Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

İngilizce Lisans ve Vize

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
johnlock

İngilizce Lisans ve Vize

Mesaj gönderen johnlock » Cmt Nis 03, 2021 9:15 am

Merhaba arkadaşlar. Bunu araştırdım ancak farklı farklı şeyler okudum, o yüzden burada sormak istedim.

Eğer kabul aldığımız lisans bölümü yüzde yüz ingilizce ise, konsolosluk bizden almanca dil belgesi ister mi? Forumda "vizem reddedildi" başlığı altında açılmış olan başlıkları okudum ve B1 almanca belgesi olmadığı için reddedilen arkadaşlar olduğunu gördüm (Almanya'da dil kursuna gitmeyeceğim bu arada, yani onu kanıtlayıp şey yapamam). Benim elimde sadece 2019'da normal bir dil kursundan aldığım A2 kurs katılım belgesi var.

Yani sizce dil belgesi almama ihtiyaç var mı? Okul istemediği halde konsolosluk ister mi, veya yoksa red eder mi? Teşekkürler

johnlock

Re: İngilizce Lisans ve Vize

Mesaj gönderen johnlock » Pzr Nis 04, 2021 8:53 pm

Genel olarak şöyle denmiş

Eğitim dili ingilizceyse Almanca isteyemezler ama dil belgenin olması reddedilme riskini ortadan kaldıracaktır

Ancak "B1 yok diye reddedildim" diyen kişi de az buz değil gibi.

redwayyy

Mesaj gönderen redwayyy » Pzt Nis 05, 2021 5:04 pm

Ben Türkiye'de %100 İngilizce lisans bölümü bitirip tekrar %100 İngilizce olan bir bölüm için başvurmuştum. Kasım ayında Almanya'ya geldim. Tamamen İngilizce olan bir bölüm için Almanca ile ilgili hiç bişey istemediler ne okul ne de konsolosluk. Şuan durumlar değişti mi bilmiyorum ama zannetmiyorum Almanca sertifikanız yok diye reddetmezler diye düşünüyorum.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Nis 06, 2021 9:48 am

johnlock yazdı: Cmt Nis 03, 2021 9:15 am Merhaba arkadaşlar. Bunu araştırdım ancak farklı farklı şeyler okudum, o yüzden burada sormak istedim.

Eğer kabul aldığımız lisans bölümü yüzde yüz ingilizce ise, konsolosluk bizden almanca dil belgesi ister mi? Forumda "vizem reddedildi" başlığı altında açılmış olan başlıkları okudum ve B1 almanca belgesi olmadığı için reddedilen arkadaşlar olduğunu gördüm (Almanya'da dil kursuna gitmeyeceğim bu arada, yani onu kanıtlayıp şey yapamam). Benim elimde sadece 2019'da normal bir dil kursundan aldığım A2 kurs katılım belgesi var.

Yani sizce dil belgesi almama ihtiyaç var mı? Okul istemediği halde konsolosluk ister mi, veya yoksa red eder mi? Teşekkürler
Kabul alinan bölüm %100 ingilizce ise almanca bilgisi istenmez. Ingilizce kabul alip vize reddi alanlarin red gerekcesinde almanca bilmiyorsun diye birsey yazmaz. Baska sebepler olabilir.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

johnlock

Mesaj gönderen johnlock » Çrş Nis 07, 2021 12:55 am

Physiker yazdı: Sal Nis 06, 2021 9:48 am Kabul alinan bölüm %100 ingilizce ise almanca bilgisi istenmez. Ingilizce kabul alip vize reddi alanlarin red gerekcesinde almanca bilmiyorsun diye birsey yazmaz. Baska sebepler olabilir.
Çok teşekkür ederim cevabınız için. Güvendiğim bazı kişilerden dahi bu konuda tutarsız cevaplar alınca kafam karışmıştı ancak şuan açıklığa kavustu

johnlock

Mesaj gönderen johnlock » Çrş Nis 07, 2021 12:56 am

redwayyy yazdı: Pzt Nis 05, 2021 5:04 pm Ben Türkiye'de %100 İngilizce lisans bölümü bitirip tekrar %100 İngilizce olan bir bölüm için başvurmuştum. Kasım ayında Almanya'ya geldim. Tamamen İngilizce olan bir bölüm için Almanca ile ilgili hiç bişey istemediler ne okul ne de konsolosluk. Şuan durumlar değişti mi bilmiyorum ama zannetmiyorum Almanca sertifikanız yok diye reddetmezler diye düşünüyorum.
Teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz. Bu arada, 2. Lisansı mi okuyorsunuz yoksa almanyaya master için mi geldiniz?

redwayyy

Mesaj gönderen redwayyy » Çrş Nis 07, 2021 12:34 pm

johnlock yazdı: Çrş Nis 07, 2021 12:56 am Teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz. Bu arada, 2. Lisansı mi okuyorsunuz yoksa almanyaya master için mi geldiniz?
2.lisans