Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Sprachkenntnisse

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
camdakielizi

Sprachkenntnisse

Mesaj gönderen camdakielizi » Sal Mar 23, 2021 2:42 pm

Merhaba,
Fu ya da Tu Berlin e basvurmak istiyorum ve Sprachkenntnisse kisminda bu Bescheinigung des Goethe-Instituts über die Teilnahme am C1-Kurs bilgiyi gördüm. Sertifikasiz sadece bu katilim belgesi ile sartli kabul basvurumuz gecerli oluyor mu?Bu belgeyle basvurmus biri var mi?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Sprachkenntnisse

Mesaj gönderen Physiker » Sal Mar 23, 2021 5:20 pm

Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

camdakielizi

Mesaj gönderen camdakielizi » Sal Mar 23, 2021 5:58 pm

Kullanıcı avatarı
KEINEBEGRENZUNG

Mesaj gönderen KEINEBEGRENZUNG » Sal Mar 23, 2021 6:51 pm

Ein vorläufig ausgestelltes Sprachzeugnis, die Anmeldung zu einem Sprachkurs oder "eine Teilnahmebescheinigung sind grundsätzlich nicht ausreichend". O attığın linkteki Sprachkenntnisse başlığının altındaki maddelerde bu yazıyor. Tırnak içine aldığım kısım katılım belgesi temelde/tam olarak yeterli değildir diyor. Grundsätzlich yani tam olarak/temelde demiş, çünkü aşağıda Aufnahme(İstisna) in das Stuidenkolleg/Propädeutikum başlığındaki maddelerde senin yazdığın Bescheinigung des Goethe-Instituts über die Teilnahme am C1-Kurs ifadesi var. Yani STK/Propädeutikum yapmak için o belgeyi ve sıraladağı diğer maddelerdeki belgeleri kabul ediyor, Fachstudium için değil.
"Insubordination may only be the evidence of a strong mind"

time

Mesaj gönderen time » Sal Mar 23, 2021 7:46 pm

camdakielizi

Mesaj gönderen camdakielizi » Sal Mar 23, 2021 8:34 pm

sartli kabul olarak düsünmüstüm direkt baslamak icin degil, bazi terimleri bilmiyorum o yüzden yanlis anladiysam kusura bakmayin. yani sartli kabul icin de o bescheinung ile kabul alamaz miyim

Kullanıcı avatarı
KEINEBEGRENZUNG

Mesaj gönderen KEINEBEGRENZUNG » Sal Mar 23, 2021 9:04 pm

camdakielizi yazdı: Sal Mar 23, 2021 8:34 pm sartli kabul olarak düsünmüstüm direkt baslamak icin degil, bazi terimleri bilmiyorum o yüzden yanlis anladiysam kusura bakmayin. yani sartli kabul icin de o bescheinung ile kabul alamaz miyim
Önceki cevapta yeterince açık ama bir daha yazayım. Şimdi şartlı kabul demek üniye kabul almak için belirli şartın veya şartların olması demek mesela başlamadan önce yeterli dil seviyesine gelmek için dil kursu yapma ya da Studienkolleg yapma şartı olabilir. Studienkolleg şartı mezun olduğun lise tipine bağlıdır, meslek-imamhatip-açık liseden mezun olanlar yapmak zorunda mesela ama son zamanlarda açık liseler için bazı istisnalar olmuş sanırım. Eğer senin için Studienkolleg yapma şartı varsa yani üniye başlamadan önce Studienkolleg yapacaksan evet o Teilnahmebescheinigung Goethe C1 ile şartlı kabul alırsın(TU Berlin için) ama yok benim şartım sadece dil eğitimimi tamamlamak ondan sonra Fachstudium'a başlayacağım diyorsan TU Berlin'e o belgeyle herhangi bir kabul alamazsın.
"Insubordination may only be the evidence of a strong mind"

camdakielizi

Mesaj gönderen camdakielizi » Sal Mar 23, 2021 11:22 pm

Cok tesekkur ederim uzun olarak anlattiginiz icin benim studienkolleg e gitmeme gerek yok sartim sadece dil egitimini tamamlamak .Bu sartli kabul icin de sertifika almam gerekiyor mu peki?

time

Mesaj gönderen time » Çrş Mar 24, 2021 7:18 am

camdakielizi yazdı: Sal Mar 23, 2021 11:22 pm Cok tesekkur ederim uzun olarak anlattiginiz icin benim studienkolleg e gitmeme gerek yok sartim sadece dil egitimini tamamlamak .Bu sartli kabul icin de sertifika almam gerekiyor mu peki?
Tu Berlin içinse evet

gkberk

Mesaj gönderen gkberk » Prş Nis 15, 2021 4:24 am

time yazdı: Çrş Mar 24, 2021 7:18 am [quote=camdakielizi post_id=175624 time=<a href="tel:1616530969">1616530969</a> user_id=14059]
Cok tesekkur ederim uzun olarak anlattiginiz icin benim studienkolleg e gitmeme gerek yok sartim sadece dil egitimini tamamlamak .Bu sartli kabul icin de sertifika almam gerekiyor mu peki?
Tu Berlin içinse evet
[/quote]

Time merhaba. B1 veya Telc B2 ile TU Berlin’e şartlı kabul başvurusu yapılıyor mu? Bilgin varsa cevaplarsan sevinirim.