Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Anmeldung süreci

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
klara

Anmeldung süreci

Mesaj gönderen klara » Prş Mar 18, 2021 4:12 pm

Selamlar herkese,

Bir arkadasim Duisburg'ta suan. Anmeldung icin gerekli mail adresine mail gonderdi fakat 1 haftadir cevap yok. Daha fazla beklemeli miyiz yoksa farkli mail adreslerine ulasmaya calismali mi? Almanya'da burokrasinin yavas oldugunu bildigimiz icin surekli mail atmak istemiyoruz fakat her yerde ulkeye girdikten en gec 2 hafta sonra anmeldung yapilmali diyor :)

Simdiden cevap verenlere tesekkurler.
Saygilar.

koloo

Re: Anmeldung süreci

Mesaj gönderen koloo » Cum Mar 19, 2021 1:06 am

klara yazdı: Prş Mar 18, 2021 4:12 pm Selamlar herkese,

Bir arkadasim Duisburg'ta suan. Anmeldung icin gerekli mail adresine mail gonderdi fakat 1 haftadir cevap yok. Daha fazla beklemeli miyiz yoksa farkli mail adreslerine ulasmaya calismali mi? Almanya'da burokrasinin yavas oldugunu bildigimiz icin surekli mail atmak istemiyoruz fakat her yerde ulkeye girdikten en gec 2 hafta sonra anmeldung yapilmali diyor :)

Saygilar.
Telefonla ulasmayi denediniz mi? Arkadasin ulasmayi deniyorsa 2 haftayi gecmesi onun kabahati degil o yüzden bi ceza almaz. Duisburgda yurtta mi kaliyor?

melo23

Mesaj gönderen melo23 » Cum Mar 19, 2021 12:12 pm

Mehaba,

Ben de aynı durumdayım. aşağı yukarı 1 hafta oldu benim de, ses seda yok. aradık 2 kez, ulaşamadık. Bir kaç gün daha bekleyip öyle aramayı düşünüyoruz.
klara yazdı: Prş Mar 18, 2021 4:12 pm Selamlar herkese,

Saygilar.

klara

Mesaj gönderen klara » Çrş Mar 24, 2021 1:32 pm

Selamlar arkadaşlar,

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Bir süredir rahatsız olduğum için cevap veremedim. Hala bir yanıt alamadık biz, siz yanıt alabildiniz mi ?

Teşekkürler tekrardan.

hanzas

Mesaj gönderen hanzas » Çrş Mar 24, 2021 4:47 pm

koloo yazdı: Cum Mar 19, 2021 1:06 am Telefonla ulasmayi denediniz mi? Arkadasin ulasmayi deniyorsa 2 haftayi gecmesi onun kabahati degil o yüzden bi ceza almaz. Duisburgda yurtta mi kaliyor?
Koronadan dolayı sıkıntı var zaten. Ben geldiğim gibi randevu almıştım anmeldung için, ona rağmen ancak 2 ay sonrasına alabilmiştim. Hiç sorun çıkmadı.

vasistdas.de

Mesaj gönderen vasistdas.de » Pzt Mar 29, 2021 3:08 pm

Merhaba, COVID'den dolayi kimsenin 2 hafta icerisinde Anmeldung yaptirmasi beklenmiyor. Ancak yapmaniz gereken en azindan resmi bir email atarak "ben geldim, nasil anmeldung icin sira/randevu alamiyorum" demeniz ve sonrasinda bu emaili saklamaniz.

Bu arada Anmeldung'a ilgili genel bilgilerin oldugu bu yaziya bakabilirsiniz. https://vasistdas.de/almanyada-ikamet-kaydi/

ozcartman

Mesaj gönderen ozcartman » Cum Eyl 03, 2021 10:07 am

Merhaba. Epey zaman geçmiş üzerinden. Nasıl sonuçlandı acaba durum? Çözüm bulabildiyseniz anlatır mısınız?