Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2021

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
benjamin21

Re: Vize Ani Defteri - 2021

Mesaj gönderen benjamin21 » Pzt Mar 22, 2021 2:04 pm

arkadaşlar vize kaç günde çıkıyor? 1 Ay oldu benim. Daha bir kargo vs mesajı gelmedi. Konsolosluğa sormaya gerek var ım? Vizesi gelen var mı bu arada?

Seravpkdmr

Mesaj gönderen Seravpkdmr » Pzt Mar 22, 2021 2:11 pm

electronics.ege yazdı: Pzt Mar 22, 2021 7:13 am Hocam merhaba, bir şey sormak istiyorum. Bu idatadan randevu almak ne tam olarak ben anlamadım. Ben idata internet sayfası üzerinden randevu aldım. Randevuyu direkt istanbul konsolosluğuna verdiler. idatada randevuyu giden bir kaç kişiyi daha gördüm de, idataya niye gidiliyor?? Neden konsolosluk değil?

Ben kayıt olurken idata hizmetlerinden faydalanmak isteyip istemediğimi sordu. Fotokopi belge kontrolü vs. Hepsine yok demiştim. Onlara evet diyenler idataya mı gidiyor randevuya merak ettim şimdi?
Hocam evet hizmetlerden faydalanmak istiyorum diye seçenek var aynen,bende fotokopi ve tercüme kısmı için işaretlemiştim ne olur ne olmaz diye,belki bi sorun olurda hemen orda hallolanilir diye,ama sıramı almadan önce belgelerimi kontrol eden görevli sadece 2 tl aldı. Bide isminiz ne diyip sanırsam ıdata üzerinden randevu alanların lşstesini çıkartıp ismimin üstünü çizdi. İnanın detaylı olarak bende ıdata hakkında bilmiyorum bişi,sanırsam master için olanlar konsolosluğa yönlendiriliyor,ben öncekinde ofislerine gitmiştim ve bence hiçbir görevli bilgi sahibi değildi, onlarla sorun yaşamıştım ilk gittiğimde,detaylı olarak mailde yada telde anlatabilirim. Kolay gelsin herkese.
Arkadaşlar stuttgartta kalacak yer bulan var mı,yurt başvuruları nasıl yapılır(6ay sonra çıkıyormuş,yine de beklerim o sürece kadar) yada ev arkı arayan var mı yarımcı olabilir mi:)

Seravpkdmr

Mesaj gönderen Seravpkdmr » Pzt Mar 22, 2021 2:32 pm

Seravpkdmr yazdı: Pzt Mar 22, 2021 2:11 pm Hocam evet hizmetlerden faydalanmak istiyorum diye seçenek var aynen,bende fotokopi ve tercüme kısmı için işaretlemiştim ne olur ne olmaz diye,belki bi sorun olurda hemen orda hallolanilir diye,ama sıramı almadan önce belgelerimi kontrol eden görevli sadece 2 tl aldı. Bide isminiz ne diyip sanırsam ıdata üzerinden randevu alanların lşstesini çıkartıp ismimin üstünü çizdi. İnanın detaylı olarak bende ıdata hakkında bilmiyorum bişi,sanırsam master için olanlar konsolosluğa yönlendiriliyor,ben öncekinde ofislerine gitmiştim ve bence hiçbir görevli bilgi sahibi değildi, onlarla sorun yaşamıştım ilk gittiğimde,detaylı olarak mailde yada telde anlatabilirim. Kolay gelsin herkese.
Arkadaşlar stuttgartta kalacak yer bulan var mı,yurt başvuruları nasıl yapılır(6ay sonra çıkıyormuş,yine de beklerim o sürece kadar) yada ev arkı arayan var mı yarımcı olabilir mi:)
Hocam mailinizi okuduğumu anımsamıştım,dönüş yapacaktım size.

dragon76

Mesaj gönderen dragon76 » Pzt Mar 22, 2021 11:54 pm

benjamin21 yazdı: Pzt Mar 22, 2021 2:04 pm arkadaşlar vize kaç günde çıkıyor? 1 Ay oldu benim. Daha bir kargo vs mesajı gelmedi. Konsolosluğa sormaya gerek var ım? Vizesi gelen var mı bu arada?
Merhaba. Benim neredeyse 7 hafta oldu. Ortalama süre 4-6 hafta arasıymış. 6. haftadan sonra 7. haftaya doğru gittikçe konsolosluğa sorarsanız daha iyi olacaktır sanrıım. Ben de bu haftanın ilerleyen günlerinde kargo mesajı gelmezse arayacağım konsolosluğu.

benjamin21

Mesaj gönderen benjamin21 » Sal Mar 23, 2021 9:38 am

İnanamıyorum ya :/ yurt benden ayın 1 ine kadar depozitoyu yatırmamı istiyor. Ben de tamam o zaman yatırıcam dedim. Beklemez daha umarım. Sizin şartlı mıydı direk miydi? Benimki direk kabul, öğrenci belgemi vs de verdim
dragon76 yazdı: Pzt Mar 22, 2021 11:54 pm Merhaba. Benim neredeyse 7 hafta oldu. Ortalama süre 4-6 hafta arasıymış. 6. haftadan sonra 7. haftaya doğru gittikçe konsolosluğa sorarsanız daha iyi olacaktır sanrıım. Ben de bu haftanın ilerleyen günlerinde kargo mesajı gelmezse arayacağım konsolosluğu.

Excalibur06

Mesaj gönderen Excalibur06 » Sal Mar 23, 2021 11:24 am

Arkadaşlar ben idata İzmir ofisinden 17 şubat 2021 tarihinde ulusal vize için başvuruda bulundum, ortalama 34 gün geçti lakin herhangi bir email veya SMS almadım konsolosluktan. Okulum 1 nisan da başlıyor, gerçekten beklemek çok zor 😞 normalde çok panik yapmam ama diğer vize alanların 4 haftada aldığını görünce insan biraz endişeye kapılmıyor değil...not: yüksek lisans direk kabul ( İngilizce)

ay07

Mesaj gönderen ay07 » Sal Mar 23, 2021 12:33 pm

Merhaba, ben de aynı tarihte 17 Şubat'ta İzmir'den başvurdum ama aynı şekilde bekliyorum maalesef.

Geçen hafta hem iDATA'ya hem de İzmir konsolosluğu'na mail attım ama sadece biraz daha sabredin diyorlar.
29 Mart'ta olan uçak biletimi ve o tarihte Almanya'da olmam istenen presence letterı da eklemiştim ama yarın da gelmezse bu hafta pas geçecek diye düşünüyorum, iDATA İzmir'in salı ve çarşamba açık olduğunu düşünerek.

Benzer tarihlerde başvurup vizesini alan arkadaşlar var mıdır?
Excalibur06 yazdı: Sal Mar 23, 2021 11:24 am Arkadaşlar ben idata İzmir ofisinden 17 şubat 2021 tarihinde ulusal vize için başvuruda bulundum, ortalama 34 gün geçti lakin herhangi bir email veya SMS almadım konsolosluktan. Okulum 1 nisan da başlıyor, gerçekten beklemek çok zor 😞 normalde çok panik yapmam ama diğer vize alanların 4 haftada aldığını görünce insan biraz endişeye kapılmıyor değil...not: yüksek lisans direk kabul ( İngilizce)

Excalibur06

Mesaj gönderen Excalibur06 » Sal Mar 23, 2021 1:20 pm

Merhaba,

Öncelikle çok memnun oldum, aynı zamanda sizinde benimle aynı durumda olduğunuzu duymak hem içimi biraz olsun rahatlattı hemde bir yandan üzüldüm benim kadar beklemiş olduğunuz için.

Umarım yakın zamanda elimize ulaşır vizelerimiz çünkü benimde başvuru formunda belirtmiş olduğum tarih keza 25 Mart tarihiydi.

Eğer söylediğiniz gibi idata İzmir ofisi diğer günler kapalı ise ps geçme olasılığımız fazla 😞 umarım yarın gönderirler

Bu arada SMS her zaman gönderiliyor mu ? Yani herkes kargo İle ilgili SMS bilgilendirmesi alıyor mu ?

ay07

Mesaj gönderen ay07 » Sal Mar 23, 2021 2:27 pm

Umarım yarın gelir vizelerimiz.

Her saat başı takip koduyla kontrol etmek artık çok sıktı. 😊

Okuduklarıma göre, sms veya email ile bilgilendirme oluyor ama daha tecrübe edemedik maalesef 😄

En azından red gelmez artık diye düşünüyorum, şu an en büyük tesellim o

Excalibur06 yazdı: Sal Mar 23, 2021 1:20 pm Merhaba,

Öncelikle çok memnun oldum, aynı zamanda sizinde benimle aynı durumda olduğunuzu duymak hem içimi biraz olsun rahatlattı hemde bir yandan üzüldüm benim kadar beklemiş olduğunuz için.

Umarım yakın zamanda elimize ulaşır vizelerimiz çünkü benimde başvuru formunda belirtmiş olduğum tarih keza 25 Mart tarihiydi.

Eğer söylediğiniz gibi idata İzmir ofisi diğer günler kapalı ise ps geçme olasılığımız fazla 😞 umarım yarın gönderirler

Bu arada SMS her zaman gönderiliyor mu ? Yani herkes kargo İle ilgili SMS bilgilendirmesi alıyor mu ?

aktasnadir

Mesaj gönderen aktasnadir » Sal Mar 23, 2021 11:25 pm

18 Mart'ta Ankara'da vize görüşmem oldu her şey yolundaydı. 25 Mart'ta yurt sözleşmem başlıyor nişanın ilk haftasi da dil okulum.sartli kabul ile başvuru yaptım.
Tahmininiz nedir sizce vize cevabım ne zaman gelir? Takip kodu vs almadım sadece 75 euroyu ödeyince bir kağıt verdiler ödediğime dair ve üzerinde barkod numarası var. Siteden takip etmeye çalıştığimda sürekli geçici bir hata var diyor. En son görüşmeyi yaptığım hanfendi bir şey söylemeden kalktı ben parayı ödedikten sonra yani ben de bitti heralde diye çıktım konsolosluktan bı takip kodu falan mı almam gerekiyordu?

ay07

Mesaj gönderen ay07 » Çrş Mar 24, 2021 10:27 am

Merhaba hocam, bugün idatadan mail aldım, pasaportum kargoya verilmiş.

Sizin de öyledir umarım, iyi yolculuklar ve başarılar dilerim.
Excalibur06 yazdı: Sal Mar 23, 2021 1:20 pm Merhaba,

benjamin21

Mesaj gönderen benjamin21 » Çrş Mar 24, 2021 10:51 am

Benim de 4 hafa doldu şu an 5. Haftadayım. Komsolosluk üzerinden başvurdum. Sizce konsolosluğa mail atayım mı? insan sormaya da geriliyor
ay07 yazdı: Çrş Mar 24, 2021 10:27 am Merhaba hocam, bugün idatadan mail aldım, pasaportum kargoya verilmiş.

hsmayt

Mesaj gönderen hsmayt » Çrş Mar 24, 2021 11:16 am

benjamin21 yazdı: Çrş Mar 24, 2021 10:51 am Benim de 4 hafa doldu şu an 5. Haftadayım. Komsolosluk üzerinden başvurdum. Sizce konsolosluğa mail atayım mı? insan sormaya da geriliyor
Bilgi alma hakkınız var. Güzel bir üslupla bilgi almak amaçlı mail atabilirsiniz.

ay07

Mesaj gönderen ay07 » Çrş Mar 24, 2021 11:23 am

Ben 2 hafta önce falan bir gönderide benden 1 gün önce başvuru yapan bir arkadaşın vizesi gelince hemen benim de gelir diye düşünüyordum ama vizem gelmeyince gidiş tarihine göre işleme alıyorlar gibi bir izlenimim oluştu.

Gidiş tarihinize yakın bir zamanda gelir diye düşünüyorum.

Ben de geçen hafta maille durumumu sormuştum, yanlış bir şeyler mi var vs diye düşünüyordum ama biraz daha sabredin gibi bir dönüş yapmışlardı.

Evraklarınızla ilgili bir şüpheniz yoksa sormaya gerek yok bence ama isterseniz tabi ki bir maille durumunuzu anlatıp sorabilirsiniz.

Umarım istediğiniz tarihten önce vizeniz gelir, başarılar dilerim.
benjamin21 yazdı: Çrş Mar 24, 2021 10:51 am Benim de 4 hafa doldu şu an 5. Haftadayım. Komsolosluk üzerinden başvurdum. Sizce konsolosluğa mail atayım mı? insan sormaya da geriliyor

AliEren33

Mesaj gönderen AliEren33 » Çrş Mar 24, 2021 12:05 pm

Arkadaşlar merhaba, 3 aylık bekleme sürecinden sonra vizem geldi. Lisans Şartlı kabul için başvurmuştum. Ama vizede Studienvorbereitung Sprachkurs 16B Aufenhaltung, Aufenhaltsdauer, entspricht gültigkeit yazıyor. Yanlışlık mı var acaba?

benjamin21

Mesaj gönderen benjamin21 » Çrş Mar 24, 2021 12:23 pm

Okul dönemim 1 nisanda başladığı için tarihi 1.04 yazmıştım başlangıç olarak. Ama okulun yazdığı mektupta 12 nisanda en geç burda olmalı demişler. Ben de kira kontratımı o tarihe yaptım. İnşallah 12 nisana kadar bırakmazlar. Yurt benden depozitoyu yollamamı istiyor

ay07 yazdı: Çrş Mar 24, 2021 11:23 am Ben 2 hafta önce falan bir gönderide benden 1 gün önce başvuru yapan bir arkadaşın vizesi gelince hemen benim de gelir diye düşünüyordum ama vizem gelmeyince gidiş tarihine göre işleme alıyorlar gibi bir izlenimim oluştu.

Gidiş tarihinize yakın bir zamanda gelir diye düşünüyorum.

Ben de geçen hafta maille durumumu sormuştum, yanlış bir şeyler mi var vs diye düşünüyordum ama biraz daha sabredin gibi bir dönüş yapmışlardı.

Evraklarınızla ilgili bir şüpheniz yoksa sormaya gerek yok bence ama isterseniz tabi ki bir maille durumunuzu anlatıp sorabilirsiniz.

Umarım istediğiniz tarihten önce vizeniz gelir, başarılar dilerim.

Excalibur06

Mesaj gönderen Excalibur06 » Çrş Mar 24, 2021 1:39 pm

ay07 yazdı: Çrş Mar 24, 2021 10:27 am Merhaba hocam, bugün idatadan mail aldım, pasaportum kargoya verilmiş.

Merhaba,

Çok sevindim bende keza bugün sabah 08.59 da idata dan email aldım 😃 umarım en kısa sürede elimize ulaşır ve mutlu sonuçlarının 🙏🙏

Ama hala Aras kargodan takip SMS i gelmedi 🤭

hsmayt

Mesaj gönderen hsmayt » Çrş Mar 24, 2021 2:03 pm

AliEren33 yazdı: Çrş Mar 24, 2021 12:05 pm Arkadaşlar merhaba, 3 aylık bekleme sürecinden sonra vizem geldi. Lisans Şartlı kabul için başvurmuştum. Ama vizede Studienvorbereitung Sprachkurs 16B Aufenhaltung, Aufenhaltsdauer, entspricht gültigkeit yazıyor. Yanlışlık mı var acaba?
Konsolosluğa mail atmanız en sağlıklısı olur diye düşünüyorum.

studi

Mesaj gönderen studi » Çrş Mar 24, 2021 2:40 pm

Merhaba, bugün parayı transfer edeli 5. gün olmasına rağmen expatrio'dan hala onay maili almadım. Yarın vize randevum var ne yapacağımı bilmiyorum. Onay pdf'i olmadan hesap açılış ve swift kağıdıyla giden var mı?

ay07

Mesaj gönderen ay07 » Çrş Mar 24, 2021 2:56 pm

Evet bana da daha sms gelmedi, ama idata İzmirin yakınında ki bir aras kargo şubesini aradım, idata sabah otomatik mesaj atıyor ama bize öğleden sonra kapanışta postaları veriyor dedi. Saat 15 te kapanıyor diye gösteriyor, az sonra gelir diye düşünüyorum.

Tekrardan hayırlı olsun vizeniz
Excalibur06 yazdı: Çrş Mar 24, 2021 1:39 pm Merhaba,

Çok sevindim bende keza bugün sabah 08.59 da idata dan email aldım 😃 umarım en kısa sürede elimize ulaşır ve mutlu sonuçlarının 🙏🙏

Ama hala Aras kargodan takip SMS i gelmedi 🤭

Kilitli