Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

BONN DA DSH 2 DAGITIYORLAR!!!

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
zagreus81

Mesaj gönderen zagreus81 » Prş Tem 01, 2010 11:39 am

Sankt Augustin Theologie Faekultaet de yapilan DSH sinavi var. Bunu organize edende bir dil kursu... Bonn kentinde bulunan bu kurs tabiri caizse kopruden once son cikis... Son sansini denemek isteyenlerden tutunda DSH dan illahlah diyenlere Vize problemi yasayanlardan dil konusayamayan Asyalilara kadar her kesimden insanin bulusma noktasi burasi... Ama fiyatlar bayagi tuzlu... Ama insanlarin gozu gormuyor acikcasi... Cunku donem sonunda basarmayani dovuyorlar bakislariyla... Bizim siniftan 28 kisiden sadece 3 kisi basaramadi. DSH 2 cantada keklik diyebilirim.

prodigysrcan

Mesaj gönderen prodigysrcan » Cum Tem 02, 2010 11:05 am

Tuzlu derken ne kadar :) ? bide dil konusamayan asyalilara nasil veriolar seviye 2 yi yaw :)

Serhan

Mesaj gönderen Serhan » Cum Tem 02, 2010 11:20 am

Nasil yani ya.. ???

Jamir

Mesaj gönderen Jamir » Cum Tem 02, 2010 1:20 pm

birazdaha aciklama yap dostum milletin azini sulandirip kaybolma ortadan = ) bende duymustum ordaki sinavin kolay oldugunu...

zagreus81

Mesaj gönderen zagreus81 » Cum Tem 02, 2010 6:16 pm

DSH sinavini dil kursu Vorbereitungkurs+Sinav olarak satiyor. Ikisi asagi yukari 700-800 Euro barajinda fiyatlar... Benim kurs suresi 4 hafta idi ve arkasindan sinava girdim. Tabii yol masrafini da unutmayin... Ben dusseldorf tan Bonn a gittim ve geldim.

Sinifimizda 2 Turkten biri bendim. 28 kisiden yarisi Uzak Dogu dandi. (Cin, Guney Kore, Indonezya, Japonya) 12 tanesi de yakin dogu dandi. (Suriye, Filistin, Misir) Ben elemanlari gordugumde benim ne isim var burada diye dusundum bir ara... Cunku normalde almancami cok ii bulmuyordum. Ama beterin beteri varmis dostlar... O yuzden guveninizi asla kaybetmeyin. Sinav sonrasi sadece 3 kisi kaldi ve gerisi gecti.

Kalanlardan ikisi cidden konusma stillerinde problem vardi. Nasil diyeyim konusmalari kulaklari tirmaliyordu. Geriye kalan bir tanesi acikcasi benim icin supriz oldu.

ARTIK BENDEN BU KADAR SIRA SIZDE... ILETISIM ICIN ADRES;

Akademie FGK (Akademie fur globale Kommunikation) WWW.AFGK.de

gulcantmn

Mesaj gönderen gulcantmn » Cum Tem 02, 2010 11:06 pm

Tuzlu ama guzel haberde arkadasim bu sonuc her Uni tarafindan kabul edilir bi durum mu ? (gerci kesin benim Uni. kabul etmiordur :S ) Bide bir bilen varsa Bayerne yakin biyerler varmidir boyle ?

Jamir

Mesaj gönderen Jamir » Cmt Tem 03, 2010 11:50 pm

gercekten iyiymisde cok uzak hannovere schade !!!

aida

Mesaj gönderen aida » Pzr Eki 31, 2010 9:45 pm

Suan o kursa gidiyorum ama dersler zor geciyor. Acaba sinavda mi bi kolaylik var ? Mesela cevaplarda umformen yapmasak bile gecebiliyormuyuz ? Text yazarken nasil yazicak hic bilmeyen biri cunku siniftaki neredeyse herkes cok kotu peki bunlar nasil geciyor anlamadim.. Bilgisi olan varsa yardimci olsun lutfen

bilk

Mesaj gönderen bilk » Pzt Kas 01, 2010 12:43 pm

rwth aachen buranin dsh sini kabul etmiyor bilginiz olsun :)

omier93

Mesaj gönderen omier93 » Pzt Kas 01, 2010 7:41 pm

hehe zamaninda gidip kavga etmistim..

arkadaslar dersler cok zor orada din maneviyat soyut kavramlar uzerine isleniyor .. ama nedense hemen hemen herkes dsh2 aliyor, en kotuleri dsh1 le yetiniyor..

onemli olan derste ogretmenle hep kontak halinde olmak, hocanin gozune girince, zaten sinavda da sana bol kepceden not veriyor.. o kadar konusma ozurlu asyali var bunu firsat bilin derse katilin..

haaatta ; bunu yapani gordum duydum vs.. ; dsh 1 mi aldiniz, gidin mudurun yanina, ya derste kavga etmistik sinavimi etkilemistir belki bi de siz kontrol edin diyiverin, bi guzellik yapma ihtimali hep var..

sinavda gramatik, kurs mudurunun yazip bastirdigi kitaptaki grammatikle neredeyse bir e bir ayni.. yani kaliplar hep ayni.. grammatigi yuzde yuz yapmamaniz icin hic bi sebep yok.. diger bolumlerde artik sizin hayal dunyaniza kalmis, ruhlar cinler ruyalar savaslar.. :D :D

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Kas 02, 2010 4:27 pm

Son fiyat 900 Euro..
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

aTa-KaN

Mesaj gönderen aTa-KaN » Prş Kas 11, 2010 3:28 am

arkadaslar sevinmeden once kurs ucretlerine bi bakin isterseniz :) vu bu sinavi hangi universitelerin kabul ettiginide iyice arastirmak lazim. ki ulm universitesi kabul etmiyo...

bilk

Mesaj gönderen bilk » Prş Kas 11, 2010 10:54 pm

dusseldorf universitesi de bi arkadasinkini kabul etmedi :)

aida

Mesaj gönderen aida » Prş Kas 18, 2010 3:39 pm

Dun dsh 2 aldim Bonndan , arkadaslara tavsiyem buraya gramatiginiz iyi degilse gelmeyin . Diger bolumleri o kadar onemsemiyorlar ama gramatik ve duzgunce yazilmis bir text produktion onlar icin cok onemli. Ne yazdiginizin bi onemi yok sacmalamak bile serbest ama basit kolay gramatigi dogru bir text istiyorlar. Onun disinda kolay bi sinav umarim burdan alinan dsh2 ler gecerlidir. Unilere basvurup gorecegiz

alp22

Mesaj gönderen alp22 » Prş Kas 18, 2010 3:58 pm

normalde dsh nin heryerde gecerli olmasi lazim degil mi.diger univversiteler nasil kabul etmiyor.nerden ogrenebiliriz kabul eden unileri

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Prş Kas 18, 2010 7:54 pm

buranin sinavina girebilmek icin illaki kursuna gitmekmi sart ?

aida

Mesaj gönderen aida » Cum Kas 19, 2010 1:00 am

Evet sart ama butun kurs parasini odeyip gitmeyebilirsin onu da kabul ediyorlar

ylmzemrek

Mesaj gönderen ylmzemrek » Sal Kas 23, 2010 2:20 pm

1 aylik C1 kursu ne kadardir? Son kursa katilayim bari geceyim ama ben munihte oturuyorum. O da guzel :) Son care olarak artik son 2 ay kala oraya giderim olmazsa.

4 haftalik veya en ucuz sekilde son bolume katilmak icin kursta ne kadar odemek gerekiyor?

aida

Mesaj gönderen aida » Çrş Kas 24, 2010 1:45 pm

Bence hemen hemen herkes almiyor. Konusmaya cok onem vermiyorlar gramatigi iyi olan herkes aliyor diyelim cunku gramatigi kotu olup kalan bi suru arkadasim var ve onlar gidip mudurle konustular gramatiginiz ve text produktion kotuyse hicbirsey yapamam bir daha hazirlanin dedi. Hazirlanmak icin buraya gelmeyin biz sadece Dsh ornekleri cozuyoruz size bastan gramatik ogretemeyiz falan dediler. Ama diger yerlere gore Bonn da Dsh 2 almak tabiki daha kolay.

ylmzemrek

Mesaj gönderen ylmzemrek » Cmt Kas 27, 2010 11:26 pm

ya gramatigi yeriz ya da bu kurs cok uzakmis. Munihe alamaz miyiz? Saka bir yana son 4 haftalik kur fiyati ne kadar oluyor? MAyisa dogru olmadi vize bitmeden oraya giderik.