Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Şartlı kabul ile Ulusal Vize Başvurusunda Bulunup Şubat-Mart Aylarından Beri Vize Alamayanlar

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
melo23

Re: Şartlı kabul ile Ulusal Vize Başvurusunda Bulunup Şubat-Mart Aylarından Beri Vize Alamayanlar

Mesaj gönderen melo23 » Pzr Oca 31, 2021 7:38 pm

Ben artik umudu kestim.

gltnhzr yazdı: Pzr Oca 31, 2021 7:18 pm 2020 randevulu bekleyen arkadaşlar sonuçlar geldi mi her şey yolunda mı?

gltnhzr

Re: Şartlı kabul ile Ulusal Vize Başvurusunda Bulunup Şubat-Mart Aylarından Beri Vize Alamayanlar

Mesaj gönderen gltnhzr » Pzr Oca 31, 2021 10:46 pm

melo23 yazdı: Pzr Oca 31, 2021 7:38 pm Ben artik umudu kestim.
Ne zamandan beri bekliyorsunuz?

melo23

Mesaj gönderen melo23 » Pzt Şub 01, 2021 11:52 am

Mart 10 da başvurmuştum. En son yine belge falan istediler gönderdim ama ses seda yok.
gltnhzr yazdı: Pzr Oca 31, 2021 10:46 pm Ne zamandan beri bekliyorsunuz?

gltnhzr

Mesaj gönderen gltnhzr » Pzt Şub 01, 2021 10:22 pm

Ben 21şubatta başvurmuştum 6ocakta eline ulaştı vize. Yakında size de gelecektir diye düşünüyorum

sertas

Mesaj gönderen sertas » Sal Şub 02, 2021 9:44 am

maintenanceengineer yazdı: Sal Oca 05, 2021 8:59 pm Randevuyu bekliyorum hocam. Vize görüşmemin detaylarını anı defteri2021 de yazacağım
Hocam baktım da göremedim, nasıl geçti vize görüşmen? Detay verebilecek misin?

melo23

Mesaj gönderen melo23 » Prş Şub 25, 2021 2:53 pm

Merhaba arkadaşlar. habersiz şekilde bugün geldi elime vizem. umudu tamamen kesmiştim, pek çok belgemin geçerlilik süresi bitmesine rağmen 6 aylık vermişler. sanırım tek kalan bendim bu grupta. :)
melo23 yazdı: Pzt Şub 01, 2021 11:52 am Mart 10 da başvurmuştum. En son yine belge falan istediler gönderdim ama ses seda yok.

cool

Mesaj gönderen cool » Prş Şub 25, 2021 3:57 pm

melo23 yazdı: Prş Şub 25, 2021 2:53 pm Merhaba arkadaşlar. habersiz şekilde bugün geldi elime vizem. umudu tamamen kesmiştim, pek çok belgemin geçerlilik süresi bitmesine rağmen 6 aylık vermişler. sanırım tek kalan bendim bu grupta. :)
Malesef tek kalan siz degilsiniz. Ben de 18 subattan beri bekleyen biriyim bir yildan fazla oldu neredeyse. Aralik ayinda guncel belge istediler gonderdim ama hala ses seda yok. Aradigimda bir sorun gorunmuyor yakinda gelecektir deniliyor sadece
Vizeniz ve dil kursunuz ne zaman basliyor?
En son gonderdigim guncel belgede 1 subatti kursumun baslangici oda gecti nasil olacak anlamadim

melo23

Mesaj gönderen melo23 » Prş Şub 25, 2021 4:06 pm

bende de öyle diyorlardı. en son ocak ayında benden güncel dil sınavı başvuru belgesi istediler. çünkü ben aralık ayında onlara b2 kurumun bittiğini, üniversite şartlı kabulümün süresini geçirmemek için acilen testdaf denemesi yapmam gerektiğini anlatan bir mail atmıştım. onlar da tam 1 ay sonra dönüş yaptılar, sınav belgesi ve seyahat sağlık sigortası istediler. bekletmeden hemen gönderdim. yine 1 ay geçti ve bugün ulaştı elime. ama şartlı kabul sürem doldu. üniversite ise belgeyi yenileyemeyeceklerini belirtti.

şuan vize aldım ama benim de kafam karışık. herhangi bir kabulüm olmadığı halde nasıl anmeldung yapacağım, sınırda sorun yaşar mıyım bilemiyorum.
cool yazdı: Prş Şub 25, 2021 3:57 pm Malesef tek kalan siz degilsiniz. Ben de 18 subattan beri bekleyen biriyim bir yildan fazla oldu neredeyse. Aralik ayinda guncel belge istediler gonderdim ama hala ses seda yok. Aradigimda bir sorun gorunmuyor yakinda gelecektir deniliyor sadece
Vizeniz ve dil kursunuz ne zaman basliyor?
En son gonderdigim guncel belgede 1 subatti kursumun baslangici oda gecti nasil olacak anlamadim

cool

Mesaj gönderen cool » Prş Şub 25, 2021 4:17 pm

melo23 yazdı: Prş Şub 25, 2021 4:06 pm bende de öyle diyorlardı. en son ocak ayında benden güncel dil sınavı başvuru belgesi istediler. çünkü ben aralık ayında onlara b2 kurumun bittiğini, üniversite şartlı kabulümün süresini geçirmemek için acilen testdaf denemesi yapmam gerektiğini anlatan bir mail atmıştım. onlar da tam 1 ay sonra dönüş yaptılar, sınav belgesi ve seyahat sağlık sigortası istediler. bekletmeden hemen gönderdim. yine 1 ay geçti ve bugün ulaştı elime. ama şartlı kabul sürem doldu. üniversite ise belgeyi yenileyemeyeceklerini belirtti.

şuan vize aldım ama benim de kafam karışık. herhangi bir kabulüm olmadığı halde nasıl anmeldung yapacağım, sınırda sorun yaşar mıyım bilemiyorum.
Ben de sizinki gibi bir durum yok aslinda online olarak kursa hic baslamadim. Sartli kabulum dolmasiyla ilgili bir seyde konusmadik. Buyuk ihtimalle gelmez yine benim ki :(

berkechk

Mesaj gönderen berkechk » Prş Şub 25, 2021 4:57 pm

Arkadaşlar beni şartlı kabul ile başvuru yapacağım ama bir dil kursundan kursun yüz yüze olacağına dair belgem yok.Diğer bütün belgelerim hazır.Aylardır bekliyorum.Sizce ne yapmalıyım.Bu belgeyi alabileceğim bir kurs var mı acaba.NRW de.

melo23

Mesaj gönderen melo23 » Prş Şub 25, 2021 6:23 pm

benim 2020 mayıs ayında başlayacaktı kursum. ama vizem gelmediği için dersleri kaçırmamak adına online başladım ben. a2 ile başladım, b2yi de ekimde bitirdim en son. normalde dondurabilirdim ama vakit kaybetmek istemedim. şimdi ben de kara kara düşünüyorum sınırda bana senin kabulün kursun vs yok mu derlerse ne diyeceğim, onu geçtim anmeldung için zaten isteyecekler. winter semester için başvurular da mayısta açılıyor. bir fikri olan varsa paylaşırsa çok sevinirim. ben en son pazartesi aramıştım bu arada konsolosluğu, işlemde bekleyin diyip geçiştirmişlerdi. bugünse mesaj mail bir bilgilendirme bile gelmeden geldi.

neden başlamadınız kursa, istemediğiniz için mi?
cool yazdı: Prş Şub 25, 2021 4:17 pm Ben de sizinki gibi bir durum yok aslinda online olarak kursa hic baslamadim. Sartli kabulum dolmasiyla ilgili bir seyde konusmadik. Buyuk ihtimalle gelmez yine benim ki :(

cool

Mesaj gönderen cool » Prş Şub 25, 2021 7:20 pm

melo23 yazdı: Prş Şub 25, 2021 6:23 pm benim 2020 mayıs ayında başlayacaktı kursum. ama vizem gelmediği için dersleri kaçırmamak adına online başladım ben. a2 ile başladım, b2yi de ekimde bitirdim en son. normalde dondurabilirdim ama vakit kaybetmek istemedim. şimdi ben de kara kara düşünüyorum sınırda bana senin kabulün kursun vs yok mu derlerse ne diyeceğim, onu geçtim anmeldung için zaten isteyecekler. winter semester için başvurular da mayısta açılıyor. bir fikri olan varsa paylaşırsa çok sevinirim. ben en son pazartesi aramıştım bu arada konsolosluğu, işlemde bekleyin diyip geçiştirmişlerdi. bugünse mesaj mail bir bilgilendirme bile gelmeden geldi.

Anladim. Benim B1 sertifikam var ama online egitim almak istemedim. Online egitim icin almanyada bir kursa yuksek meblalar odemekte istedim acikcasi. Gittigimde orgun egitimin daha saglikli olacagini dusunuyorum. Keza 7. Ayini bitiren arkadaslar var ama karantinadan vsden hic sosyallesemediklerini bu yuzden almancalarini ilerletenediklerini soyleyen arkadaslarim var. o yuzden orada normal bir sekilde gitmek istiyorum. Konsoloslugu ben de en son aradigimda islemde dedi ve kapatti. Ama subatin basinda aradigimda kadin bana subat ayinda gelir demisti. Yarin gelmezse zaten subatta bitti :) sizinde istanbul konsoloslugu mu?

melo23

Mesaj gönderen melo23 » Prş Şub 25, 2021 8:17 pm

bana da aralık ayında konuştuğum kadın ocakta gelir şartlı kabulünüz yanmaz merak etmeyin demişti. :D evet, istanbul.
cool yazdı: Prş Şub 25, 2021 7:20 pm Anladim. Benim B1 sertifikam var ama online egitim almak istemedim. Online egitim icin almanyada bir kursa yuksek meblalar odemekte istedim acikcasi. Gittigimde orgun egitimin daha saglikli olacagini dusunuyorum. Keza 7. Ayini bitiren arkadaslar var ama karantinadan vsden hic sosyallesemediklerini bu yuzden almancalarini ilerletenediklerini soyleyen arkadaslarim var. o yuzden orada normal bir sekilde gitmek istiyorum. Konsoloslugu ben de en son aradigimda islemde dedi ve kapatti. Ama subatin basinda aradigimda kadin bana subat ayinda gelir demisti. Yarin gelmezse zaten subatta bitti :) sizinde istanbul konsoloslugu mu?

cool

Mesaj gönderen cool » Prş Şub 25, 2021 9:25 pm

melo23 yazdı: Prş Şub 25, 2021 8:17 pm bana da aralık ayında konuştuğum kadın ocakta gelir şartlı kabulünüz yanmaz merak etmeyin demişti. :D evet, istanbul.
Of ya gercekten sacmalik :D

gltnhzr

Mesaj gönderen gltnhzr » Cmt Şub 27, 2021 11:45 am

melo23 yazdı: Prş Şub 25, 2021 6:23 pm benim 2020 mayıs ayında başlayacaktı kursum. ama vizem gelmediği için dersleri kaçırmamak adına online başladım ben. a2 ile başladım, b2yi de ekimde bitirdim en son. normalde dondurabilirdim ama vakit kaybetmek istemedim. şimdi ben de kara kara düşünüyorum sınırda bana senin kabulün kursun vs yok mu derlerse ne diyeceğim, onu geçtim anmeldung için zaten isteyecekler. winter semester için başvurular da mayısta açılıyor. bir fikri olan varsa paylaşırsa çok sevinirim. ben en son pazartesi aramıştım bu arada konsolosluğu, işlemde bekleyin diyip geçiştirmişlerdi. bugünse mesaj mail bir bilgilendirme bile gelmeden geldi.

Merhabalar öncelikle hayırlı olsun bende 16 ocakta almanyaya giriş yaptım. Pasaport kontrolde belgelerinizi inceliyorlar ve öncelikli olarak ilk geldiğinizde nerede kalacağınıza önem veriyorlar. Onlarla konuşmak ve kendinizi anlatmak için biraz Almancaya veya İngilizce'ye ihtiyacınız olacak. Ben tüm belgeleri sırları hazırlamış olarak öncelerine koydum konuşmaya çok gerek kalmasın diye :) endişeniz anlıyorum isterseniz onlara türkiyede konsolosluğun yavaş işlem yaptığı için belge süresinin dolduğunu ama şimdi burda okula birebir gidip halldeceğinizi ifade edin yada hemen şuan bir kursa kayıt yapıp yeniden güncel evrak belgesi isteyin. Tesdaf için zaten en az c1 seviyesinde olmaya ihtiyacınız var. Bende Nrw eyaletindetim.
Sevgiler...

gltnhzr

Mesaj gönderen gltnhzr » Cmt Şub 27, 2021 11:46 am

gltnhzr yazdı: Cmt Şub 27, 2021 11:45 am Merhabalar öncelikle hayırlı olsun bende 16 ocakta almanyaya giriş yaptım. Pasaport kontrolde belgelerinizi inceliyorlar ve öncelikli olarak ilk geldiğinizde nerede kalacağınıza önem veriyorlar. Onlarla konuşmak ve kendinizi anlatmak için biraz Almancaya veya İngilizce'ye ihtiyacınız olacak. Ben tüm belgeleri sıralı hazırlamış olarak önlerine koydum konuşmaya çok gerek kalmasın diye :) endişeniz anlıyorum isterseniz onlara türkiyede konsolosluğun yavaş işlem yaptığı için belge süresinin dolduğunu ama şimdi burda okula birebir gidip halldeceğinizi ifade edin yada hemen şuan bir kursa kayıt yapıp yeniden güncel evrak belgesi isteyin. Tesdaf için zaten en az c1 seviyesinde olmaya ihtiyacınız var. Bende Nrw eyaletindetim.
Sevgiler...

melo23

Mesaj gönderen melo23 » Cmt Şub 27, 2021 1:46 pm

Teşekkürler cevabınız için @gltnhzr giriş yaparken sıralı olarak hangi belgeleri gösterdiniz yazabilir misiniz? benim 13 martta Telc C1 sınavım var. sınav olacağım okuldan sınava gireceğime dair belgeyi aldım. durumumu ifade etmede İngilizce ve Almanca yeterliyim artık sanıyorum :) benim tek endişem sınırdayken şartlı kabul sürem bittiği için sıkıntı çıkması. kursa kayıt yaptırmak zorunda kalabilirim ama malum maliyet :) minimum maliyetle çözmem lazım bu işi. bütün belgelerimi güncelledim şartlı kabul dışında. Dediğiniz mantıklı, okullarla tekrar görüşme yapacağımı söyleyebilirim eğer sorun olursa.

gltnhzr yazdı: Cmt Şub 27, 2021 11:45 am Merhabalar öncelikle hayırlı olsun bende 16 ocakta almanyaya giriş yaptım. Pasaport kontrolde belgelerinizi inceliyorlar ve öncelikli olarak ilk geldiğinizde nerede kalacağınıza önem veriyorlar. Onlarla konuşmak ve kendinizi anlatmak için biraz Almancaya veya İngilizce'ye ihtiyacınız olacak. Ben tüm belgeleri sırları hazırlamış olarak öncelerine koydum konuşmaya çok gerek kalmasın diye :) endişeniz anlıyorum isterseniz onlara türkiyede konsolosluğun yavaş işlem yaptığı için belge süresinin dolduğunu ama şimdi burda okula birebir gidip halldeceğinizi ifade edin yada hemen şuan bir kursa kayıt yapıp yeniden güncel evrak belgesi isteyin. Tesdaf için zaten en az c1 seviyesinde olmaya ihtiyacınız var. Bende Nrw eyaletindetim.
Sevgiler...

gltnhzr

Mesaj gönderen gltnhzr » Çrş Mar 03, 2021 7:31 pm

melo23 yazdı: Cmt Şub 27, 2021 1:46 pm Teşekkürler cevabınız için @gltnhzr giriş yaparken sıralı olarak hangi belgeleri gösterdiniz yazabilir misiniz? benim 13 martta Telc C1 sınavım var. sınav olacağım okuldan sınava gireceğime dair belgeyi aldım. durumumu ifade etmede İngilizce ve Almanca yeterliyim artık sanıyorum :) benim tek endişem sınırdayken şartlı kabul sürem bittiği için sıkıntı çıkması. kursa kayıt yaptırmak zorunda kalabilirim ama malum maliyet :) minimum maliyetle çözmem lazım bu işi. bütün belgelerimi güncelledim şartlı kabul dışında. Dediğiniz mantıklı, okullarla tekrar görüşme yapacağımı söyleyebilirim eğer sorun olursa.
1-seyahat sağlık sigortası
2-uni kabul belgesi
3-pasaport, Tc kimlik
4-ilk on gün karantina için kalacağın yerin adresi

Bunları hazırda bulundurun direk verin.
Giderken benimde dil kursu için yanımda kayıt belgem yoktu ve sormadılar zaten

melo23

Mesaj gönderen melo23 » Çrş Mar 03, 2021 7:36 pm

Teşekkürler. ben de dün sabah giriş yaptım, uçaktan iner inmez pasaport kontrole gelmeden öncesi 2 polis vardı kapıda, sadece einreiseanmeldung belgemi sordu gösterdim geçtim, sınır polisi belgelerimin hiç birine bakmadı bile, pasaportumu verdim, direkt bastı ve 10 saniye içinde geçtim. ilginç bir durumdu.

gltnhzr yazdı: Çrş Mar 03, 2021 7:31 pm 1-seyahat sağlık sigortası
2-uni kabul belgesi
3-pasaport, Tc kimlik
4-ilk on gün karantina için kalacağın yerin adresi

Bunları hazırda bulundurun direk verin.
Giderken benimde dil kursu için yanımda kayıt belgem yoktu ve sormadılar zaten

klara

Mesaj gönderen klara » Çrş Mar 03, 2021 7:49 pm

Selamlar @melo23 ,

İlk 10 gün karantina için nerede kalacaksınız? Direk yurda girişinizde herhangi bir sorun çıktı mı? 1-2 hafta içerisinde gitmeyi planlıyorum ve "viewtopic.php?f=7&t=16150" şöyle bir konu açtım fakat cevap alamadım kimseden, bilginiz varsa cevaplar mısınız rica etsem?

Teşekkürler şimdiden.