Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyadaki telefon hatlariyla ilgili bir soru

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Staj+

Almanyadaki telefon hatlariyla ilgili bir soru

Mesaj gönderen Staj+ » Sal Mar 09, 2021 2:20 pm

Arkadaslar alditalk´tan, Sinirsiz konusma ve sms´li 3 gb´lik paket aldim. Paket detaylarinda söyle bir sey yazi gördüm
"3 GB yüksek hızlı veri hacmi ile AB genelinde sabit internet ücreti. İndirmede 25 Mbit / s ve yüklemede 10 Mbit / s tarifesinde yer alan yüksek hızlı veri hacminin tüketimine kadar maksimum hız, ardından ilgili faturalama döneminin sonuna kadar maksimum 64 Kbit / s."

3 gb internetim bittikten sonra ucret odemeden dusuk hizda interneti kullanmaya devam edebilir miyim, bu durum hakkinda bilgisi olan var mi?

nebileyimne

Re: Almanyadaki telefon hatlariyla ilgili bir soru

Mesaj gönderen nebileyimne » Sal Mar 09, 2021 9:33 pm

Staj+ yazdı: Sal Mar 09, 2021 2:20 pm Arkadaslar alditalk´tan, Sinirsiz konusma ve sms´li 3 gb´lik paket aldim. Paket detaylarinda söyle bir sey yazi gördüm
"3 GB yüksek hızlı veri hacmi ile AB genelinde sabit internet ücreti. İndirmede 25 Mbit / s ve yüklemede 10 Mbit / s tarifesinde yer alan yüksek hızlı veri hacminin tüketimine kadar maksimum hız, ardından ilgili faturalama döneminin sonuna kadar maksimum 64 Kbit / s."

3 gb internetim bittikten sonra ucret odemeden dusuk hizda interneti kullanmaya devam edebilir miyim, bu durum hakkinda bilgisi olan var mi?
Şu ana kadar deneme şansım olmadı bol internetli bir tarifem olduğu için ama sorunun cevabını evet olarak biliyorum. Ekstra ücret ödemeden düşük hızla kullanmaya devam edebiliyor olman lazım.

erk008

Mesaj gönderen erk008 » Çrş Mar 10, 2021 2:00 am

Staj+ yazdı: Sal Mar 09, 2021 2:20 pm Arkadaslar alditalk´tan, Sinirsiz konusma ve sms´li 3 gb´lik paket aldim. Paket detaylarinda söyle bir sey yazi gördüm

Evet 3Gb bitinceye kadar yüksek hizda, ondan sonra var gibi görünen ama yok denecek hizda internet hiziyla sinirsiz kullanmaya devam ediyorsun. Benim basima geldi böyle bir durum ayin sonuna dogru, whatsappten text mesaj gecikmeyle gidiyor ancak.

Staj+

Mesaj gönderen Staj+ » Çrş Mar 10, 2021 6:00 pm

Cevaplarınız için teşekkür ederim

avci

Mesaj gönderen avci » Cum Ara 24, 2021 1:50 pm

nebileyimne yazdı: Sal Mar 09, 2021 9:33 pm Şu ana kadar deneme şansım olmadı bol internetli bir tarifem olduğu için ama sorunun cevabını evet olarak biliyorum. Ekstra ücret ödemeden düşük hızla kullanmaya devam edebiliyor olman lazım.
Hocam, tarifeniz nedir acaba,ben de ocakta geliyorum ev ve mobil internet paketi almam lazım. Siz ne önerirsiniz fiyat performans olarak?

physiome

Mesaj gönderen physiome » Cum Ara 24, 2021 7:41 pm

avci yazdı: Cum Ara 24, 2021 1:50 pm Hocam, tarifeniz nedir acaba,ben de ocakta geliyorum ev ve mobil internet paketi almam lazım. Siz ne önerirsiniz fiyat performans olarak?
Buna tavsiye verirseniz ben de sevinirim, daha önce Lidl hattı kullanmıştım ama biraz pahalı sanki.

nebileyimne

Mesaj gönderen nebileyimne » Cum Şub 04, 2022 2:38 pm

Kusura bakmayın uzun bir zamandır foruma girmemiştim. Ocak ayında geliyorum demişsiniz, o sebeple size yardımcı olamam muhtemelen ama en azından başka merak edenler olursa diye kendi kullandığım tarifeyi yazabilirim. Mobilcom-Debitel'den faturalı vodafone altyapılı 18gb internetli mobil tarife kullanıyorum (konuşma ve SMS sınırsız Almanya'da genellikle olduğu üzere). Aylık 15 Euro ücreti var, ikinci seneden sonra 36 Euro'ya çıkacak ama tekrar yenilemeyi düşünmüyorum şimdilik. Yurtta internet olduğu için mobilde 18gb şahsen bana hayli hayli yetiyordu, 15 Euro da nispeten uygun bir miktar bence. Halen aynı kampanya devam ediyor mu bilmiyorum ancak benzeri tarifeleri internet sitesinden kontrol edebilirsiniz.
avci yazdı: Cum Ara 24, 2021 1:50 pm Hocam, tarifeniz nedir acaba,ben de ocakta geliyorum ev ve mobil internet paketi almam lazım. Siz ne önerirsiniz fiyat performans olarak?