Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

DSH ve TESTDAF Tecrubeleri 2

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
Zeynepp

Mesaj gönderen Zeynepp » Prş Tem 01, 2010 12:19 am

[quote]Asif tarafindan yazilan metin:
arkadaslar bu dediginiz iik .oraya nasil baslaya bilirim???yani mesela vize veriliyormu orda kurs almak icin ?nasil yapa bilirim???bide ucreti ne kadardi oranin..simdiden tsk[/quote]

google a dusseldorf iik yazarsan ilgili siteyi bulabilirsin. aylik 400-475 euro arasi degisiyor. vize hakkinda bir fikrim yok maalesef.

Ruh-Adam

Mesaj gönderen Ruh-Adam » Prş Tem 01, 2010 10:22 am

[quote]Zeynepp tarafindan yazilan metin:
[quote]Ruh-Adam tarafindan yazilan metin:
kolay dsh ariyorum gurkan..
bildigin yer var mi????:D[/quote]

arkadasim kolay DSH bulduysan burada paylasir misin? =)[/quote]

suan icin kolay denecek hannover var..

ama..

bu konulari en iyi gurkan biliyor bence bu soruya o cevap vermeli..

evet..gurkan..

kurtul egolarindan ve bi cevap yaz artik..:D:D:D
...iLk okuL cagLaRimdaN, 24 yasima kaDaR varLigim TURK vaRLigiNa
''KuRßaN'' oLsuN...

zagreus81

Mesaj gönderen zagreus81 » Prş Tem 01, 2010 11:38 am

En iyisini Gurkan degil ben biliyorum :D Sankt Augustin Theologie Faekultaet de yapilan DSH sinavi var. Bunu organize edende bir dil kursu... Bonn kentinde bulunan bu kurs tabiri caizse kopruden once son cikis... Son sansini denemek isteyenlerden tutunda DSH dan illahlah diyenlere Vize problemi yasayanlardan dil konusayamayan Asyalilara kadar her kesimden insanin bulusma noktasi burasi... Ama fiyatlar bayagi tuzlu... Ama insanlarin gozu gormuyor acikcasi... Cunku donem sonunda basarmayani dovuyorlar bakislariyla... Bizim siniftan 280 kisiden sadece 3 kisi basaramadi. Cantada DSH 2 keklik diyebilirim.

Ruh-Adam

Mesaj gönderen Ruh-Adam » Prş Tem 01, 2010 11:57 am

[quote]zagreus81 tarafindan yazilan metin:
En iyisini Gurkan degil ben biliyorum :D Sankt Augustin Theologie Faekultaet de yapilan DSH sinavi var. Bunu organize edende bir dil kursu... Bonn kentinde bulunan bu kurs tabiri caizse kopruden once son cikis... Son sansini denemek isteyenlerden tutunda DSH dan illahlah diyenlere Vize problemi yasayanlardan dil konusayamayan Asyalilara kadar her kesimden insanin bulusma noktasi burasi... Ama fiyatlar bayagi tuzlu... Ama insanlarin gozu gormuyor acikcasi... Cunku donem sonunda basarmayani dovuyorlar bakislariyla... Bizim siniftan 280 kisiden sadece 3 kisi basaramadi. Cantada DSH 2 keklik diyebilirim. [/quote]

su hani 800 euro olan..

hani herkesin gittigi yer mi???

gurkan soylemisti ama yani 800 euro kursa..

hmm..

yinede saol..
''KuRßaN'' oLsuN...

Zeynepp

Mesaj gönderen Zeynepp » Prş Tem 01, 2010 12:46 pm

dortmund unidekine de kolay diyorlar. bu konu hakkinda fikri olan var mi?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Tem 01, 2010 1:53 pm

savas yeni kesfettigin bu yere ben 3 yil once bir kac arkadas yollamistim :) oranin adina kilise kursu diyoruz biz ve verdikleri dsh heryerde gecerli degil ona da dikkat et yalniz =)

Bu olay bi bizim turklerde var. kursa gitmez adam, abi ya b2 yi gecim bana yeter bonn da kiliseden alacam dsh 2 yi nasilsa. Bu muhabbet bizde 3 senedir donuyor.

zeynep senin soruya gelince, eskiden dedigin dogruydu dortmund un sinavi cok basitti. uni nin adi degisince tu olunca harvard komplexleri basladi herseyi zorlastirdilar.. ama basit dsh diye tutturanlara ; en zor dsh sinavini kazananlar da var.;)

Zeynepp

Mesaj gönderen Zeynepp » Prş Tem 01, 2010 2:03 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

savas yeni kesfettigin bu yere ben 3 yil once bir kac arkadas yollamistim :) oranin adina kilise kursu diyoruz biz ve verdikleri dsh heryerde gecerli degil ona da dikkat et yalniz =)

Bu olay bi bizim turklerde var. kursa gitmez adam, abi ya b2 yi gecim bana yeter bonn da kiliseden alacam dsh 2 yi nasilsa. Bu muhabbet bizde 3 senedir donuyor.

zeynep senin soruya gelince, eskiden dedigin dogruydu dortmund un sinavi cok basitti. uni nin adi degisince tu olunca harvard komplexleri basladi herseyi zorlastirdilar.. ama basit dsh diye tutturanlara ; en zor dsh sinavini kazananlar da var.;)[/quote]

ben sanirim dortmundda girecegim. astaya gidiyorum orada, dsh vorbereitung da sprahchzentruma gecerim diye dusunuyorum. bana onerebilecegin herhangi bir sey var mi? B)

Ea16

Mesaj gönderen Ea16 » Prş Tem 01, 2010 4:25 pm

ARKADASLAR MERHABA,

SITEYE YENI UYE OLDUM VE SIZDEN YARDIM ETMENIZI RICA EDIYORUM:|

Almnca Mutercim tercumanlik mezunuyum ve Munih LMU uni de yuksek yapmak istiyorum.Ancak almanca bolumden mezun oldugum icin DSH yada TestDaf a girmem gerekiyor mu? Master basvurusu icin izlemem gereken yol nedir? En hizli sekilde nasil halledebilrim ve karsilasabilecegim zorluklar nelerdir? ogrenmek istiyorum.Aslina bakarsaniz google a bu sorulari yazdiginizda birer cevap illaki cikiyor ancak bu durumu yasayan yada yasamaya baslamis kisilerden bilgi almak daha dogru diye dusundugumden sizlere de sormak istedim.Yardimci olur tecrubelerinizi ve bildiklerinizi paylasirsaniz cok sevinirim.
Tesekkurler
TESEKKURLER

Ruh-Adam

Mesaj gönderen Ruh-Adam » Cum Tem 02, 2010 1:03 am

gurkan dsh sinav tarihlerini yazsana..
''KuRßaN'' oLsuN...

zagreus81

Mesaj gönderen zagreus81 » Cum Tem 02, 2010 1:19 am

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

zeynep senin soruya gelince, eskiden dedigin dogruydu dortmund un sinavi cok basitti. uni nin adi degisince tu olunca harvard komplexleri basladi herseyi zorlastirdilar.. ama basit dsh diye tutturanlara ; en zor dsh sinavini kazananlar da var.;)[/quote]

GURKAN KESKE ILK DENEMEMDE BURAYI BILSEYDIM KESIN GIDERDIM. SITEDE ADINA HIC RASTGELMEDIM. AMA HERNEYSE BOYLESI KADERIMIDE VARMIS. BU SAYEDE 2 SEFER FULDA VE BIR KEZ DE HANNOVER TURU YAPMIS OLDUK :blu

aida

Mesaj gönderen aida » Pzr Eyl 26, 2010 7:32 pm

Merhaba arkadaslar ben bu ay Dortmund Uni de Dsh ya girdim. Malesef Dsh 1 i aldim bu ilk denemem ama insan yine de bekleyemiyor ya olmazsa kaygisi yuzunden Bonn daki kursa gitmek istiyorum. Gercekten cok pahali ve orda da %100 diye birsey yok sanirim. Birde her uni kabul etmiyor demissiniz . Acaba hangileridir bu konuda bilgisi olan paylasabilir mi lutfen?

Zeynepp

Mesaj gönderen Zeynepp » Cmt Eki 02, 2010 1:48 pm

[quote]aida tarafindan yazilan metin:
Merhaba arkadaslar ben bu ay Dortmund Uni de Dsh ya girdim. Malesef Dsh 1 i aldim bu ilk denemem ama insan yine de bekleyemiyor ya olmazsa kaygisi yuzunden Bonn daki kursa gitmek istiyorum. Gercekten cok pahali ve orda da %100 diye birsey yok sanirim. Birde her uni kabul etmiyor demissiniz . Acaba hangileridir bu konuda bilgisi olan paylasabilir mi lutfen?[/quote]

bu kursa benim bir arkadasimin arkadasi gitmisti ona sorup bilgileri buraya yazarim. ben de aralik ayinda dortmund da DSH yazacagim. sinav zor muydu? tavsiye eder misin? hangi bolumler zorladi?
ben dortmund asta ya gidiyorum notlarim oldukca iyi M1 deyim su an ama kendimi yetersiz hissediyorum cok. konusmada ve dinlemede eksigim oldukca fazla. grammer ve textproduktionda cok fazla sorunum yok ama dedigim gibi diger iki beceri beni cok fazla geriyor.

aida

Mesaj gönderen aida » Çrş Eki 06, 2010 11:28 pm

Zeynepcim sordun mu arkadasina?? Bonn ne kadar lanet biyermis ya kalacak yer bile yok

Zeynepp

Mesaj gönderen Zeynepp » Cum Eki 08, 2010 12:02 pm

[quote]aida tarafindan yazilan metin:
Zeynepcim sordun mu arkadasina?? Bonn ne kadar lanet biyermis ya kalacak yer bile yok[/quote]

hala haber bekliyorum ama sitedeki harun arkadasimin bonna kaydini yaptirdigini soylemisti. onun da bu konu hakkinda bilgisi olabilir.

waLker

Mesaj gönderen waLker » Cum Eki 08, 2010 1:08 pm

[quote]Mechanical tarafindan yazilan metin:
aynen dedigin gibi zeynep 2 gun bi hoca diger gunler baska hoca.biri genelde daha cok grammatik agirlikli gidiyordu,digeri ise pratige yonelik.gercekten de yogun ama dusseldorf zaten cok pahali bir sehir.hayat pahali.kursta pahali,ama gercekten odenen paraya degiyor bence,[/quote] selam mechanical hayat pahali kursta pahali derken o pahali olan fiyatlardan soz acabilrmisin biraz?

aida

Mesaj gönderen aida » Pzr Eki 31, 2010 9:15 pm

Bonndaki kursun hic kolay oldugunu dusunmuyorum artik burayi tavsiye edenler cok oldu ama ben korkuyorum sinavdan

bilk

Mesaj gönderen bilk » Pzt Kas 01, 2010 12:44 pm

gecenlerde bizim 20 ayda dsh yi veremeyen arkadas gitti kilpayi verdi dsh yi. zaten bu bu akademi son kurtulus.. parayi ver bi umit dsh yi al. cok da zor bi sinav olmasa gerek ya.. ben de subat da girecem ama sanirim bu durumlara dusmem insallah :)

zifa

Mesaj gönderen zifa » Sal Kas 02, 2010 3:26 pm

arkadaslar ben DSH yi 3kez freiburgda verermemis birisi olarak diyorum ki.
gelmeyin freiburgda dsh ya katilmayin hem cok pahali hemde gercekten zor 46ile kaldim ve 1 puani vermediler.
ama konstanza girebilirsiniz kolay demiyorum ama daha az stresli ozellikle hv de
cunku freburgda 250insan ayni anda buyuk bir horsaal de olurken konstanzda sadece 20kisilik gruplarla giriyorsunuz ;)

aida

Mesaj gönderen aida » Prş Kas 18, 2010 3:44 pm

Gramatiginizin iyi olduguna inaniyorsaniz Bonn da sinava girin. Dortmunddan 57 almistim daha sonra Bonnda sinava girdim 74 aldim.. Gramatik ve duzgun yazilmis bir text produktionla kazanilmicak gibi degil Bonndaki Dsh sinavi.

alp22

Mesaj gönderen alp22 » Prş Kas 18, 2010 3:53 pm

arkadaslar bazi yerler hakkaten lanet.heidelbergde cok kazik.manheimda denemeyin bile.heidelbergde verirsiniz ama cok genis bir kelime hazneniz olmasi lazim.cok tuhaf metinler cikiyor.ole zorlanacagimi bilsedim bi 6 ay istanbulda kursa giderdim.hayatimin hatasini buraya sifir almancayla gelerek yaptim.yeni gelecekler bu hatayi yapmayin.bi kursa gidin.orda nasil olsa ogrenirim die gelmeyin.ole olmuyormus.canli ornek var karsinizda

Kilitli