Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Erken Başvurmak Kabul Şansını Etkiler mi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
emreozcan9

Erken Başvurmak Kabul Şansını Etkiler mi

Mesaj gönderen emreozcan9 » Sal Mar 30, 2021 11:56 pm

Merhaba,

Bir adayın kabul alma şansı başvuru periyodunun ilk haftalarında veya son haftalarında yüksek lisansa başvurmasıyla artıp/azalır mı? Yoksa bütün başvurular topluca deadline'dan sonra geliş sırası hiç önemli olmadan mı değerlendiriliyor?

(Erken başvurunun eksik belgeleri yollama şansı sunması faktörünü bir kenara bırakıyorum)

johnlock

Re: Erken Başvurmak Kabul Şansını Etkiler mi

Mesaj gönderen johnlock » Çrş Mar 31, 2021 2:56 am

emreozcan9 yazdı: Sal Mar 30, 2021 11:56 pm Merhaba,

Bir adayın kabul alma şansı başvuru periyodunun ilk haftalarında veya son haftalarında yüksek lisansa başvurmasıyla artıp/azalır mı? Yoksa bütün başvurular topluca deadline'dan sonra geliş sırası hiç önemli olmadan mı değerlendiriliyor?

(Erken başvurunun eksik belgeleri yollama şansı sunması faktörünü bir kenara bırakıyorum)
Şahsen etkileyebilir diye düşünüyorum çünkü kabul/red mailleri herkes başvurduktan sonra gönderilmeye baslanmiyor. Yani sınırlı kontenjan olabileceği için en son başvuranların yeri çoktan dolmuş olabilir. Ancak kesin olarak bilen biri varsa ben de öğrenmek isterim.