Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

AT-11 BELGESİ

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ertuu04

AT-11 BELGESİ

Mesaj gönderen ertuu04 » Sal Mar 23, 2021 11:58 pm

arkadaşlar merhaba yarın sgk ya gideceğim iki sorum var yardımcı olabilir misiniz?

1- At-11 belgesi alırken hangi belgelerle beraber sgk ya gitmemiz gerekiyor?
2- İnternette baktığımda bu belgeyi aldıktan sonra almanyada AOK a gitmesi gerekiyor en başta diye bilgi gördüm doğru mu mantığı nedir? Vizeye nasıl götürmem gerekiyor?

EK OLARAK AT-11 BELGESİ OLARAK FORUMDA ARATTIM AMA 59 SAYFA YAZI ÇIKTI İÇİNDEN SPESİFİK BİLGİ ALMAK ÇOK ZOR OLACAĞI İÇİN BÖYLE BAŞLIK AÇMAK İSTEDİM KUSURA BAKMAYIN.

Computer_Berkay

Re: AT-11 BELGESİ

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Çrş Mar 24, 2021 9:36 am

ertuu04 yazdı: Sal Mar 23, 2021 11:58 pm arkadaşlar merhaba yarın sgk ya gideceğim iki sorum var yardımcı olabilir misiniz?

2- İnternette baktığımda bu belgeyi aldıktan sonra almanyada AOK a gitmesi gerekiyor en başta diye bilgi gördüm doğru mu mantığı nedir? Vizeye nasıl götürmem gerekiyor?

EK OLARAK AT-11 BELGESİ OLARAK FORUMDA ARATTIM AMA 59 SAYFA YAZI ÇIKTI İÇİNDEN SPESİFİK BİLGİ ALMAK ÇOK ZOR OLACAĞI İÇİN BÖYLE BAŞLIK AÇMAK İSTEDİM KUSURA BAKMAYIN.
Bazi görevliler detaylı bilgilere sahip olamıyor maalesef (ki bende oyle olmustu:)) bu yüzden istenenler maksimum asagidaki belgeler olur
1)Okulun gonderdigi kabul belgesi
2)E devletten kabul alınan okulun okul tanıma belgesi
3) Akademik Takvim (Şart değil belli olmaz isteyebilirler)
4)Cok saçma ama benden istediler kabul belgesinin türkçe çevirisi yeminli olacak şekilde.

Dedigim gibi max. bunları istiyorlar ilk 2 maddedeki belgeler kesin alın digerleri icin bence once sgk ya gidin isterlerse sonra verirsiniz. Başarılar!
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

Kuss

Re: AT-11 BELGESİ

Mesaj gönderen Kuss » Çrş Mar 24, 2021 6:40 pm

ertuu04 yazdı: Sal Mar 23, 2021 11:58 pm arkadaşlar merhaba yarın sgk ya gideceğim iki sorum var yardımcı olabilir misiniz?

1-
Öğrenci belgenin/ Kabul belgenin orijinali ve yeminli tercümesi
E-devletten alabileceğin denklik belgesi
Semester tarihleri çevirisi - eğer öğrenci belgende/kabul belgende varsa bu tarihler gerek yok
Orda doldurduğun form için sigortada bağlı olduğun kişinin tc kimlikteki temel bilgileri

2-Vizeye giderken yanında A/T11 ve fotokopilerini götürmen gerekiyor. Orijinalinin onlarda kalmamasına dikkat edersen iyi olur. Almanya'ya gittiğinde AOK veya TK'ya giderek bu belgeyi verip okula kayıt olmak için bir belge istemelisin. O belgeyi de okula kayıt olurken okula vermen gerekiyor. 6 ayda bir süresi bittikçe bu belgeyi tekrar alman gerekiyor. Ailenden biri de alabilir. Sana ulaştırmaları ve daha sonra senin de tekrar AOK veya TK'ya verip güncellemen gerek.
Koronadan dolayı bu işler de biraz uzun sürüyor. Kayıt olmak için bu belgeye ihtiyacın varsa biraz daha erken iletişime geçmen iyi olabilir. Maillere çok verimli cevap vermiyorlar. Posta en iyisi :(

Kolay gelsinn..