Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Karar Hakkında Fikir Alışverişi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
itsallgoodman

Karar Hakkında Fikir Alışverişi

Mesaj gönderen itsallgoodman » Sal Mar 23, 2021 4:41 pm

Arkadaşlar merhaba, Almanya'da işletme lisansı yapmayı planlıyordum ancak matematiğime güvenmiyorum. Sizce işletme lisansını Türkiye'de ortalama bir ünide yapıp Almanya'da master yapmak daha mantıklı bir yol mu? Her cevap benim için değerli şu anda.

electronics.ege

Re: Karar Hakkında Fikir Alışverişi

Mesaj gönderen electronics.ege » Sal Mar 23, 2021 9:53 pm

itsallgoodman yazdı: Sal Mar 23, 2021 4:41 pm Arkadaşlar merhaba, Almanya'da işletme lisansı yapmayı planlıyordum ancak matematiğime güvenmiyorum. Sizce işletme lisansını Türkiye'de ortalama bir ünide yapıp Almanya'da master yapmak daha mantıklı bir yol mu? Her cevap benim için değerli şu anda.
İmkanın olan en kısa sürede almanya'ya gitmenin daha mantıklı olacağını düşünüyorum. Ona bakarsanız tr de açıköğretim işletme bitirin. O bilgiyle almanya'da yine yüksek yapamazsınız. Bir de üstüne dil öğreneceksiniz vs. Yüksek bitmeyebilir de. Gidin orda temelden her şeyin eğitimini görün. Sonuçta ordaki öğrenciler Einstein değil. Çalışan öğrenen öğrenciler her zaman bitirir üniversitesini çalışmayan bitiremez bu kadar basit.

johnlock

Re: Karar Hakkında Fikir Alışverişi

Mesaj gönderen johnlock » Sal Mar 23, 2021 10:43 pm

itsallgoodman yazdı: Sal Mar 23, 2021 4:41 pm Arkadaşlar merhaba, Almanya'da işletme lisansı yapmayı planlıyordum ancak matematiğime güvenmiyorum. Sizce işletme lisansını Türkiye'de ortalama bir ünide yapıp Almanya'da master yapmak daha mantıklı bir yol mu? Her cevap benim için değerli şu anda.
imkanın varsa 4 yıl kesinlikle bekleme ve git. lisansını almanyada okumak bence yüksek lisansı okumaktan çok daha faydalı. özellikle işletme gibi bir lisansı çünkü türkiyede işletme zaten hor görülüyor. aynı zamanda 4 yıl içinde ülkede ne olacağını veya euro kurunu kestirmek mümkün değil. matematikten korkuyorsan üniversitelerin sitelerine gir ve modüllerin içeriklerine, yoğunluklarına bak. bölüm aynı olsa da her okulda aynı dersler aynı yoğunlukta verilmiyor. bazılarında matematik ileri düzeyken bazılarında borta düzeyde.
lisansı ingilizce okumayı mı düşünüyorsun yoksa almanca mı?

ps: profiline baktım ve tam anlamıyla aynı şeyleri dert ediyormuşuz