Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

vize-2021

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Eftelyamcr

vize-2021

Mesaj gönderen Eftelyamcr » Pzr Mar 21, 2021 2:36 pm

Merhabalar. Öğrenci vizesi için 25 Mart tarihinde İzmir de görüşmem var. Belgelerimin hepsi tam ama bana sorulacak olan sorular hakkında pek bir bilgim yok ve bu durum beni endişelendiriyor. Önceden deneyimi olan birisi, hangi tür sorular sorulduğunu paylaşabilir mi? Şimdiden çok teşekkürler.

cyclops1

Re: vize-2021

Mesaj gönderen cyclops1 » Pzr Mar 21, 2021 5:07 pm

Streslenecek bir şey yok her evragin tamsa.Sorulan sorulara tutarlı cevap vermen yeterli.Yani ekstra bir olay olmuyor vizede.Neden gitmek istiyorsun,tanıdığın var mi almanyada gibisine belki bir kaç soru sorabilir.Ya da almanca bir kaç soru kendini tanıtman için o kadar.Genelde fazla soru bile sorulmuyor evrakların tam ise.

lilas

Mesaj gönderen lilas » Pzr Mar 21, 2021 5:13 pm

Herhangi bir seviyede Almanca bildiğini beyan ettiysen kendin tanıt, neden gitmek istiyorsun, hangi dersleri alacaksın, neden bu bölüm, neden bu okul, neden bu şehir, almanyada tanıdığın var mı gibi bir şeyler sorabilirler bunlara hazırlanabilirsin. <3

burakbb

Mesaj gönderen burakbb » Pzr Mar 21, 2021 5:47 pm

Wuppertal şartlı kabule başvuracağım kış dönemi için. Sonrasında vize almak için A2 ösd sınavına gireceğim. Vize almam için yeterli olur mu ve süreç ne kadar sürer

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Pzt Mar 22, 2021 1:16 am

Eftelyamcr yazdı: Pzr Mar 21, 2021 2:36 pm Merhabalar. Öğrenci vizesi için 25 Mart tarihinde İzmir de görüşmem var. Belgelerimin hepsi tam ama bana sorulacak olan sorular hakkında pek bir bilgim yok ve bu durum beni endişelendiriyor. Önceden deneyimi olan birisi, hangi tür sorular sorulduğunu paylaşabilir mi? Şimdiden çok teşekkürler.
Vize ani defteri var, vize görüsmesine girenler nasil yapiyoröarsa karsidaki görevlinin mimimlerine kadar yaziyorlar, o basliga baktinmi?