Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Is bulma yontemleri

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
nilly92

Is bulma yontemleri

Mesaj gönderen nilly92 » Cmt Şub 06, 2021 12:25 am

Merhaba herkese

Mart sonu itibari ile ogrenciligim bitiyor. Malum coronadan dolayi is bulma imkani malasef ki zorlasti. Almanca yeterliligimin de az olmasi sebebiyle 2 aydir henuz bir is bulamadim. Merak ettigim kendi bolumumden bir is bulana kadar part time ya da benzeri bir is bulabilmek icin ne tur yol izleyebilirim? Is bulmada yardimci olan ajanslar varmi Almanya da? Malum mezuniyetten sonra saglik sigortasi ve ev kirasi nedeniyle masraflar artacak. Bu konu hakkinda bilgilerinizi paylasirsaniz sevinirim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Is bulma yontemleri

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Şub 06, 2021 3:46 pm

Diger AT11 sorunuzun da cevabi egitim sonrasi verilen oturum izninin (Duldung) hangi maddeye göre verildigine göre degisir. 19. maddemi yoksa 60.maddemi ona bakmak lazim.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

nilly92

Mesaj gönderen nilly92 » Pzt Şub 08, 2021 8:18 pm

19. ve 60. maddeler arasinda ki fark nedir? bana suan gecici 6 aylik vize verdiler ocak ve haziran arasini kapsayan. Ancak mart sonu mezunum ve AT11 im nisan -haziran arasin kapsamiyor. Ve haziran da ise 18 aylik is arama vizesi verilecek. Bu nisan-haziran ve hazirandan sonrasini kapsayacak bir belge varmi Turkyieden alacagim onu merak ediyorum. Bugun Aok ile konustum ve kendileri bu durumda AT11 imin gecerli olup olmadigini bilmedikelrini soylediler. Anladigim kadariyla Turkiye ile alakali bir durum bu

fedorac0re

Mesaj gönderen fedorac0re » Sal Şub 16, 2021 4:05 pm

nilly92 yazdı: Pzt Şub 08, 2021 8:18 pm 19. ve 60. maddeler arasinda ki fark nedir? bana suan gecici 6 aylik vize verdiler ocak ve haziran arasini kapsayan. Ancak mart sonu mezunum ve AT11 im nisan -haziran arasin kapsamiyor. Ve haziran da ise 18 aylik is arama vizesi verilecek. Bu nisan-haziran ve hazirandan sonrasini kapsayacak bir belge varmi Turkyieden alacagim onu merak ediyorum. Bugun Aok ile konustum ve kendileri bu durumda AT11 imin gecerli olup olmadigini bilmedikelrini soylediler. Anladigim kadariyla Turkiye ile alakali bir durum bu
Durumun Türkiye ile ilgisi varsa en yakın konsoloslukla iletişime geçerseniz yardımcı olacaklarını düşünüyorum. Umarım halledebilirsiniz.. :roll:

Kullanıcı avatarı
rodosto

Mesaj gönderen rodosto » Cum Mar 12, 2021 7:21 pm

Bu konu hakkında ben de meraklıyım, nereden nasıl iş bulunabilir diye. Tez yazıyorum şu anda, ve ek bir maaş çok iyi olurdu. Tanıdığım ettiğim yok, çevre de yapamadım virüsten dolayı.

erenahmet95

Mesaj gönderen erenahmet95 » Pzr Mar 14, 2021 11:35 am

rodosto yazdı: Cum Mar 12, 2021 7:21 pm Bu konu hakkında ben de meraklıyım, nereden nasıl iş bulunabilir diye. Tez yazıyorum şu anda, ve ek bir maaş çok iyi olurdu. Tanıdığım ettiğim yok, çevre de yapamadım virüsten dolayı.
hocam https://www.jobmensa.de/ soyle bir site var ogrenciler icin is buluyorlar. Gerci ben daha yeni kayit oldum okula ,immatrikulationbescheinigung olmadigi icin kabul etmediler , belgeyi aldiktan sonra tekrar basvurun dediler , genelde hammal isleri oluyor , paket kaldirma falan filan.

Siz bir deneyin belki bulundugunuz yerde denk gelebilir bir yer. Bende suan ariyorum daha ilk semestera baslayacagim sikintili bir surec.

Kullanıcı avatarı
rodosto

Mesaj gönderen rodosto » Sal Mar 16, 2021 3:40 am

erenahmet95 yazdı: Pzr Mar 14, 2021 11:35 am hocam https://www.jobmensa.de/ soyle bir site var ogrenciler icin is buluyorlar. Gerci ben daha yeni kayit oldum okula ,immatrikulationbescheinigung olmadigi icin kabul etmediler , belgeyi aldiktan sonra tekrar basvurun dediler , genelde hammal isleri oluyor , paket kaldirma falan filan.

Siz bir deneyin belki bulundugunuz yerde denk gelebilir bir yer. Bende suan ariyorum daha ilk semestera baslayacagim sikintili bir surec.
Baktım ben küçük yerde yaşadığımdan hiçbir iş çıkmadı yakınımda ama teşekkürler yine de. Bol şanslar size.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Mar 16, 2021 11:23 am

Burayi da bir inceleyin derim. Basarilar..:

https://www.deutschstudent.com/portfoli ... is-bulmak/
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com