Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

kabul evraklari

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
mimir

kabul evraklari

Mesaj gönderen mimir » Pzt Haz 28, 2010 6:26 am

merhaba beyler, bayanlar

sitede saatlerdir geziyorum uykusuzluktan midir artik nedir bir turlu bulamadim gerekli bilgileri sorum ve durumum su sekilde;

2005 kayitli ogrenciyim ingilizce hazirlik vs. okudum bolume gectim 2 donem yani 1. sinifi okudum sonra ara verdim okula cesitli sebebler yuzunden. hala universitemde ogreniyim ve elimde guncel 28 ekim 2010 tarihine kadar gecerli ingilizce ve turkce ogrenci belgem mevcut. fakat lise diplomam universitede 4 yilik bu okul.elimde universitenin muhrunu tasiyan ve TRUE COPY(asli gibidir okul muhru) damgali lise diplomasinin fotokopisi var. ayrica lisemden aldigim resimli muhurlu mezuniyet belgem var. adi gecen kisi su tarihte basariyla mezun olmustur yazili.

ayrica osymden almis oldugum almanca cevirili ve noter onayli bir yerlesme ve kazandi belgesi var. zaten bu belgedeki universiteye kayitliyim.

simdi benim okuldaki not ortalamam 2.86 ancak ekonomi dersim D- yani sartli gectim ben bu dersi. traksript olmadan basvursam sorun cikartirmi bu basvuracagim okullar?

ve asil onemlisi fotokopi belgelerle basvuru yapabiliyor muyuz?
ogrenci belgemi apostilli orjinalini yolayabilirim.

universitelere basvurulurken gereken evrakalr neler?

bu sorularima yanit verirseniz sevinirim ya da basvuru adimalrini aciklayan bir baslik varsa ona da yonlendirebilrisiniz. tabi yinede yukaridaki sorulara tecrubeli arkadaslar cevap verirse cok iyi olur.

MIMIR...

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

kabul evraklari

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Haz 28, 2010 1:23 pm

Selamlar.

Basvuru belgeleri daha once bir cok kez siralandi,biraz daha arastirmani rica ediyorum.Ve fotokopiler ile basvurabiliyorsun ancak yeminli tercumandan ceviri ve noterden asli gibidir onayi ile.
Diger sorularina gelince ;

Diploman,OSYM belgen dedigin gibiyse,hepsi dogru ve yeterli.Diplomani universiteden alamayacagin icin elinde ki belgen isini fazlasiyla gorur.
Transkript basvuracagin bolumlere gore degisir ancak sen sorumlu gecmissin ve bu durum Almanya\'da yok yani sorumlu gecip dersleri sonraki sene verme olayi..
Bu yuzden bir sey diyemeyecegim ama dedigim gibi basvuracagin bolumde Ekonomi olmaz ise dikkate almayabilirler.

mimir

kabul evraklari

Mesaj gönderen mimir » Pzt Haz 28, 2010 10:08 pm

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:
Selamlar.

Basvuru belgeleri daha once bir cok kez siralandi,biraz daha arastirmani rica ediyorum.Ve fotokopiler ile basvurabiliyorsun ancak yeminli tercumandan ceviri ve noterden asli gibidir onayi ile.
Diger sorularina gelince ;

Diploman,OSYM belgen dedigin gibiyse,hepsi dogru ve yeterli.Diplomani universiteden alamayacagin icin elinde ki belgen isini fazlasiyla gorur.
Transkript basvuracagin bolumlere gore degisir ancak sen sorumlu gecmissin ve bu durum Almanya\'da yok yani sorumlu gecip dersleri sonraki sene verme olayi..
Bu yuzden bir sey diyemeyecegim ama dedigim gibi basvuracagin bolumde Ekonomi olmaz ise dikkate almayabilirler.[/quote]

sorumlu gecme soyle oluyor ben o dersi sinir puanla geciyorum ama gecme sarti nor ortalamamin 4 ustunden 2 yi gecmesi. boyle olunca ben ekonomiyi gecmis oldum sorun yok. yani bir daha o dersi almama gerek yok.

ben dediginiz gibi tekrara arstirayim bulamazsam yeniden yardim isticem:)

mimir

kabul evraklari

Mesaj gönderen mimir » Pzt Tem 05, 2010 1:37 am

ya hepsi tamamda bu okula basvuru sirasinda illa ki universitede aldiogimiz ders transkriptuini istiyorlar mi? yollamazsak ret mi gelir daha evvelde nedenini soylemistim bunun yaninda ben ozel okulda ogrenciyim ve bizden transkript icin 100 lira isteniyor:S

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

kabul evraklari

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Tem 05, 2010 11:23 pm

kibris unileri oyle her yerden vuruyorlar =) . transkript maalesef ki sart.

mimir

kabul evraklari

Mesaj gönderen mimir » Sal Tem 06, 2010 4:04 am

himm peki o zaman gurkan ne diyosun ben bu senen oylesine lys ye girmistim baraj maraj kolay yerlesmede oyle. beklesem mi yoksa bu kadar okka altina masraflarla girip hemen yollasam mi? biliyorsun yerlestirmeler 10 15 agustosta belli olur o zaman yollasam nolur hoca?

zaman acisindna soruyorum hakkimizda bir kayip vbar mi? ben yaz donemi icin basvuru yaparim diyorum ne dersin? var mi buna hakkimiz?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

kabul evraklari

Mesaj gönderen Physiker » Sal Tem 06, 2010 7:12 pm

nasilsa torbanin icinde ayni toplar var.. ne diye yeni bir torba istiyorsunki.. 100 liradan kaciyim derken daha cok zararin oluyor dikkat et.