Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Telc B2

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
sametbasli

Telc B2

Mesaj gönderen sametbasli » Cum Şub 19, 2021 2:28 am

Merhaba Telc b2 ye girenler varmı
Girenler tecrübelerine ihtiyacım var 🙂 Yorum yaparlarsa sevinirim nelere dikkat etmemiz gerekiceği hakkında

fedorac0re

Re: Telc B2

Mesaj gönderen fedorac0re » Sal Şub 23, 2021 2:58 pm

sametbasli yazdı: Cum Şub 19, 2021 2:28 am Merhaba, Telc b2 ye girenler varmı
Girenler tecrübelerine ihtiyacım var 🙂 Yorum yaparlarsa sevinirim nelere dikkat etmemiz gerekiceği hakkında
Aynen bende şurda yerimi alayım, tecrübe önemli..

zeitfürzeit

Mesaj gönderen zeitfürzeit » Prş Mar 25, 2021 5:48 pm

Merhaba, ben 29 Ocakta TELC B2'ye girdim ama Schriftliche kısmından geçemedim. 7 Mayıs'ta tekrar gireceğim. Ben mektup kısmından çok düşük almışım 15/45 gibi bir not. Halbuki en emin olduğum kısımdı, tavsiyem mektuba nasılsa kalıpları ezberliyoruz, orada konuya göre uydururuz diye düşünmemeniz. Bazen öyle bir konu çıkıyor ki uydurması zor olabiliyor. Bunun için tabi kalıpları bilmek lazım ama bol bol mektup yazmanız öncesinde

Kullanıcı avatarı
mutluay

Mesaj gönderen mutluay » Pzr Nis 25, 2021 1:45 pm

Arkadaşlar merhaba , ben düşük notla da olsa Martta telc B2 sınavını geçtim çok şükür.
Tavsiyem , "Mit erfolg zu Telc Deutsch B2" kitabına çalışmanız. Bunun yanında youtube üzerinde sınavı irdeleyen bir sürü kanal var. Özellikle Hacı Ahmet Altıner hocanın yayınları bombadır, tevsiye ederim.

herkese başarılar
Meric MUTLUAY
FH-Dortmund
Maschinen-, Energie- und Umwelttechnik (M.Eng)

zeitfürzeit

Mesaj gönderen zeitfürzeit » Pzr Nis 25, 2021 2:37 pm

mutluay yazdı: Pzr Nis 25, 2021 1:45 pm Arkadaşlar merhaba , ben düşük notla da olsa Martta telc B2 sınavını geçtim çok şükür.
Tavsiyem , "Mit erfolg zu Telc Deutsch B2" kitabına çalışmanız. Bunun yanında youtube üzerinde sınavı irdeleyen bir sürü kanal var. Özellikle Hacı Ahmet Altıner hocanın yayınları bombadır, tevsiye ederim.

herkese başarılar
Benim 10 gün sonra sınavım var, o kitaba biraz çalıştım ama daha çok denemeler indirdim onu çözüyorum ve deutsch.info'dan çalışıyorum.
Ama hörverstehen için sınava yönelik çalışabileceğim bir kaynak bulamadım pek. Siz hörverstehene nereden çalıştınız?

sametbasli

Mesaj gönderen sametbasli » Pzr Nis 25, 2021 5:13 pm

zeitfürzeit yazdı: Prş Mar 25, 2021 5:48 pm Merhaba, ben 29 Ocakta TELC B2'ye girdim ama Schriftliche kısmından geçemedim. 7 Mayıs'ta tekrar gireceğim. Ben mektup kısmından çok düşük almışım 15/45 gibi bir not. Halbuki en emin olduğum kısımdı, tavsiyem mektuba nasılsa kalıpları ezberliyoruz, orada konuya göre uydururuz diye düşünmemeniz. Bazen öyle bir konu çıkıyor ki uydurması zor olabiliyor. Bunun için tabi kalıpları bilmek lazım ama bol bol mektup yazmanız öncesinde
Merhaba
Yorumunuz icin tesekkürler.
Konusma bölümünde cogu kisi geciyor sanirim konusma kismi nasildi? Zormuydu?
birde konusmadan gectiyseniz tekrar girmiyorsunuz sanirim konusma bölümüne Dogrumudur?

sametbasli

Mesaj gönderen sametbasli » Pzr Nis 25, 2021 5:14 pm

mutluay yazdı: Pzr Nis 25, 2021 1:45 pm Arkadaşlar merhaba , ben düşük notla da olsa Martta telc B2 sınavını geçtim çok şükür.

herkese başarılar
1 keredemi gectiniz?

zeitfürzeit

Mesaj gönderen zeitfürzeit » Pzr Nis 25, 2021 9:03 pm

sametbasli yazdı: Pzr Nis 25, 2021 5:13 pm Merhaba
Yorumunuz icin tesekkürler.
Konusma bölümünde cogu kisi geciyor sanirim konusma kismi nasildi? Zormuydu?
birde konusmadan gectiyseniz tekrar girmiyorsunuz sanirim konusma bölümüne Dogrumudur?
Evet, 1 yıl boyunca konuşma sınavına girmeden sadece yazılı sınava girme hakkım var.
hayır, çok zor değildi. İkinci kısımda şehir yaşamı - köy yaşamı tartıştık. Üçüncü kısımda ise bir sınıfı süslememiz gerekiyordu. Bazı belli başlı her konuya uyacak kelime kalıplarını ezberleyip gitmiştim zaten orada konulara uydurarak söyledim

Kullanıcı avatarı
mutluay

Mesaj gönderen mutluay » Pzt Nis 26, 2021 3:44 pm

zeitfürzeit yazdı: Pzr Nis 25, 2021 2:37 pm Benim 10 gün sonra sınavım var, o kitaba biraz çalıştım ama daha çok denemeler indirdim onu çözüyorum ve deutsch.info'dan çalışıyorum.
Ama hörverstehen için sınava yönelik çalışabileceğim bir kaynak bulamadım pek. Siz hörverstehene nereden çalıştınız?
dinleme kısmı için şahsen sadece B2 ye yönelik değil , sürekli olarak DW sayfasında langsam nachrichten bölümü var , normal haberleri izlemeye gayret ettim. Altyazılı film dizi takip ettim. dinlemenin her türlüsü makbüldür bana göre =)
https://www.dw.com/de/deutsch-lernen/nachrichten/s-8030
Meric MUTLUAY
FH-Dortmund

Kullanıcı avatarı
mutluay

Mesaj gönderen mutluay » Pzt Nis 26, 2021 3:45 pm

sametbasli yazdı: Pzr Nis 25, 2021 5:14 pm 1 keredemi gectiniz?
Evet , 2 bölümü de tek seferde geçtim.
Meric MUTLUAY
FH-Dortmund

sametbasli

Mesaj gönderen sametbasli » Pzt Nis 26, 2021 4:10 pm

mutluay yazdı: Pzt Nis 26, 2021 3:45 pm Evet , 2 bölümü de tek seferde geçtim.
Ne kadar Süredir almanca ögreniyorsunuz ?

Kullanıcı avatarı
mutluay

Mesaj gönderen mutluay » Pzt Nis 26, 2021 4:23 pm

sametbasli yazdı: Pzt Nis 26, 2021 4:10 pm Ne kadar Süredir almanca ögreniyorsunuz ?
benim biraz karışık. hem çalışıp hem de almanca öğrendiğim için şu kdr süre çalıştım diyemem ama göethe B1 aldım önce bu 1 seneye yakın sürdü , ardına ara verdim 5-6 ay . sonra da tekrar 3 ay çalışıp B2 sınavına girdim.
Meric MUTLUAY
FH-Dortmund

zeitfürzeit

Mesaj gönderen zeitfürzeit » Pzt Nis 26, 2021 7:46 pm

mutluay yazdı: Pzt Nis 26, 2021 3:44 pm dinleme kısmı için şahsen sadece B2 ye yönelik değil , sürekli olarak DW sayfasında langsam nachrichten bölümü var , normal haberleri izlemeye gayret ettim. Altyazılı film dizi takip ettim. dinlemenin her türlüsü makbüldür bana göre =)
https://www.dw.com/de/deutsch-lernen/nachrichten/s-8030
Ben de oralardan sürekli dinlemeye çalışıyorum. Çok teşekkür ederim cevabınız için