Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

almanya universite kabul

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Staatsmann

almanya universite kabul

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş May 27, 2010 2:53 pm

[quote]memo21 tarafindan yazilan metin:
Merhaba Arkadaslr,
ben Turkiyedeki 3 Yillik Lise Diplomami burada tanitmak istiyorum, nereye basvuracagim, hangi Kurum ilgileniyor.
Ben Rhein\'de yasiyorum-(Nordrhein-Westfallen).
Bilgisi olan Arkadaslar yazarlarsa sevinirim.
[/quote]

Google\'da Zeugnisanerkennungsstelle diye arama yapabilirsin.

ayhan

almanya universite kabul

Mesaj gönderen ayhan » Sal Haz 01, 2010 9:01 pm

alman passa sahibim turkiyede okudum 2008 oss belgem war ve 2008-2009 turkiyede uni okudum bu yil kaydimi aldirdim almanyada okumak istiyorum dsh sinavina girmek veya tekara oss ye girmek zorundamiyim

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

almanya universite kabul

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Haz 02, 2010 3:42 am

Kaydini aldirdin ne demek oluyor ? Suan baska bir universitede mi okuyorsun ? Yoksa kaydini mi sildirdin ? Ya da dondurdun mu ?

Eger kaydini sildirmediysen ve 4 yillik bir bolumdeysen Alman universitelerine basvuru yapabilirsin.Aksi halde yeniden OSS ye girmek ve bir universiteye yerlesmek zorundasin.

Almancan yoksa DSH sinavina elbette girmek zorundasin.

memo21

almanya universite kabul

Mesaj gönderen memo21 » Cum Haz 25, 2010 9:59 pm

Tekrardan Merhaba Arkadaslar,
Diplomami tanitmak icin Zeugnisanerkennungsstelle\'ye gondermistim, bugun Cevap geldi. Fachoberschulreife olarak kabul edilmis. Ben Informatik okumak istiyorum. Fachabitur yapmak istiyorum.
Bu nasil olacak, mumkun mudur acaba ?
Ama bazilari Fachhochschule ile Master filan yapilamaz diyorlar.
Bilen arkadaslar cevaplasalar sevinirim.
Tekrardan selamlar...

prodigysrcan

almanya universite kabul

Mesaj gönderen prodigysrcan » Cum Haz 25, 2010 10:42 pm

Hangi belgeleri gonderdigini teker teker yazarmisin.Ve ne kadar zamanda tam olarak ne cevap geldi.Ne gonderdiler tam cevapta.Belki birseyler buluruz.

memo21

almanya universite kabul

Mesaj gönderen memo21 » Cum Haz 25, 2010 11:55 pm

Merhaba,
ben Turkiye Lise Diplomami bide Lebenslaufumu gonderdim. Yaklasik olarak 1 ay icinde cevap geldi. Tama olarak Cevabi buraya yaziyorum.

BESCHEINIGUNG

Herr benim adim :),
geb. am 19.08.1987 in ... / POLEN

hat durch Vorlage des Abschlusszeugnisses /\'\'LISE DIPLOMASI\'\' (Abiturzeugnis) Nr. 8879 vom 15.06.2007 des
Ministeriums fur Erziehung und Bildung der Republik Turkei uber den erfolgreichen Besuch und Abschluss im
Schuljahr 2006/2007 des "ATATURK LISESI" - Gymasiums in Diyarbakir, Schwerpunkt : Mathematik/Turkisch,
einen dem

mitlerren Schulabschluss (-Fachoberschulreife-)

gleichwertigen Bildungsstand nachgewiesen.

Diese Bescheinigung ist nur gultig in Verbindung mit dem Original oder einer offentlich beglaubugten Ablichtung
des vorgenannten Zeugnisses und der Ubersetzung.

Not: Ayrica yukarida benim dogdugum ulkeyi POLEN yazmislar. Herhalde hatta mi yapmislar. Sakincasi var mi, yada tekrar onlarla iletisime mi geceyim, hata mi yaptiniz diyeyim. Bilgilendirirseniz sevinirim.

romeo-87

almanya universite kabul

Mesaj gönderen romeo-87 » Cmt Haz 26, 2010 2:48 pm

diplomani mitlerenschulabschluss yani diger adiyla Fachoberschulabschluss kabul etmeleri gayet normal,cunku sadece lise diplomani gondermissin.yani bununla universite okuyamazsin.bu diploma burda Realschule yada ayni seviyedeki okullari bitirdigin zaman veriliyor.
dogum yerinin Polen olmasi birseyi degistirmiyor,sonucta okulu trde bitirmissin.

bu diplomayla Fachoberschulede okuyabilirsin.iki yil suruyor o okulu bitirincede Fachhochschuleye gidebilirsin.yada almanyada meslek yapabilirsin.bunlar alternatifler.

yok eger ben iki yil okuyamam universite daha kisa yoldan universite okumak istiyorum dersende, o zaman trye gidip Ossye gir.bir yere yerles.

memo21

almanya universite kabul

Mesaj gönderen memo21 » Cmt Haz 26, 2010 3:02 pm

Oncelikle Cevabiniz icin tesekkurler,
ben hangi Abitur yapabilirm, FachAbi. mi yoksa vollAbi. mi?
Bide Abitur yapsam hangi dersler var, Turkiyedeki ile aralarinda nasil bir fark var, zorluk zeviyesi filan...

barisgoksu

almanya universite kabul

Mesaj gönderen barisgoksu » Cmt Haz 26, 2010 3:53 pm

herkese merhabe arkadaslar. uni ye kayit olmak icin gerekli evraklar nelerdir ??? simdiden tesekkurler.

memo21

almanya universite kabul

Mesaj gönderen memo21 » Cmt Haz 26, 2010 4:46 pm

Arkadaslar bu diploma ile Bankkaufmann yapabilir miyim?
Bannkaufmann icin neler gerekiyor, ne lazim, onerileriniz nedir. Is bulma imkani, filan vb.
Tesekkurler...

romeo-87

almanya universite kabul

Mesaj gönderen romeo-87 » Cmt Haz 26, 2010 9:06 pm

[quote]memo21 tarafindan yazilan metin:
Oncelikle Cevabiniz icin tesekkurler,
ben hangi Abitur yapabilirm, FachAbi. mi yoksa vollAbi. mi?
Bide Abitur yapsam hangi dersler var, Turkiyedeki ile aralarinda nasil bir fark var, zorluk zeviyesi filan...[/quote]

Fachabi yapabilirsin, ancak ordada yine cesitli alanlar var

Technik; Wirtschaft, Verwaltung, Rechtspflege; Sozialwesen v.b..

eayrica elindeki mitlerenschulabschluss ile Bankkaufmann meslegini yapabilirsin.internette bankalarin ilanina yada ausbildung als Bankkaufmann o9larak arastirip, hemen bewerbung yazabilirsin.

memo21

almanya universite kabul

Mesaj gönderen memo21 » Cmt Haz 26, 2010 9:32 pm

Ben Maschinenbau yada Informatik dusunuyorum. Simdiden diyelimki Maschinenbau sectim ve Fachabitur yapacagim. Burada hangi dersleri gorecegim. Yada Informatik sectim bunda hangi dersleri gorecegim. 2007 esitagirlik mezunuyum. 3 yil gecti, bircok dersi unuttum, nasil olacak. Benim bolumde Sayisal dersler(Fizik, Kimya, Biyoloji vs.) yoktu. Simdi bana onereceginiz bir tavsiyeyi, oneriyi bekliyorum.

memo21

almanya universite kabul

Mesaj gönderen memo21 » Sal Haz 29, 2010 12:16 am

Arkadaslar Bankkaufmann Meslek Diplomasini aldiktan sonra Uni\'ye gidibilir miyiz, yoksa ne kadar okusak mecburen Abitur yapip Uni\'ye gidiyoruz. Ben burada GAB\'a (Gesellschaft fur Arbeits und Berufsforderung) gittim. Oradaki calisan bana dediki Meslek yapip Meslek Diplamini aldiktan sonra Uniye basvurabilirsin, yani studieren yapabilirsin. Ama bazilarida Meslek yapsanda yapmasanda Uniye girebilmek icin yinde Abitur yapmalisin diyor. Bu nasil oluyor. Bilen arkadaslarda olayi aydinlatsalar sevinirim
:)

memo21

almanya universite kabul

Mesaj gönderen memo21 » Çrş Tem 14, 2010 3:24 am

Arkadaslar oncedende belirtigim gibi Lise Diplomam burada Fachoberschulreife olarak kabul edildi. Bununla iki yillik bir Meslek yaptiktan sonra ve Meslek Diplomasini aldiktan sonra studieren yapabilir miyim, yoksa uc yil olmasi lazim.

Birde ne yapayim. Meslek mi yapayim, yoksa Fachabi. mi yapayim???
Sizler ne oneriyorsunuz.

memo21

almanya universite kabul

Mesaj gönderen memo21 » Prş Tem 22, 2010 2:48 am

Arkadaslr ben Fachabitur Informatik yapmak istiyorum. Bu nasildir, hangi dersler vardir. Benim Ingilizcem yok. Ne yapmam lazim.

GKN

almanya universite kabul

Mesaj gönderen GKN » Prş Tem 22, 2010 5:24 am

Merhaba Arkadaslar,
Oglum busene lys girdi ve sonuclari bekliyoruz eger kazanirsa
almanyada okuya bilirmi? (kendisi Alman vadandasi) Kazandigi bolumu okumak zorundami? Malasef Fazla almancasi yok.
Bilgisayar ogretmenligini kazanirsa. Bilgisayar muhendisligini okuya bilirmi? Ozel universteyi kazanirsa okuya bilirmi?
Kusura bakmayin fazla sorum oldu.
Saygilarimla

jasmin

almanya universite kabul

Mesaj gönderen jasmin » Prş Tem 22, 2010 5:08 pm

selam arkadaslar :)

benim size bi sorum olucak eger yardim ederseniz cok sevinirim.ben ondokuz mayis universitesinde almanca ogretmenligi bolumunde okuyorum .bu sene hazirlik sinifini bitirdim ve almanyada universite okumak istiyorum .size sorum ordaki b universiteye gecis yapabilirmiyim.ozellikle de munihte bi universitede okumak istiyorum. sebebide dayimlar orada yasiyolar.eger bilginiz varsa bu konuda yardim edebilirmisiniz.;)

jasmin

almanya universite kabul

Mesaj gönderen jasmin » Cum Tem 23, 2010 4:43 pm

arkadaslar yardiminizi bekliyorum lutfen yardim ederseniz cok sevinirim

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

almanya universite kabul

Mesaj gönderen Physiker » Cum Tem 23, 2010 10:39 pm

evet gecebilirsin, bu arada testdaf ve dsh sinavini yine de istiyorlar.. okudugun dersleri saydirtabilirsin bunun icin basvuru yaparken extra islemler yapman gerekecek, oldukca karisik.