Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Fintiba ya para Göndermek

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Serhat2112

Fintiba ya para Göndermek

Mesaj gönderen Serhat2112 » Cmt Mar 20, 2021 9:57 pm

Arkadaşlar Is bankası euro hesabim var parayı iş bankasındakı hesabıma yatırıp ordan,bana verile Fintiba ibanına havale edebilir miyim? Birde ne kadar yatırmam lazım 10552 euro mu?

emreozcan9

Re: Fintiba ya para Göndermek

Mesaj gönderen emreozcan9 » Pzt Mar 22, 2021 11:49 am

uppp

sintomari

Mesaj gönderen sintomari » Pzt Mar 22, 2021 12:09 pm

Swift ücretleri fazla olduğu için paranız TL'de ise Transferwise'ı kullanmanızı öneririm. Transferwise'da ücretler gönderim sırasında görülebiliyor, ekstra aracı banka ücreti ödemiyorsunuz. Siz TL olarak gönderiyorsunuz onlar Euro'ya çevirip aktarıyor. Göndereceğiniz miktar gideceğiniz süreye ve hibeli olup olmamanıza göre değişiyor. Hibe alıyorsanız, toplam miktardan hibeyi çıkarıp o kadar yatırmanız gerekiyor. Aksi durumda 861XGideceğiniz ay kadar yatırmanız gerekiyor. Fintiba ayrıca 100 Euro Depozito ve 89 Euro da hesap ücreti istiyor. Göndereceğiniz miktara bunları da eklemenizi istiyor.

electronics.ege

Mesaj gönderen electronics.ege » Pzt Mar 22, 2021 12:25 pm

Bildiğim kadarıyla yazıyorum. Aylık yatırılması gereken para 861 Euro x 12 ay = 10.332 Euro.
Aylık 5 Euro hesap ücreti 12 ayda 12 x 5 = 60 Euro.
İlk Hesap Açma Ücreti = 90 Euro.

Şu anda böyle toplarsan 10.482 Euro ediyor.

Buffer ücreti var 100 Euro. Bu ücret para transferi yapılırken kesinti çıkarsa kullanmak için. Ya da herhangi bir aksilikte paranı iade ederken fintibanın masraflarını karşılamak için. Bu para kesilirse kalanı sana iade ediliyor, hiç kesilmezse tüm para sana iade ediliyor.

10.480+100 Euro = 10.582 Euro.

Benim hesap açmadım ama açarsam buna benzer bir şeyler koyucam. Bir de olurda kesinti mesinti olacak. Parayı gönderenden mi(iş bankası euro hesabı) yoksa karşı taraftan mı(bloke hesaba aktarılan toplam para) keselim derse, parayı gönderenden yani benden kes, bloke hesaptaki paraya dokunma, neyse ücret ben öderim. Ordaki paranın dengesinin bozulmaması lazım demeniz lazım ona göre seçim yapmanız lazım.