Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize görüşmesi için lise diploması gerekiyor mu?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Heyt

Vize görüşmesi için lise diploması gerekiyor mu?

Mesaj gönderen Heyt » Cum Nis 09, 2021 3:31 pm

Daha önce buralarda, okullara başvururken gereken belgelerin aynısı vizede de geçerli yazıyordu (ya da ben yanlış anladım). Ancak Idatanın bana verdiği gerekli belgeler listesinde sadece lisans diploması ve transkript getirin deniyor. Ayrica bunlar ingilizce olduğu için cevirmeye ihtiyaç yok sanirım.

Yüksek lisans için başvuracagım. Bir yanlıslık yok değil mi?

Edit : bu arada ayın birinde başvurdum hala randevu tarihi verilmedi. Bu normal mi?

electronics.ege

Re: Vize görüşmesi için lise diploması gerekiyor mu?

Mesaj gönderen electronics.ege » Cum Nis 09, 2021 7:06 pm

Heyt yazdı: Cum Nis 09, 2021 3:31 pm Daha önce buralarda, okullara başvururken gereken belgelerin aynısı vizede de geçerli yazıyordu (ya da ben yanlış anladım). Ancak Idatanın bana verdiği gerekli belgeler listesinde sadece lisans diploması ve transkript getirin deniyor. Ayrica bunlar ingilizce olduğu için cevirmeye ihtiyaç yok sanirım.

Yüksek lisans için başvuracagım. Bir yanlıslık yok değil mi?

Edit : bu arada ayın birinde başvurdum hala randevu tarihi verilmedi. Bu normal mi?
Abi başvurduğun vize türü ne? Benim 36 f. Burda lise diploması gerektığı yazıyor. Sizin vize başvuru belgenizin türü ne merak ettim.

Ben de yüksek başvurusu yaptım.

Heyt

Mesaj gönderen Heyt » Cum Nis 09, 2021 7:09 pm

electronics.ege yazdı: Cum Nis 09, 2021 7:06 pm Abi başvurduğun vize türü ne? Benim 36 f. Burda lise diploması gerektığı yazıyor. Sizin vize başvuru belgenizin türü ne merak ettim.

Ben de yüksek başvurusu yaptım.
40f dil bilgisi olmadan yüksek lisans yazıyor. Şartlı kabulüm var.

electronics.ege

Mesaj gönderen electronics.ege » Cum Nis 09, 2021 7:45 pm

Heyt yazdı: Cum Nis 09, 2021 7:09 pm 40f dil bilgisi olmadan yüksek lisans yazıyor. Şartlı kabulüm var.
Çok ilginç geldi. A2 ya da b1 sertifikası olan birinden lise diploması isteniyor: (ilk universite öğreniminde) yazıyor.

Bu cümleyi tam anlamadım ama ben yine de lise diplomasını ekledım. Ama bu belgede istenmiyor sizde.

Ben bu belgeye göre götürmezdim.

Heyt

Mesaj gönderen Heyt » Cum Nis 09, 2021 7:53 pm

electronics.ege yazdı: Cum Nis 09, 2021 7:45 pm Çok ilginç geldi. A2 ya da b1 sertifikası olan birinden lise diploması isteniyor: (ilk universite öğreniminde) yazıyor.

Bu cümleyi tam anlamadım ama ben yine de lise diplomasını ekledım. Ama bu belgede istenmiyor sizde.

Aslında bir mantığı yok zaten lisans diplomam var.
Bir de siz randevu aldınız mı? Ne kadar sürede tarih verdiler?

Heyt

Mesaj gönderen Heyt » Cum Nis 09, 2021 8:04 pm

electronics.ege yazdı: Cum Nis 09, 2021 7:45 pm Çok ilginç geldi. A2 ya da b1 sertifikası olan birinden lise diploması isteniyor: (ilk universite öğreniminde) yazıyor.

Bu arada benim de b1 sertifikam var. Ne demek istediniz ?

electronics.ege

Mesaj gönderen electronics.ege » Cum Nis 09, 2021 8:43 pm

Heyt yazdı: Cum Nis 09, 2021 8:04 pm Bu arada benim de b1 sertifikam var. Ne demek istediniz ?
Hocam iletisim bölümunde instagram adresim var bana ulasabilir misiniz. Buraya yazi olarak e mail ya da telefon yazmak yasak. Ben evet hayir evet hayir diye devam ettiğimde 36 f çıkmıştı. Iki belge arasinda lise diploması haricinde bir fark yok inceleyebilirsiniz. Ama ikimiz de yükseğe başvurduk. Sizin de b1 sertifikanız varsa bence 36f çıkması gerek. Nerde yanlış yapıyorum ya da yapıyorsunuz bilmiyorum. Ulasabilirseniz bir görüşelim.

electronics.ege

Mesaj gönderen electronics.ege » Cum Nis 09, 2021 8:45 pm

Heyt yazdı: Cum Nis 09, 2021 7:53 pm Aslında bir mantığı yok zaten lisans diplomam var.
Bir de siz randevu aldınız mı? Ne kadar sürede tarih verdiler?
Online başvurudan 12 gün sonra vize tarihi atanmıştı. Konsoloslul istanbul

Heyt

Mesaj gönderen Heyt » Cum Nis 09, 2021 8:49 pm

electronics.ege yazdı: Cum Nis 09, 2021 8:43 pm Hocam iletisim bölümunde instagram adresim var bana ulasabilir misiniz. Buraya yazi olarak e mail ya da telefon yazmak yasak. Ben evet hayir evet hayir diye devam ettiğimde 36 f çıkmıştı. Iki belge arasinda lise diploması haricinde bir fark yok inceleyebilirsiniz. Ama ikimiz de yükseğe başvurduk. Sizin de b1 sertifikanız varsa bence 36f çıkması gerek. Nerde yanlış yapıyorum ya da yapıyorsunuz bilmiyorum. Ulasabilirseniz bir görüşelim.
Almanca biliyorum mu dediniz ? Ben ona hayır dedim. Bildiğim kadarıyla c1 olanlar ona evet diyor.

electronics.ege

Mesaj gönderen electronics.ege » Cum Nis 09, 2021 9:02 pm

Heyt yazdı: Cum Nis 09, 2021 8:49 pm Almanca biliyorum mu dediniz ? Ben ona hayır dedim. Bildiğim kadarıyla c1 olanlar ona evet diyor.
B1 sertifikam varsa biraz biliyorum demektir. Bilmiyorum diyince hiç bilmiyorum anlamı çıktığı için biraz biliyorum a en yakın onu seçtim. Devamında da "yuksek öğrenime hazırlık amaçlı dil kursu" vizesi çıkmış. Şimdi pc den tekrat kontrol edicem. Merak ettim.

Heyt

Mesaj gönderen Heyt » Cum Nis 09, 2021 9:05 pm

electronics.ege yazdı: Cum Nis 09, 2021 9:02 pm B1 sertifikam varsa biraz biliyorum demektir. Bilmiyorum diyince hiç bilmiyorum anlamı çıktığı için biraz biliyorum a en yakın onu seçtim. Devamında da "yuksek öğrenime hazırlık amaçlı dil kursu" vizesi çıkmış. Şimdi pc den tekrat kontrol edicem. Merak ettim.
Bu nasıl bir şey yahu. Aklım karıştı iyice.

Heyt

Mesaj gönderen Heyt » Cum Nis 09, 2021 9:18 pm

electronics.ege yazdı: Cum Nis 09, 2021 9:02 pm B1 sertifikam varsa biraz biliyorum demektir. Bilmiyorum diyince hiç bilmiyorum anlamı çıktığı için biraz biliyorum a en yakın onu seçtim. Devamında da "yuksek öğrenime hazırlık amaçlı dil kursu" vizesi çıkmış. Şimdi pc den tekrat kontrol edicem. Merak ettim.
Hocam forumda arattım b1 ile şarti kabul için başvurup 40f ile gidip vize alanlar var. Senin durumunda olur mu bilmiyorum.

electronics.ege

Mesaj gönderen electronics.ege » Cum Nis 09, 2021 9:21 pm

Heyt yazdı: Cum Nis 09, 2021 9:05 pm Bu nasıl bir şey yahu. Aklım karıştı iyice.
Valla hocam ben nasıl 36 f çıkarttım hala çözemedim. Şu an 3 ayrı pencerede 36 f çıkartmak istiyorum çıkmıyor. genelde 40f çıkıyor. ben de kafayı yedim.

2 belge arasında lise diploması harici fark yok ama.

electronics.ege

Mesaj gönderen electronics.ege » Cum Nis 09, 2021 9:22 pm

Heyt yazdı: Cum Nis 09, 2021 9:18 pm Hocam forumda arattım b1 ile şarti kabul için başvurup 40f ile gidip vize alanlar var. Senin durumunda olur mu bilmiyorum.
tamamen aynı durum.

Heyt

Mesaj gönderen Heyt » Cum Nis 09, 2021 9:23 pm

electronics.ege yazdı: Cum Nis 09, 2021 9:21 pm Valla hocam ben nasıl 36 f çıkarttım hala çözemedim. Şu an 3 ayrı pencerede 36 f çıkartmak istiyorum çıkmıyor. genelde 40f çıkıyor. ben de kafayı yedim.

2 belge arasında lise diploması harici fark yok ama.
İlginç. İdatayı arayıp sorabilirsin. Almanca biliyorumu işaretlemişsin ondan olabilir.

mannspiele

Idata Randevu Seçiminde 40F nasıl çıkıyor?

Mesaj gönderen mannspiele » Çrş Haz 09, 2021 8:04 pm

Başkan iyi akşamlar. Randevu sisteminde yaptığımız seçimlerde 40F (dil bilgisi olmaksızın master) nasıl çıkıyor?