Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Lisans Direkt Kabulde Dil Kursu

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
CarbonBey

Lisans Direkt Kabulde Dil Kursu

Mesaj gönderen CarbonBey » Prş Nis 08, 2021 4:40 pm

Merhabalar, okulum 9. ayda başlayacak(Lisans Direkt Kabul) ve ben 7.ay'da bir dil kursuna girip, okulum başlamadan 2 ay önce dil kursunda entegre olmak istiyorum. Vizeye de bu aralar başvurmayı düşünüyorum. Şunları merak ediyorum:
- Konsolosluk dil kursum olsa dahi vizemi üniversitemin başlayacağı tarihte mi verir yoksa dil kursunun başlayacağı tarihe mi verir ?
- Dil kursu vizenin geç verilmesine ücret iade edilmez diyor. Lisans Direkt Kabul olduğum için okul dil kursunu görmezden gelir mi ?
- Dil kursunun başlayacağı tarihte verdi diyelim vizeyi , öğrenci adayı vizesi mi verir ?
- Garantör belgesinde de Studium + Sprachkurse mi işaretli olacak ?

Tuhaf durumlarla karşı karşıya gelmemek için soruyorum. Tecrübesi olan varsa sevinirim :)

CarbonBey

Re: Lisans Direkt Kabulde Dil Kursu

Mesaj gönderen CarbonBey » Cmt Nis 10, 2021 10:13 am

++

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Nis 10, 2021 2:41 pm

Ilk sorunun cevabini daha önce vermistim zaten. Diger iki sorun cok anlasilmiyor mantik olarak. Zaten direkt kabul varsa o zaman neden dil kursu yapiyorsun? Bence vize türlerini karistirmissin gibi duruyor. Asagidaki videoya aradaki farklar cok basite indirgenerek anlatiliyor:

https://www.youtube.com/watch?v=HYe0TWRUiJI&t

(Büyük ihtimal daha önce orayi izledim diyeceksin ama tam anlamamissin tekrar bi incele derim).

Garantör belgesinin arkasinda Studium veya Deutschkurs mit anschließendem Studium gibi seyler yazacak evet.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

CarbonBey

Mesaj gönderen CarbonBey » Cmt Nis 10, 2021 5:25 pm

Physiker yazdı: Cmt Nis 10, 2021 2:41 pm Ilk sorunun cevabini daha önce vermistim zaten. Diger iki sorun cok anlasilmiyor mantik olarak. Zaten direkt kabul varsa o zaman neden dil kursu yapiyorsun? Bence vize türlerini karistirmissin gibi duruyor. Asagidaki videoya aradaki farklar cok basite indirgenerek anlatiliyor:

https://www.youtube.com/watch?v=HYe0TWRUiJI&t

(Büyük ihtimal daha önce orayi izledim diyeceksin ama tam anlamamissin tekrar bi incele derim).

Garantör belgesinin arkasinda Studium veya Deutschkurs mit anschließendem Studium gibi seyler yazacak evet.

Yok hocam karıştırmadım. Anlaşılmamış sanırım. Lisans direkt kabulum var ve 9. Ayda başlayacak. Ben hani erken gitmek amaçlı 2 ay dil kursuna gidiyim diyorum. Öğrenci vizesi çıkıyor ya normalde direkt. Konsolosluk sen zaten gerekli dili sağlamışsın diyip , dil kursunu görmezden gelir mi yani dil kursuna gitmeme izin verir mi onu demek istedim. Şartlı kabul değil direkt kabul. O yüzden direkt dil kursunu görmezden gelip üniversite derslerimin başlayacağı tarihte mi verir demek istedim. Tekrar izledim. Eğer kaçırdıysam yine veya anlamadıysam kusura bakmayın.

Yani dil kursuna gitme isteme amacım erken gitmek için. Erken gitmenin başka yolu olmadığı için dil kursu tek seçenek gibi gözüküyor.

rasputitsa

Mesaj gönderen rasputitsa » Cmt Nis 10, 2021 5:53 pm

Siz zaten vizenizi öğrenci vizesi olarak alacaksınız, dolayısıyla okulunuz ne zaman açılıyorsa vizeniz o tarihe verilecektir. Dil kursunun tarihine göre alabilmeniz için dil kursu vizesi veya şartlı kabul vizesi başvurusu yapmış olmanız gerekirdi.

CarbonBey

Mesaj gönderen CarbonBey » Cmt Nis 10, 2021 6:07 pm

rasputitsa yazdı: Cmt Nis 10, 2021 5:53 pm Siz zaten vizenizi öğrenci vizesi olarak alacaksınız, dolayısıyla okulunuz ne zaman açılıyorsa vizeniz o tarihe verilecektir. Dil kursunun tarihine göre alabilmeniz için dil kursu vizesi veya şartlı kabul vizesi başvurusu yapmış olmanız gerekirdi.
Sanırım ben yanlış biliyorum veya kendimi ifade edemiyorum. Ben okulumdan 2-3 ay önce Almanya'ya gitmek istiyorum. Amacım dil kursuna gitmek değil. 2-3 ay erkenden gitmek için dil kursunu bahane ediyorum. Zaten 2 aylık kurs için de dil vizesi vermezler + şartlı kabulum yok direkt kabulum var şartlı kabul vizesi de vermezler.

rasputitsa

Mesaj gönderen rasputitsa » Cmt Nis 10, 2021 6:12 pm

İstediğiniz şeyi anladım ancak konsolosluğun bu talebe olumlu yanıt vereceğini zannetmiyorum.

CarbonBey

Mesaj gönderen CarbonBey » Cmt Nis 10, 2021 6:14 pm

rasputitsa yazdı: Cmt Nis 10, 2021 6:12 pm İstediğiniz şeyi anladım ancak konsolosluğun bu talebe olumlu yanıt vereceğini zannetmiyorum.
Sizce kursa ödeme yapsam ücret çöp mü olur :( belki Gürkan hocam farklı bi yol söyler. Aslında Gürkan hoca olur dedi ama dediğim gibi kendimi yanlış ifade etmiş olabilirim.

rasputitsa

Mesaj gönderen rasputitsa » Cmt Nis 10, 2021 6:22 pm

Kursunuzla konuşmanız gerekir diye düşünüyorum ama en doğrusunu Gürkan bey söyleyecektir.

CarbonBey

Mesaj gönderen CarbonBey » Cmt Nis 10, 2021 6:39 pm

rasputitsa yazdı: Cmt Nis 10, 2021 6:22 pm Kursunuzla konuşmanız gerekir diye düşünüyorum ama en doğrusunu Gürkan bey söyleyecektir.
Kursta sadece vize reddinde veriyor. Vizenin geç verilmesine karışmıyor. Bakalım Gürkan hocam ne diyecek.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Nis 11, 2021 7:22 pm

Eger direkt kabul varsa ve üniversite eylülde baslayacaksa (sanirim Hochschule, üniversitede dersler ekimin ikinci haftasi baslar) vizeyi de ona göre verirler. Fakat kabul üzerinde kayit tarihleri varsa o tarihlerde orda olmak istiyorum diye 1 ay önceden vize istenebilir ama 2 ay istenmesi iyi bir izlenim yaratmaz.
www.deutschstudent.com

CarbonBey

Mesaj gönderen CarbonBey » Pzr Nis 11, 2021 10:43 pm

Physiker yazdı: Pzr Nis 11, 2021 7:22 pm Eger direkt kabul varsa ve üniversite eylülde baslayacaksa (sanirim Hochschule, üniversitede dersler ekimin ikinci haftasi baslar) vizeyi de ona göre verirler. Fakat kabul üzerinde kayit tarihleri varsa o tarihlerde orda olmak istiyorum diye 1 ay önceden vize istenebilir ama 2 ay istenmesi iyi bir izlenim yaratmaz.
Anladım teşekkürler. 3 ay öncesinden ek bir dil kursunu ek belge olarak sunsam etkili olur mu ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Nis 12, 2021 10:48 am

Hayir olmaz.
www.deutschstudent.com