Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Rwth Aachen Makine Mühendisliği

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Yagizmuratozkan

Rwth Aachen Makine Mühendisliği

Mesaj gönderen Yagizmuratozkan » Cmt Ara 26, 2020 4:14 pm

Almanya da üniversite de makine mühendisliği okumak istiyorum bunun için de kendime üniversite olarak rwth aachen ı seçtim. öncelikle dil seviyem yeteri kadar iyi olmadığı için Türkiye de b1 dil sertifikası almayı hedefliyorum. Türkiyede b1 yaptıktan sonra nc ile bir üniversiteden şartlı kabul alarak almanya da dil seviyemi yeteri seviyeye getirip rwth aachen a başvurmayı planlıyorum. Rwth Aachen makine mühendisliği nc ile almıyor . kabul şartları nedir ? Detaylı bir şekilde açıklayabilirseniz çok sevnirim .

Kullanıcı avatarı
Alarech

Re: Rwth Aachen Makine Mühendisliği

Mesaj gönderen Alarech » Cmt Ara 26, 2020 7:42 pm

Kabul şartlarına gelecek olursak evet.Genellike maschinenbau v.b gibi bölümlerde çoğu üniversitede nc gerekmiyor.RWTH Aachen de bunlardan biri.Genel başvuru prosedürünü uyguluyorsun.

Yagizmuratozkan

Mesaj gönderen Yagizmuratozkan » Cmt Ara 26, 2020 10:31 pm

Genel başvuru prosedürünü yaptığımızı varsayalım. benim zaten yaklaşık nc puanım 1.7 civarı olacak hali hazırda mühendislik programlarını da biliyorum . ve bir kaç ciddi mühendislik gerektiren projem var . tabiki başvuru yapamadan bilemeyiz ama sizce onay alma şansım kaçtır ? Yorumunuz için teşşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
Alarech

Mesaj gönderen Alarech » Cmt Ara 26, 2020 10:50 pm

Yagizmuratozkan yazdı: Cmt Ara 26, 2020 10:31 pm Genel başvuru prosedürünü yaptığımızı varsayalım. benim zaten yaklaşık nc puanım 1.7 civarı olacak hali hazırda mühendislik programlarını da biliyorum . ve bir kaç ciddi mühendislik gerektiren projem var . tabiki başvuru yapamadan bilemeyiz ama sizce onay alma şansım kaçtır ? Yorumunuz için teşşekkür ederim.
Öncelikle rica ederim.Onay alma şansınız bir hayli yüksek.

Kullanıcı avatarı
mutluay

Mesaj gönderen mutluay » Pzr Nis 04, 2021 2:29 pm

Alarech yazdı: Cmt Ara 26, 2020 7:42 pm Kabul şartlarına gelecek olursak evet.Genellike maschinenbau v.b gibi bölümlerde çoğu üniversitede nc gerekmiyor.RWTH Aachen de bunlardan biri.Genel başvuru prosedürünü uyguluyorsun.
nc gerekmiyorsa , +10 yıl mesleki deneyim ve mesleki sertifikalar şartlı kabul şansını arttırır mı sizce?
Meric MUTLUAY
FH-Dortmund
Maschinen-, Energie- und Umwelttechnik (M.Eng)

BirFacitas

Mesaj gönderen BirFacitas » Pzt Nis 05, 2021 1:32 pm

Her türlü kabul alirsin. Burada Makine Mühendisligi cok zor oldugu icin onemli olan okula girebilmek degil, okulda kalabilmek. Yaklasik 300 kisi ilk donem baslar, ikinci donemde 100 kisi kalir ve gitgide azalir. Ama gozunu korkutmasin burda yeterli calisirsan basaramayacagin hic bir sey yok.
Sizi birer kivilcim olarak gonderiyorum,alevler olarak geri donmelisiniz!
Mustafa Kemal ATATURK