Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Goethe B2 Taktikleri

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Kursatbozkurt

Goethe B2 Taktikleri

Mesaj gönderen Kursatbozkurt » Cum Şub 05, 2021 4:27 pm

Merhaba, Goethe b2 sınavına daha önce girmiş arkadaş sınav hakkında ipuçları verebilir mi? Testdaf ile benzer bir yapıya sahip ama schreiben ve mündlich kısmında farklı tüyolar gerekiyor sanırım. Kitap olarak Sicher b2.1 ve b2.2 kullanıyorum. Sınav ile ilgili tüyolar verirseniz çok mutlu olurum.

camdakielizi

Re: Goethe B2 Taktikleri

Mesaj gönderen camdakielizi » Prş Şub 18, 2021 10:08 pm

sinava girdin mi ben de giricem kimse cevap vermemis o yüzden merak ettim

time

Mesaj gönderen time » Cum Şub 19, 2021 1:51 am

Ben de girmeyi düşünüyorum.. cornelsen yayının bi kitabı var onu çok öneriyorlar. Onun haricinde her gün meksikalı bi kızla konuşma yapıyorum sınava yönelik.

sametbasli

Mesaj gönderen sametbasli » Cum Şub 19, 2021 2:20 am

Kursatbozkurt yazdı: Cum Şub 05, 2021 4:27 pm Merhaba, Goethe b2 sınavına daha önce girmiş arkadaş sınav hakkında ipuçları verebilir mi? Testdaf ile benzer bir yapıya sahip ama schreiben ve mündlich kısmında farklı tüyolar gerekiyor sanırım. Kitap olarak Sicher b2.1 ve b2.2 kullanıyorum. Sınav ile ilgili tüyolar verirseniz çok mutlu olurum.
Bende bu sınava girmeyi düşünüyorum ama telc b2 daha basit sanki. Telce gireceğim büyük ihtimal

Kullanıcı avatarı
Kursatbozkurt

Mesaj gönderen Kursatbozkurt » Pzt Mar 08, 2021 10:22 pm

Hayır daha giremedim, İlk önce B1 sınavını deneyip sonra mayısta ki b2 sınavına girmeyi düşünüyorum. B2 ile ilgili tecrübelerini anlatan birisi olsa çok iyi olur. Telc sınavında ek olarak grammatik kısmı var sanırım, burada bir arkadaş içerik olarak benziyor demişti.
"Ben kendi hazırlık sürecinde Hueber ve Klettin b1 hazırlık kitaplarını kullanıyorum. Testdafa hazırlandığım için almanca alt yapım var ama bilmediğim bir for at olduğu için göz korkutuyor. *Özellikle yazma kısmı *"
Kelime dağarcığı ve gramatik için Sicher b2 ve aspekte neu b2 kitaplarına devam ediyorum .

zeitfürzeit

Mesaj gönderen zeitfürzeit » Çrş Mar 10, 2021 1:53 am

Ocak Telc B2 sınavına girmiş biri olarak konuya dahil olmak istedim. Ben de çevremdekilerin tavsiyesi üzerine Telc'e girmeye karar vermiştim. Konuşma kısmından korkmama rağmen oradan çok iyi bir puan geldi ama mektup kısmından 15/45 almamın büyük bir etkisiyle schriftliche Teil'dan kaldım. Nasıl olduğunu hala anlamıyorum, en garanti gördüğüm kısımdı neyse. Bu sınavın güzelliği, diğerlerinde nasıl bilmiyorum ama, sadece kaldığınız bölümden tekrar sınava girebiliyorsunuz. Tekrar konuşma sınavına girmeme gerek yok yani

camdakielizi

Mesaj gönderen camdakielizi » Pzr Mar 21, 2021 10:39 pm

ben de konusmak icin birini ariyorum nisan sonu sinava giricem pratik yapmak isteyenlerle iletisime gecebilirim