Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Fachhochschule mi yoksa direk üniversite mi?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
grif0n

Fachhochschule mi yoksa direk üniversite mi?

Mesaj gönderen grif0n » Çrş Nis 07, 2021 2:48 pm

Almanca'nın büyük bir kısmını hallettim ve sertifika almama az bir zaman kaldı. Başlıkta gördüğünüz gibi bir ikilem içerisindeyim.

Ben çok ders çalışan ve çok başarılı bir öğrenci değilim. Matematik ve yazılım konusunda iyiyimdir. Türev olsun integral olsun zevkle uğraşırım. Fakat dediğim gibi çok çalışkan birisi değilim ve nc puanım düşük. Sizce uygulamalı mı yoksa doğrudan üniversite mi tercih etmeliyim? Liseye kadar derslerim çok iyiydi fakat liseden sonra nerdeyse hiç ders çalışmadım diyebilirim. Bilgisayar mühendisliği kazandım ve yazılımla ilgileniyorum.

Şimdiden teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
Alarech

Re: Fachhochschule mi yoksa direk üniversite mi?

Mesaj gönderen Alarech » Prş Nis 08, 2021 10:17 pm

grif0n yazdı: Çrş Nis 07, 2021 2:48 pm Almanca'nın büyük bir kısmını hallettim ve sertifika almama az bir zaman kaldı. Başlıkta gördüğünüz gibi bir ikilem içerisindeyim.

Ben çok ders çalışan ve çok başarılı bir öğrenci değilim. Matematik ve yazılım konusunda iyiyimdir. Türev olsun integral olsun zevkle uğraşırım. Fakat dediğim gibi çok çalışkan birisi değilim ve nc puanım düşük. Sizce uygulamalı mı yoksa doğrudan üniversite mi tercih etmeliyim? Liseye kadar derslerim çok iyiydi fakat liseden sonra nerdeyse hiç ders çalışmadım diyebilirim. Bilgisayar mühendisliği kazandım ve yazılımla ilgileniyorum.

Şimdiden teşekkür ederim.
Tanıdık çevremde Fachhochschule mezunu insanlar var.Hallerinden gayet memnunlar.Ben bu dönemde böyle bir üniversiteden kendini iyice geliştirip mezun olmayı daha iyi görürüm.Kendi içinde teorik,pratik dengesini kurarak ona göre bir seçim yap.Geçmişte normal üniversite ile aralarında psikolojik bir ön yargı olsa da artık gittikçe nereden mezun olduğu değil,neler yapabildiklerine bakıyorlar.