Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Üniversite Zorluk

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
emrkrn123

Re: Üniversite Zorluk

Mesaj gönderen emrkrn123 » Pzr Ağu 18, 2019 1:53 am

puanim kötüydü(mf4 270 falan) bahcesehir üniversitesini kazanmistim.Türkiyede ingilizce hazirlik ve yari dönem okuyup geldim.Burda ikinci senem doldu.Tek önerim üniversite sinav puanini elinden geldigince yüksek tut.

NoNick01

Mesaj gönderen NoNick01 » Pzr Ağu 18, 2019 4:45 pm

duha yazdı: Cmt Ağu 17, 2019 10:47 pm merhaba bende lise sona geçtim a2 almancam var. Üniversitede işletme istiyorum üniversite sınavına kadar en kötü b1 yapıp almanyada bir süre almanca eğitimi görüp testdaf verip okula gitmeyi planlıyorum Aslında şuan okul notlarım iyi eşit ağırlığım ancak matematikte zorlanıyorum orada işletme matematiğin çok zor olacağını söylüyorlar arkadaşım orada ders veremeyip atılmaktan korkuyorum. Bir tanıdığım Uluslararası ilişkiler oku matematik neredeyse hiç görmezsin diyor ama uluslararası ilişkilerde üniversite sonrası iş bulma ihtimalim var mı onu bilemiyorum. Onun dışında lojistik iyi diyenler var onunda Almanya'da sadece yüksek lisansını bulabildim. Birde eğitim danışmanı sizce şart mı kendi işimi kendim yapabilir miyim? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Merhaba, zorluk ve kolaylıkdan ziyade istediniz ve sevdiğiniz bir alanı seçin. Bölümü seveceğinizi düşünüyorsanız görece zorluk sizi yanıltmasın.
Matematik çoğu bölümlerde ana ders.
İşlemlerinizi danışmansız halledebilirsiniz fakat küçük bir hatada bu zamanınıza ve paranıza mâl olabilir.

duha

Mesaj gönderen duha » Pzr Ağu 18, 2019 5:04 pm

NoNick01 yazdı: Pzr Ağu 18, 2019 4:45 pm Merhaba, zorluk ve kolaylıkdan ziyade istediniz ve sevdiğiniz bir alanı seçin. Bölümü seveceğinizi düşünüyorsanız görece zorluk sizi yanıltmasın.
Matematik çoğu bölümlerde ana ders.
İşlemlerinizi danışmansız halledebilirsiniz fakat küçük bir hatada bu zamanınıza ve paranıza mâl olabilir.
İşletmeyi çok istiyorum. Bu yüzden elimden geldiğince şimdiden matematik çalışmaya başladım. Fakat yinede İlk yıl matematik yüzünden atılma ihtimalim var mı?

NoNick01

Mesaj gönderen NoNick01 » Pzr Ağu 18, 2019 5:14 pm

duha yazdı: Pzr Ağu 18, 2019 5:04 pm İşletmeyi çok istiyorum. Bu yüzden elimden geldiğince şimdiden matematik çalışmaya başladım. Fakat yinede İlk yıl matematik yüzünden atılma ihtimalim var mı?
Tam olarak bilmiyorum lakin bazı ana derslerin sınavlarından belli sayıda kalınca atılıyorsun ve o dersin olduğu bölümleri seçemiyorsun. Yeteri kadar çalışırsak neden kalalım ki dersten?

dogakdm

Mesaj gönderen dogakdm » Pzr Ağu 18, 2019 5:17 pm

duha yazdı: Pzr Ağu 18, 2019 5:04 pm İşletmeyi çok istiyorum. Bu yüzden elimden geldiğince şimdiden matematik çalışmaya başladım. Fakat yinede İlk yıl matematik yüzünden atılma ihtimalim var mı?
2 kere kalırsan sınavdan

emrkrn123

Mesaj gönderen emrkrn123 » Pzr Ağu 18, 2019 8:54 pm

Okuldan okula degisebilir.Bizim okulda mesela ilk sene icinde matematigi gecmek zorundasin.

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Prş Eyl 26, 2019 9:45 pm

yusufjosef yazdı: Pzr Tem 14, 2019 1:09 am Selamlar. Ben de bu dönem icin sartli kabul aldim wirtschaftsinformatik bölümünden. Türkiye‘de ise Yönetim bilisim sistemleri ile gecis oluyor ya da isletme enformatigi.
Konu biraz geçmiş ama yeni konu açmak istemedim. Türkiyede yazılım yada bilgisiyar mühendisliği kazanan biri almanyada işletme informatiğine başvurabilir mi?
(Heidelberg hochschule düşünüyorum)

spookykiwi74

Mesaj gönderen spookykiwi74 » Sal Şub 23, 2021 12:44 am

emrkrn123 yazdı: Pzr Ağu 18, 2019 8:54 pm Okuldan okula degisebilir.Bizim okulda mesela ilk sene icinde matematigi gecmek zorundasin.
Hocam bu gibi okullara özgü, dersten kalma vb. şeyleri nasıl öğrenebiliriz, yani illa kayıt olup başlayınca mi açıklıyorlar? Çünkü başvuracağım okulların sitelerinde hiç böyle ayrıntılar yok, mail aracılığı ile nasıl sorulur onu da bilmiyorum. "Bana söylemek istediğiniz bir şey var mi" diyemem herhalde :D

lilas

Mesaj gönderen lilas » Sal Şub 23, 2021 12:04 pm

spookykiwi74 yazdı: Sal Şub 23, 2021 12:44 am Hocam bu gibi okullara özgü, dersten kalma vb. şeyleri nasıl öğrenebiliriz, yani illa kayıt olup başlayınca mi açıklıyorlar? Çünkü başvuracağım okulların sitelerinde hiç böyle ayrıntılar yok, mail aracılığı ile nasıl sorulur onu da bilmiyorum. "Bana söylemek istediğiniz bir şey var mi" diyemem herhalde :D

Bunu ben de merak ediyorum, up!

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Şub 23, 2021 2:37 pm

Kabul aldiginiz bölümün sayfasinda Prüfungsordnung vardir, orda yazar.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

spookykiwi74

Mesaj gönderen spookykiwi74 » Sal Şub 23, 2021 8:02 pm

Physiker yazdı: Sal Şub 23, 2021 2:37 pm Kabul aldiginiz bölümün sayfasinda Prüfungsordnung vardir, orda yazar.
Tekrar bir bakayım o zaman teşekkür ediyorum :)

emrkrn123

Mesaj gönderen emrkrn123 » Sal Şub 23, 2021 10:40 pm

spookykiwi74 yazdı: Sal Şub 23, 2021 12:44 am Hocam bu gibi okullara özgü, dersten kalma vb. şeyleri nasıl öğrenebiliriz, yani illa kayıt olup başlayınca mi açıklıyorlar? Çünkü başvuracağım okulların sitelerinde hiç böyle ayrıntılar yok, mail aracılığı ile nasıl sorulur onu da bilmiyorum. "Bana söylemek istediğiniz bir şey var mi" diyemem herhalde :D
yine bizim okul icin konusacagim :D

Bizim üniversitede bizim fakültenin sayfasinda ya da direk bölümün sayfasinda bu konularla ilgili dosyalar bulunuyor.Benim de okula baslamadan önce bu konular hakkinda hic bilgim yoktu.Genel olarak her okulda böyle kurallar var.Gerekirse fakülteye mail atabilirsin ama bunun kurtulusu yok.Düzenli calistigin sürece gayet güzel bir sekilde halledersin.