Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

FernUniversitaet Hagen - Genel Bakis -

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
kiss25

Re: FernUniversitaet Hagen - Genel Bakis -

Mesaj gönderen kiss25 » Sal Nis 23, 2019 9:54 pm

bks0391 yazdı: Sal Nis 23, 2019 5:14 pm Ortalamam 3.00 üstünde ama herkes açıköğretim den maliye okuduğum için yapamayacağımı söylüyor ama ben Almanya’da bir devlet üniversitesinde yapmak istiyorum daha önce yapan eden bir tanıdığınız bildiğiniz var mı bana tam net bilgi verecek olan bilgi vermek isteyen Allah rızası için gecem gündüzüm bu oldu artık benim
hocam benim bildigim malesef almanyadaki üniversiteler acikögretimi ve bizim 2 yillik okullari tanimiyor. Lisansa yeniden baslaman gerekiyor master yapamiyorsun
Arkadaslar ben erkegim =)

denizcakmak
İletişim:

Mesaj gönderen denizcakmak » Çrş Eyl 02, 2020 12:09 am

damdan düşer gibi konuya giriş yapıp başlığı hortlatacağım.

Örgün eğitim iktisat mezunuyum. İzmir'de okudum, okulum kötü sayılmaz. İlk 1000 içerisinde yer aldığını görüyoruz.
ortalamam 2,78 ve buraya başvurmak konusunda hevesliyim.

Başvuru üzerine a'dan z'ye türkçe bir anlatım var mı acaba? Başvurmak istiyorum diyelim. Nereden ve nasıl yapıyorum?

şimdi bütün forumu araştıracağım. Bilen varsa ve buraya yazarsa çok sevinirim. Hem bana hem de konuyu dışarıdan okuyanlara yol göstermiş olur.
Şimdiden çok teşekkür ederim :)
Hemen Öğren!

Erdem_

Mesaj gönderen Erdem_ » Çrş Nis 14, 2021 5:54 pm

Merhaba,
Arastirip cevabini bulamadigim icin burada sormak zorunda kaldim, cevap veren olursa cok sevinirim:

FernUniversitaet Hagen’de informatik okumak istiyorum ve olur da kabul edilir baslarsam 1 yil sonra almanya’da orgun egitim icin Rwth Aachen vb. okullara gecis yapabilir miyim ? 1 yil uzaktan egitim isteme amacim tamamen masraftan kacmak.. 1 yil 1 yildir ama aldigim kredilerin sayilma durumu ne olur ? Basvurdugum okullar kabul surecinde hagen’de okudugum bir yili mi yoksa lise ve osym puanimi mi degerlendirir ? Bunlara gore bir yön cizecegim kendime, simdiden tesekkurler, iyi forumlar.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Nis 15, 2021 9:58 am

Gecis yapabilirsiniz ve dersler, krediler uyuyorsa tanitma islemi de yapilir. RWTH Aachen a basvuru yaparken ÖSYM tercih puanina göre elemeye girersiniz ve tabiki testas sinavi da gerekiyor artik.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Erdem_

Mesaj gönderen Erdem_ » Prş Nis 15, 2021 3:02 pm

Physiker yazdı: Prş Nis 15, 2021 9:58 am Gecis yapabilirsiniz ve dersler, krediler uyuyorsa tanitma islemi de yapilir. RWTH Aachen a basvuru yaparken ÖSYM tercih puanina göre elemeye girersiniz ve tabiki testas sinavi da gerekiyor artik.
Hicbir yerde erisememistim bu bilgiye. Cevabiniz icin cok tesekkur ederim ..

Badem

Mesaj gönderen Badem » Cmt Nis 24, 2021 6:34 pm

Emin isiniz aachen testas sınavı herkesten istiyor mu

Badem

Mesaj gönderen Badem » Cmt Nis 24, 2021 7:17 pm

[quote=Badem