelim. Site yönetimi dikkat etsin son dönem hem face grubunda hem burda sanki insanlari kasitli yanlis yönlendirip sitenin güvenirliligini manupüle ediyorlar gibi bir izlenim var.

berkechk

Mesaj gönderen berkechk » Cum May 28, 2021 9:42 pm

Physiker yazdı: Çrş May 05, 2021 2:50 pm Dil kursu vizeleri acik degil, ögrenci adayi vizeleri acik. Ikisi arasinda fark var. Ögrenci adayi vizelerinde kurs online olsa bile hazirlik egitimi alinacak kurumdan "presence letter" alinmasi yeterli.
Ben şartlı kabul için başvurdum.3.aya girdim. Arayınca yabancılar polisinden onay bekliyoruz diyolar .Ne yapmalıyım?

almanco

Mesaj gönderen almanco » Cum May 28, 2021 10:07 pm

1 senedir beklemenizin nedeni gerekli koşulları sağlayamıyor olmanızdan dolayı olabilir mi? Bana sallıyorsun diyorsun ya ben sana direk konsolosluğun bana gönderdiği emailini atayım böylece asıl sen insanları yanlış yönlendirme :) Bir daha da kimseyi itham etme. Almancan yoktur diye yazıyı özet geçeyim senin için vize başvurumda tüm belgelerimin tam olduğu şimdiki süreçte ise belgelerimin yabancılar şubesine gönderildiği yazıyor.
Dosya ekleri
C8EA1254-446C-4035-90D4-62553BF7D3A1.jpeg

almanco

Mesaj gönderen almanco » Cum May 28, 2021 10:29 pm

Beni suçlayan arkadaş idata da dil kursu vizesinin verilmediğini söylemiş :) Kendisi sanırım randevu almayı becerememiş :) Aşağı da dil kursu için nasıl randevu verildiğini görebilirsiniz
Dosya ekleri
B85ED0EC-1E3D-4156-BDF7-FDFE11B9DD81.jpeg

Bilker

Mesaj gönderen Bilker » Cum May 28, 2021 11:46 pm

Fotograflardan birsey anlasilmiyor. Dedigim adini soyadini yaz. Benim arkadaslar gecen sene basvuru yapti. Asagi yukari 1 sene oldu halen dil kursu vizesi verilmiyor diye bekletiyorlar. Berlin deki kursu ertelete ertelete bir hal olduk. 29 nisanda basvuru yapmissin, hangi konsolosluk ve adini soyadini verirsen seni referans gösterelim olurmu? Hem böylece yalan söylemedigin ortaya cikar. Eger gercekten basvuru yaptiysan ve madem basvurular aliniyorsa neden bilgilerini paylasmaktan korkuyorsun?

almanco

Mesaj gönderen almanco » Cmt May 29, 2021 2:42 am

Kişisel bilgilerimi tabikide paylaşmam. Kimseye yalan söylemediğimi kanıtlamak zorunda değilim. Zaten bu konuda niye yalan söyleyeyim çıkarım mı var nedir yani. Ben sadece tecrübelerimi paylaşarak insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Gerçekten çok komiksiniz. Merak etmeyin herşey fotoğraflarda çok açık anlayan anladı zaten. Vizem gelse burada paylaşsam bile inanmazsınız siz :) Kendi bileceğiniz iş. Sizinle daha fazla tartışmak istemiyorum. Ben gereken bilgileri verdim gerisi umrumda değil.

Bilker

Mesaj gönderen Bilker » Cmt May 29, 2021 12:27 pm

Paylastigin fotografta birsey yok. :D Sprachkurs un yaninda kapattigin yer zaten yalan söyledigini kanitliyor. Dil kursu vizesi degil sartli kabulle beraber dil kursu vizesi basvurusu yapmissin gibi duruyor. Neden insanlari yanlis yönlendiriyorsun? Vizen gelince paylasirsan orda kapattigin yerde aslinda yazdigi gibi ne tür bir vizeye basvurdugun ortaya cikar. Bak bir sürü insan var aylardir vize bekleyen, madem gelip burda show yapiyorsun, seni referans gösterelim neden korkuyorsun?

özgürbeyin

Mesaj gönderen özgürbeyin » Cmt May 29, 2021 12:51 pm

Bilker yazdı: Cmt May 29, 2021 12:27 pm Paylastigin fotografta birsey yok. :D Sprachkurs un yaninda kapattigin yer zaten yalan söyledigini kanitliyor. Dil kursu vizesi degil sartli kabulle beraber dil kursu vizesi basvurusu yapmissin gibi duruyor. Neden insanlari yanlis yönlendiriyorsun? Vizen gelince paylasirsan orda kapattigin yerde aslinda yazdigi gibi ne tür bir vizeye basvurdugun ortaya cikar. Bak bir sürü insan var aylardir vize bekleyen, madem gelip burda show yapiyorsun, seni referans gösterelim neden korkuyorsun?
hocam merhaba ,olaya vakıf değilim ama arkadaş doğru söylüyor galiba .iDATA sitesine girip baktım onun attığı görseldeki belgeye yönlendirdi.

https://idata.com.tr/de/tr/p/ulusal-vize-adimlari-de

Adım adım attım bakarsınız ,yazdıklarınızdan bu şekilde başvuruyu sorduğunuzu anladım .Yanlış anladıysam kusura bakma,lütfen ))

https://hizli-resim.com/i/OYT3X

https://hizli-resim.com/i/OYiib

https://hizli-resim.com/i/OYz4F

https://hizli-resim.com/i/OYQ1k

https://hizli-resim.com/i/OYtjT

https://hizli-resim.com/i/Oz6uc

Bilker

Mesaj gönderen Bilker » Cmt May 29, 2021 3:56 pm

Tesekkürler, basvuru yapilmiyor diye baska bir arkadas yazmisti ama zaten sorun basvuru degil. Benim arkadaslar gecen sene temmuz da basvuru yaptilar zaten. Berlin de bir kursa 9‘ay kayit yaptirdilar, bloke hesap vs actilar. Konsolosluk sürekli bekletti, dil kursu vizesi verilmiyor diye. Bizim arkadaslar gibi bekleyen onlarca insan var. Ama sartli kabulü olan herkes aldi vizesini ona birsey demiyorum. Bu arkadasin kesin olarak salladigi nokta „sadece dil kursu“degil „egitim adayi olarak hazirlik egitimi icin dil kursu“ vizesi basvurusu yapmis olmasi. Physiker de aradaki farki anlatti detayli olarak, bu cikip Gürkan abiye bile akil verdi😀. Ya neye basvuru yaptigini bilmiyor arkadas ya da kasitli olarak yalan söylüyor. Attigi ilk fotograf da Sprachkurs un yaninda kapattigi yerde ne yaziyor belli degil. Madem gelip burda küstahlik yapiyorsun ve kurs vizesi veriliyor eminsin o kadar o zaman adini soyadini yaz bak bu cok bilmis ukala ergen böyle diyor diye kanit gösterelim diyorum ama yemiyor tabi. :)

özgürbeyin

Mesaj gönderen özgürbeyin » Cmt May 29, 2021 4:13 pm

Bilker yazdı: Cmt May 29, 2021 3:56 pm Tesekkürler, basvuru yapilmiyor diye baska bir arkadas yazmisti ama zaten sorun basvuru degil. Benim arkadaslar gecen sene temmuz da basvuru yaptilar zaten. Berlin de bir kursa 9‘ay kayit yaptirdilar, bloke hesap vs actilar. Konsolosluk sürekli bekletti, dil kursu vizesi verilmiyor diye. Bizim arkadaslar gibi bekleyen onlarca insan var. Ama sartli kabulü olan herkes aldi vizesini ona birsey demiyorum. Bu arkadasin kesin olarak salladigi nokta „sadece dil kursu“degil „egitim adayi olarak hazirlik egitimi icin dil kursu“ vizesi basvurusu yapmis olmasi. Physiker de aradaki farki anlatti detayli olarak, bu cikip Gürkan abiye bile akil verdi😀. Ya neye basvuru yaptigini bilmiyor arkadas ya da kasitli olarak yalan söylüyor. Attigi ilk fotograf da Sprachkurs un yaninda kapattigi yerde ne yaziyor belli degil. Madem gelip burda küstahlik yapiyorsun ve kurs vizesi veriliyor eminsin o kadar o zaman adini soyadini yaz bak bu cok bilmis ukala ergen böyle diyor diye kanit gösterelim diyorum ama yemiyor tabi. :)
rica ederim ,ne demek..Teşekkürlük bi şey de yok zaten .Anladım ,dediğim gibi muhabbeti tam bilmediğimden pek yorum da yapmadım açıkcası .Benim attığım görseldeki işlemleri yapınca sayfaya yönlendiriyor ,daha sonra konsolosluk senin dediğin gibi işleme almıyor ya da bekletiyor vb. olabilir .Oraları hiç bilmiyorum açıkcası. Bol şans herkese )))

almanco

Mesaj gönderen almanco » Cmt May 29, 2021 10:33 pm

Attığım resimlerde sprachkurs un yanındaki kapattığım bilgilerde benim adım soyadım ve başvuru numaram yazıyor. Ben sadece dil vizesi için başvurdum. Bilker kullanıcısına yanıt vermeme bile gerek yok kendisi saygısız terbiyesiz bir insan beni yalancılıkla suçlamasından veya ukala ergen demesinden ne tarz bir insan olduğu belli oluyor. Son olarak herşeye nokta koyan bir fotoğraf ekleyeceğim. Fotoğrafta sadece sprachkurs için aldığım vize görüşmesinin ataması var. Dikkat ederseniz belgeler kısmında 44f yazıyor. 44f ise sadece dil kursu için randevu aldığımı gösteriyor zaten. Ben lisans veya yüksek lisans şartlı kabul alıp gitmiyorum yani. İkisininde ayrımını gayet iyi biliyorum :) Daha önceki attığım resimlerde de vize görüşmesi sonrası konsolosluktan gelen email var zaten. Kimsenin aklında soru işareti kalmaması adına tüm belgeleri paylaştım. Şuan dil kursu vizeleri açık gidip konsoloslukta vize görüşmesine girebiliyorsunuz. Bilker kullanıcısını kimse dikkate almasın bende dikkate almıyorum bundan sonra konuyla ilgili başka yazan olursa seve seve yardımcı olurum
Dosya ekleri
636A3189-06D0-4BF9-84C4-4ED5B4151327.jpeg

Kilitli